Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tentatii din New York

#15
Multumesc mult , Angel ~ Iata-ma ~

Capitolul patru


Coborasem din Ferris Wheel, abia tinandu-ma pe picioare deoarece tremuram necontrolabil din cauza fricii mele de inaltime, iar idiotul asta blond nu facea decat sa rada.
- Sa te iau in brate, printesa? Intreaba el, aplecandu-se galant cu o mana dusa la piept si cealalata intinsa spre mine, precum printii din povesti sau din romantele proaste.
- Te-as lovi, spun eu tinandu-ma de burta, dat fiind faptul ca imi venea si sa vomit, dar imi e prea rau ca sa o fac, mai continui eu, tragand puternic aer in piept.
- Atunci permite-mi, spune el cu o voce joasa si senzuala, facandu-ma sa ma intreb despre ce vorbeste. Brusc ma trezesc ca sunt luat in brate de catre aiurit, ca o mireasa, iar toata lumea se holba la noi. Unele dintre fete incepeau sa chicoteasca si sa ne numeasca porumbei.
- Porumbei iti dau eu tie, ii spun pe un ton nervos si apasat, aproape sugrumandu-l. Numai pasarele si stele ai sa vezi!
Ma priveste putin speriat si apoi ma pune pe o banca din apropiere. Cum eram prea obosit sa-mi bat capul cu prostiile lui, am inchis ochii si m-am lasat pe spate, lasand razele de soare sa-mi mangaie pleoapele pana cand incepeau sa arda. In scurt timp, simt ceva rece, iar cand deschid ochii, il vad pe David cu o doza de racoritoare in mana, presata firm de fruntea mea. O iau fara sa comentez si o deschid doar ca mai apoi sa o las sa zaca negustata pe banca, in dreapta mea.
- Deci, incep eu, ce e cu pariul ala idiot? Il intreb din nou, iar el intoarce capul ca nu dea ochii cu mine.
- Ma omori, spune el oftand usor. Vezi tu, in serile de vineri exista un concurs pentru cel mai votat cuplu al serii, iar castigatorii primesc o mie de dolari. Am facut pariu cu Ryan ca daca eu si partenerul meu vom castiga, o sa ma lase in pace, spune el dintr-o rasuflare si apoi expira usurat.
- Si ce motiv ar avea Ryan asta sa-ti dea batai de cap? Il intreb, inca nelamurit de situatie.
- Vrea sa ma implice in noua lui afacere cu narcotice, spune el, la care eu mi-am tras o palma peste frunte.
- Asa se explica, spun eu.
- Dar hei, o sa castigam cu siguranta daca nu ma lovesti cand...
- Cand ce? Il intreb nervos.
- Nimic, nimic, spune el zambind prosteste.
Oftez si ma las cu capul pe umarul lui, luand doza de suc si sorbind cate o gura. De ce presimt ca o sa intru in bucluc?
- Si cand e petrecerea aia? Il intreb plictisit.
- Maine seara, spune el.
Oh, vai. De ce am impresia ca o sa regret? Si mai bine saream din cabina inainte sa se departeze de sol.
- Hai sa mergeam acasa, spune David. Trebuie sa facem repetitii.
- Ce avem de repetat? Il intreb, stiind ca o sa imi musc limba la auzul raspunsului.
- Saruturile, atingerile, gemetele, enumera blondul.
- Sigur! Dar mai intai hai sa-ti exersam moartea, ii spun eu pe un ton agresiv, la care el da sa fuga.
- Sa nu ne grabim, spune el zambind fals, dar oarecum speriat. Doar stia ca sunt in stare de orice.
- Oh, dar nu ma grabesc. O sa mori incet si dureros.
- Nu multumesc. Mama a spus ca nu am voie sa mor macar pana la patruzeci de ani, spune el, facandu-mi semn cu mana sa ma departez.
- Mai vedem noi. Accidentele se intampla, ii spun cu subinteles.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~



Răspunsuri în acest subiect
Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 04-01-2014, 02:09 PM
RE: Tentatii din New York - de Yami - 04-01-2014, 02:47 PM
RE: Tentatii din New York - de ohaio_angel - 05-01-2014, 01:46 AM
RE: Tentatii din New York - de hiimera - 05-01-2014, 01:41 PM
RE: Tentatii din New York - de Iulika - 13-01-2014, 11:18 PM
RE: Tentatii din New York - de Aliss_anime - 03-02-2014, 08:14 PM
RE: Tentatii din New York - de Iuly - 03-02-2014, 11:11 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 07-02-2014, 07:48 PM
RE: Tentatii din New York - de ohaio_angel - 07-02-2014, 11:11 PM
RE: Tentatii din New York - de hiimera - 08-02-2014, 05:26 PM
RE: Tentatii din New York - de Iulika - 09-02-2014, 03:49 PM
RE: Tentatii din New York - de Ali12 - 16-03-2014, 04:46 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 25-05-2014, 10:41 AM
RE: Tentatii din New York - de ohaio_angel - 25-05-2014, 04:08 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 18-01-2015, 01:23 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 12-12-2015, 09:12 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 20-01-2016, 07:35 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 27-01-2016, 07:41 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 06-02-2016, 02:58 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 20-02-2016, 01:17 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 27-02-2016, 05:20 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 12-03-2016, 03:37 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)