Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Twice temptation [yaoi]

#1
ok...m-a pleznit inspiratia si pe mine -.-".....dunno`..nu stiu ce mi-a venit insa nu mi-am putut scoate ideea din cap so am puso in aplicare....^^"
then..enjoy it onegai xD
cei doi trebuiau sa fie gemeni insa dunno`..nu poti gasi chiar doi la fel..

Akito: http://img136.imageshack.us/img136/1345/15531467ll0.jpg
Shimizu: http://img227.imageshack.us/img227/2245/iiijx7.png [fara aripile acelea..]

Capitolul 1 : O dimineata aproape normala

Era o dimineata insorita de aprilie. Soarele abia isi facuse intrarea pe cerul usor acoperit de nori palizi, afara incepand sa se lumineze. Mireasma primaverii se simtea in aer, improspatandu-ti mintea de la prima ora. In Tokyo era agitatie, zgomotele provocate de masini isi faceau aparitia pe drumuri si printre cladiri, mai rau decat zumzetul albinelor. Petalele rozalii ce acopereau aleile erau incet purtate de vant si raspandite prin parcuri si pe strazi, parea a fi o atmosfera plina de melacolie. Razele soarelui patrundeau incet prin geamurile de sticla al unui apartament, lumina imbibandu-se cu perdeaua multicolora si facand forme pe peretii albi. Era o camera imensa, in mijloc facandu-si loc un covor dintr-un material moale si pufos, de culoare alba. In partea stanga a camerei se afla un pat mare si gol, acoperit cu lenjerie purpurie si niste perne mici,roz. Un ursulet de plus alb zambea langa o perna, cu o fundita rosie sub botic. Deasupra patului, pe o tablita de lemn, scria elegant cu mov:"Shimizu's room". Langa, se afla un mic dulap alb plin de manuale si caiete scolare. In partea dreapta a camerei, se afla alt pat, acoperit cu o lenjerie verde si perne galbene. Dulapul de langa era infasurat de multe postere si afise. Si acest "teritoriu" era marcat cu o tablita unde scria cu verde: "Akito's room". In mijlocul camerei se afla o fereastra mare cu perdele colorate prin care lumina putea sa patrunda. Camera nu era pustie, deoarece pe unul dintre paturi dormea un baiat. Chipul sau angelic si pielea fina ii erau atacate de razele soarelui. Parul rebel de in verde inchis acoperea perna galbena, lumina facandu-l sa straluceasca in linistea incaperii. Era Akito Takashi, un tanar de 17 ani, firea rebela si nebunatica, cunoscut de lume numai prin farsele sale reusite. Atat de obraznic insa si atat de atragator, mai ales cu fata inocenta de copil.
Datorita soarelui ce nu ii dadea pace, baiatul isi deschise ochii verzi, cercetand prin jurul sau. Murmura numele fratelui sau insa fara vreun rezultat. Dupa doua secunde realiza ca e singura persoana din camera. Se sprijini in maini si se ridica din pat cu gandul de a merge la baie pentru un dus cald de dimineata. Dupa cateva secunde se razgandi, amintindu-si ca dusul nu mai functioneaza datorita exploziei de ziua trecuta, provocata de un experiment esuat al fratelui sau. Facu cativa pasi, incet, pana la sifonier apoi isi lua o bluza alba si niste pantaloni negri. Dupa ce privi in partea stanga a camerei, apasa pe clanta, aropiindu-se de scari. Langa, se afla o usa inalta, ce despartea holul de biroul fratelui sau. Inauntru, era o biblioteca mare plina de carti groase si un dulap cu milioane de foi. Akito batu la usa, astepta un minut dupa care, vazand ca nu ii raspunde nimeni, intra in incapere. Pe scaun se afla un tanar cu parul de o nuanta rosiatica si ochii albastrii, patrunzatori. Il chema Shimizu Takashi, fratele geaman al baiatului cu par verde. Avea aceasi varsta ca si Akito. Chiar daca erau frati gemeni, fizicul si psihicul lor era diferit. Shimizu era genul de baiat rabdator si inteligent, avand logica in vorbele sale, jucaria lui fiind cuvintele simple, astfel ametind oamenii incet. Purta un aer de superiozitate, dar parea a fi un inger ca si fratele sau, datorita privirii sale mai atragatoare decat orice tentatie.
Toata atentia ii era atrasa de cartea pe care o avea in mana, incat nu il vazu pe Akito ce astepta langa usa macar putin respect. Observand ca nu i se adreseaza nici o replica, lovi usor peretele provocand un zgomot. Tanarul scapa cartea din mana.
-Ahhh...de cate ori ti-am zis sa nu mai faci asta ? Ia uite ca am pierdut pagina..!
-In sfarsit te-ai trezit. Bun venit pe pamant. Avem hamburgeri...., spuse el ironic apoi ofta. Tot nu pricep ce e asa captivant sa stai si sa te holbezi la o foaie mazgalita.
-Se vede ca ai o inteligenta artificiala. Tu esti cel ce nu are habar cum e sa fi tinut in suspans cu fiecare rand citit.
Ca in fiecare dimineata, trebuia sa existe o cearta provocata din lucruri marunte si fara sens. Si tot ca de obicei, Shizumu castiga. Era considerat fratele mai mare doar pentru ca se nascuse cu 10 minute inainte iar asta facea aerul de superiozitate sa creasca si mai mult.
-Cum zici tu perfectule..imi permiti sa te intreb daca maria ta ar dori sa ia micul de jun pana nu incepe scoala ?
Tanarul cu parul rosiatic aproba usor din cap, luandu-si cartea de jos. Akito parasi incaperea din cauza stomacului sau ce cerea mancare, lasandu-l singur pe baiat. Ajuns in bucatarie isi strica repede foamea cu ce nimeri din frigiderul aproape gol. De obicei, Shimizu era punctual insa in dimineata aceasta ceva se schimbase. Probabil stresul influentat de vointa sa la invatatura deja isi facea efectul. Seara trecuta nu adormise decat pe la ora 3, cand reusi sa isi termine referatele. Akito il asteptase atunci, sprijinit de peretele holului, langa usa biroului. Legatura dintre cei doi era una ciudata, deoarece baiatul cu parul verde tinea mult la fratele sau, mult mai mult, insa datorita orgoliului sau nu putea sa arate nimic.
Intr-un final, Shimizu aparu si el pe usa bucatariei, cu gandul la orice alceva inafara mancarii. Akito il trezi din visare cu un mic ghiont in umar, ce aproape il facu pe baiat sa isi scape din nou cartile, insa le prinse la timp murmurand ceva printre dinti. Fratele sau chicoti incet facand semn ca terminase de mancat. Imediat tresari cand privi ceasul, deoarece avea sa intarzie la scoala, iar ghiozdanul nici nu era facut. Fugi repede in camera, din nou lasandu-l pe Shimizu singur. Baiatul ofta. "Oh..iar o sa intarziem la cursul de engleza din cauza lui..de cate ori o sa faca asta ? Firar fratioare…nici macar nu are uniforma pe el..iar asta imi da o idee..! " In timp record se intoarse, aproape gafaind de oboseala.
-Momentan nu imi este foame deci haide la scoala si gaseste o scuza buna pe drum deoarece profesoara din nou o sa ne intrebe motivul intarzierii. Iesi tu primul din casa, tine minte, paseste mai intai cu picioru drept….! ii spuse roscatul vesel.
-Da..da…sigur..
Akito stinse becurile apoi cand deschise usa fu luat prin surprindere de o galeata cu apa ce cazu pe el, udandu-l leoarca. Tanarul incerca sa se ridice de jos, dand galeata la o parte. Dupa ce isi privi hainele ude se uita la fratele sau cu coada ochiului, care se abtinea sa nu rada prea tare. El planuise totul !
-Ce ? Crezi ca te las sa pleci fara sa iti faci dus ? Stii doar ca sunt pro-igienei…du-te si schimbate in uniforma aiuritule..doar nu o sa mergi asa la scoala ! ii spuse acesta comportandu-se ca un adult.
Tanarul cu par verde tipa incat sa auda tot blocul si toti vecinii :
-Te uraaasc…..!
_________________________________________________________


