Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

DA-Vara..NU-Vara

#5
Well, la mine depinde daca voi reusi sa imi iau licenta sau nu in iulie. Daca nu voi fi gata cu proiectul de licenta pana atunci va trebui sa o las pentru la toamna, so probabil voi mai lucra la ea incercand sa o perfectionez cat mai mult pe perioada verii. De asemenea, imi propun sa imi reiau cursurile importante de fizica si matematica studiate in facultate pentru a fi cat mai bine pregatit pentru admiterea la masterul unde doresc sa intru, inscrierea se va termina dupa sustinerea licentei din toamna, prin urmare nu va fi niciun pericol in a-l rata.

De asemenea, ma gandesc la randu-mi sa fac rost de bani pentru a-mi castiga in sfarsit independenta financiara, dar ma indoiesc ca voi gasi ceva pe domeniul meu de studiu, deoarece nu am fost nici pe departe un student model, iar in cercetare e greu sa iti gasesti un post, daca nu ai o medie foarte buna. De aceea imi pun toate sperantele in acest master pe care vreau sa il urmez ce imi poate deschide oportunitati clare de angajare pentru proiectul ELI (Extreme Light Infrastructure) de la Magurele. So, ma gandesc sincer sa incep sa ma reapuc de online poker, deoarece in trecut am avut foarte mare succes castigand sume destul de bunicele. Va trebui totusi sa reinvat din nou teoria si strategiile de joc, dar macar voi "lucra" de acasa, sper doar ca flerul, dar si norocul intr-o anumita masura (in ciuda perceptiei generale, sansa nu joaca un factor decisiv in poker, cel putin nu in varianta Texas Hold'em) sa nu ma fi parasit in toti acesti ani in care nu am mai jucat. Daca nu voi avea succes, voi trece la planul B (pe care momentan nu il am 21 )

Un alt obiectiv de-al meu ar fi sa citesc cateva materiale si carti de dezvoltare personala care sa ma ajute sa cresc atat intelectual, cat si comportamental, deoarece inca simt ca imi lipsesc anumite aptitudini utile care sa imi permita sa urc pe scara sociala, mai ales in interactia cu oamenii. Alt lucru care imi doresc sa fac vara asta este sa ma reapuc ori de arte martiale, ori de sala, deoarece chiar duc lipsa unui efort mai sustinut si intens. Bine, in acest moment nu trece zi fara a-mi face plimbarea de aproximativ 10 km prin oras, insa imi lipseste adrenalina si acea senzatie de euforie imbinata cu extenuare dupa terminarea unui antrenament intens. De asemenea, nu m-ar deranja nici o dragoste de-o vara cum se spune, insa nu o mi-o propun in mod special, daca va fi, va fi. Nu sunt sigur daca o sa merg la munte sau la mare vara asta, depinde daca voi gasi un anturaj cu care sa ma aciuez, so still pending with this one.

Cat despre anime si manga, am in plan sa urmaresc toate filmele lui Makoto Shinkai si Hayao Miyazaki plus sa termin manga si anime la Dragonball.

Hmm, s-au adunat ceva, se pare ca voi avea ce face vara asta ^^.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Răspunsuri în acest subiect
DA-Vara..NU-Vara - de LaZy - 18-06-2014, 12:50 PM
RE: DA-Vara..NU-Vara - de DeDal N. - 18-06-2014, 01:52 PM
RE: DA-Vara..NU-Vara - de LaZy - 18-06-2014, 04:20 PM
RE: DA-Vara..NU-Vara - de DreamGirl - 18-06-2014, 06:00 PM
RE: DA-Vara..NU-Vara - de Romania - 18-06-2014, 10:17 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)