Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Buna

#5
Imi pare bine de cunostinta, Kumiko. Ma regasesc in parte in povestea ta, deoarece si eu la randu-mi mi-am facut cont pe acest forum dintr-o nostalgie a anilor petrecuti in sanul unor astfel de comunitati, dupa o pauza de cativa ani fiind curios sa vad daca mai pot sa o iau de la capat si sa mai reusesc sa cunosc persoane cu care sa pot impartasi pasiunea aceasta pentru anime-uri si nu numai asa cum am facut-o in vremurile bune ale forumurilor anime romanesti. De Naruto ma apucasem si eu la un moment dat, insa l-am abandonat inainte de Shipuuden, deoarece in acel moment descoperisem alte serii mai interesante. Intre timp mi s-a facut lehamite sa mai ma apuc de el la cate episoade a adunat deja (cel putin am aflat cum se sfarseste, asa ca ma pot declara multumit).

Ma bucur sa vad ca esti atat de pasionata de cultura si arta japoneza, sper ca vei putea impartasi cateva idei cu noi pe marginea acestora la sectiunea Japonia, cu siguranta vom afla ceva de folos de la tine. Ca anime-uri mie unuia imi plac cele violente si vizuale, prin urmare nu stiu cat de mult iti vor fi pe placul tau, insa tot iti recomand: Tokyo Ghoul, Elfen Lied si Hellsing. Toate acestea au fost de succes si primite bine de public, deoarece chiar daca au fost unii care au criticat violenta inutila, totusi au in spate o poveste tragica cu elemente psihologice bine puse in valoare care te tin in suspans.

Distractie placuta si activitate sustinuta.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Răspunsuri în acest subiect
Buna - de Kumiko - 11-03-2015, 10:20 PM
RE: Buna - de Aiko88 - 12-03-2015, 01:00 PM
RE: Buna - de MajinCloud - 12-03-2015, 10:56 PM
RE: Buna - de Romania - 14-03-2015, 06:46 AM
RE: Buna - de Nero19 - 17-03-2015, 03:20 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)