neee..primu` capitol...hope you like it...
[Imagine: mi08ow.jpg][Imagine: eujbj7.jpg]
J-ROCK Power!
----------------------------------------------------



Răspunsuri în acest subiect
Twice temptation [yaoi] - de mikaru - 25-10-2008, 03:58 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de ank_anime - 25-10-2008, 04:54 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de mikaru - 09-11-2008, 10:05 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de ank_anime - 09-11-2008, 11:00 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de mikaru - 12-11-2008, 11:38 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de MisS.sAdiStic - 13-11-2008, 09:03 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de mikaru - 15-11-2008, 07:50 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de nolazy - 15-11-2008, 11:24 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de MisS.sAdiStic - 21-11-2008, 08:23 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de mikaru - 22-11-2008, 03:50 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de MisS.sAdiStic - 22-11-2008, 08:12 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de mikaru - 09-12-2008, 10:45 AM
RE: Twice temptation [yaoi] - de nolazy - 10-12-2008, 01:07 AM
RE: Twice temptation [yaoi] - de mikaru - 14-12-2008, 01:50 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de Alysu - 14-12-2008, 08:55 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de Kali?! - 14-12-2008, 09:47 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de nolazy - 17-12-2008, 12:29 AM
RE: Twice temptation [yaoi] - de dark_angel_princess - 20-12-2008, 03:30 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de mikaru - 20-12-2008, 10:05 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de nolazy - 20-12-2008, 11:11 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de Yukira1234 - 22-12-2008, 02:03 AM
RE: Twice temptation [yaoi] - de mikaru - 26-12-2008, 11:47 PM
RE: Twice temptation [yaoi] - de nolazy - 30-12-2008, 03:16 AM
RE: Twice temptation [yaoi] - de Miyuki - 04-04-2009, 09:20 AM
RE: Twice temptation [yaoi] - de I hate maths. - 13-04-2009, 10:03 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
9 Vizitator(i)