Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu poti uri fara a iubi[Naruto Fic...]

#4
Capitolul IV


-Hmm...nu e o idee rea, dar cine sa plece?Cu totii suntem osteniti!intreba Neji.
-Pai, daca tot ai mentionat, eu ma simt perfect!spuse Naruto entuziasmat.
-As merge si eu, dar chakra mea este la pamant, am nevoie de odihna!Ce zici Hinata?Tu ar trebui sa te fi vindecat pana acum!zise Sakura, cu o privire fulgeratoare.
Hinata accepta, iar Naruto ii facu semn ca este timpul sa plece.
***
-Ce pui tu la cale, Sakura Haruno?intreba Ino curioasa.
-Vei vedea!raspunse si Sakura, incepand sa-i sopteasca lui Ino ceva ce parea a fi un plan.
***
Naruto si Hinata alergau pe crengile copacilor in cautarea unui adapost iar Hinata devenea din ce in ce mai rosie.
-Hinata!Ai patit ceva, esti rosie ca racul?!intreba Naruto ingrijorat de starea fetii.
-N..n..nu!bolborosi Hinata rosing din ce in ce mai tare.
-Eu nu cred!Poate ai febra!raspunse Naruto oprinduse.
A inceput sa se apropie din ce in ce mai mult de Hinta si i-a pus mana pe frunte.In cateva milisecunde si-a dezlipit-o, simtindu-se de parca tocmai ar fi atins o cratita scoasa din coptor.Fara alte adaugiri, a luat-o in brate si a inceput sa se intoarca.A pasit peste cateva crengi, iar ea a lesinat.
Intorsi la prietenii lor, Naruto a pus-o pe fata in bratele senseiului si i-a spus ca ardea si ca a lesinat.Kakashi i-a pus mana pe frunte, temperatura normala.I-a verificat pulsul, si acela era normal.Hinata se simtea perfect.
-Naruto, cred ca te inseli! Spuse Kakashi lasand-o pe Hinata jos.-Fata nu are nimic!
-Sensei, sunt sigur!spuse Naruto frustrat si iar s-a apropiat de fata punandu-i mana pe frunte.Hinata iar frigea.
Kakashi enervat i-a pus din nou mana pe frunte...din nou...nu avea nimic.
-Gata voi doi!Lasati-o in pace!spuse Sakura exasperata de comportamentul copilaros al celor doi.
Acestea fiind zise, Kiba si Lee au plecat in cautarea luminisiului, iar Sakura, Ino si Hinata s-au retras dupa niste copaci.
-Da fraiera mai esti si tu!In loc sa te comporti “atragator”, tu lesini! Spuse Sakura furioasa caci planul ei nu a functionat.
A inceput sa se apropie din ce in ce mai mult de Hinta si i-a pus mana pe frunte.In cateva milisecunde si-a dezlipit-o, simtindu-se de parca tocmai ar fi atins o cratita scoasa din coptor.Fara alte adaugiri, a luat-o in brate si a inceput sa se intoarca.A pasit peste cateva crengi, iar ea a lesinat.
Intorsi la prietenii lor, Naruto a pus-o pe fata in bratele senseiului si i-a spus ca ardea si ca a lesinat.Kakashi i-a pus mana pe frunte, temperatura normala.I-a verificat pulsul, si acela era normal.Hinata se simtea perfect.
-Naruto, cred ca te inseli! Spuse Kakashi lasand-o pe Hinata jos.-Fata nu are nimic!
-Sensei, sunt sigur!spuse Naruto frustrat si iar s-a apropiat de fata punandu-i mana pe frunte.Hinata iar frigea.
Kakashi enervat i-a pus din nou mana pe frunte...din nou...nu avea nimic.
-Gata voi doi!Lasati-o in pace!spuse Sakura exasperata de comportamentul copilaros al celor doi.
Acestea fiind zise, Kiba si Lee au plecat in cautarea luminisiului, iar Sakura, Ino si Hinata s-au retras dupa niste copaci.
-Da fraiera mai esti si tu!In loc sa te comporti “atragator”, tu lesini! Spuse Sakura furioasa caci planul ei nu a functionat.


Commenturi? Se poate?:))
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes









Răspunsuri în acest subiect
RE: Nu poti uri fara a iubi[Naruto Fic...] - de bastard_in_love - 14-09-2008, 05:39 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nu-mi poti lua si ultima suflare [SF & Mystery] IceCat 33 21.842 11-09-2011, 05:43 AM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  Acum poti privi prin mine +Rin+ 8 3.950 21-07-2011, 03:59 PM
Ultimul răspuns: +Rin+
  DACA VREI, POTI!!! oV!K!o 5 4.275 13-11-2010, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 4.208 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。
  Arta este o explozie -arta de a iubi- deidara-chan4ever 14 11.695 26-05-2009, 11:50 AM
Ultimul răspuns: Drama Queen
  Tinerete fara batranete si viata fara de moarte! [parodie] bastard_in_love 1 3.703 03-10-2008, 08:05 PM
Ultimul răspuns: clauchan
  Cel mai profund lucru pe care il poti face e sa fi superficial originalcopy 2 3.363 27-07-2008, 08:14 PM
Ultimul răspuns: originalcopy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)