Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One Piece. Cel mai bun anime sau nu?

#6
@Ulquiorra
Aici vreau sa vorbesc din punctul meu de vedere si sa ma refer la ceea ce ai spus/scris tu mai sus. Grafica e o componenta serioasa si poate sa iti dea o impresie gresita dar trebuie sa ne gandim la faptul ca One Piece e un anime cu vechime, tocmai de aceea inceputul a cam scartait din acest punct de vedere, insa pe parcurs isi revine, chiar si inainte de timeskip. Daca ai putina rabdare, ai sa vezi ca merita. Cat despre poveste, daca te uiti la ea asa simplu, Luffy vrea sa devina regele piratilor, mare lucru. Naruto vrea sa devina Hokage, si ce cu asta. Eren vrea sa invinga titanii, nah si? Cat te uiti la poveste din aceasta perspectiva, totul e simplu ca buna ziua si nimic nu e nou. Dar cand realizezi ca esti in prima suta de episoade vizionate si deja plangi ca un copil fara dulciuri, realizezi ca povestea nu e atat de simpla si fara incercari. Pentru mine o serie buna e una ce ma face sa trec printr-o gama larga de emotii si OP este una dintre acele serii. Si nu putem compara OP cu Psy pentru ca Psy deja dezamageste dupa Gangnam si OP nu o face dupa sute si sute de episoade. Am vrut sa raspund aici de o vreme si nu vreau sa crezi ca am ceva cu persoanele care nu gasesc seria ceva extraordinar, cum o fac eu. Pur si simplu cred ca merita vizionata daca ai ceva timp liber si nu trebuie judecata asa usor pentru ca te poate invata o gramada de lucruri daca deschizi ochii putin, doar putin.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Răspunsuri în acest subiect
RE: One Piece. Cel mai bun anime sau nu? - de DeDal N. - 18-08-2014, 10:55 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Discutii anime One Piece Yondaime 0 2.612 26-03-2014, 09:12 PM
Ultimul răspuns: Yondaime
  (SPOILERS) Discutii manga One Piece Yondaime 0 2.596 26-03-2014, 09:00 PM
Ultimul răspuns: Yondaime
  One Piece - descriere Yondaime 0 2.668 26-03-2014, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Yondaime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)