Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O ultima Asakura

#2
::::yamashita ayumu:::: multumim de comm si ne bucuram ca iti place fic-ul nostru.O sa incercam sa-l facem cat mai intereant si frumos ....sper sa-ti placa si urmatoarele capitole.[-o<


Capter 2: Totul despre Asakura


-Ai devenit o Asakura. Raspunse acesta suparat, aducandu-si aminte de trecut, trecutul in care fiica lui, ce-a de-a 10 Asakura a murit inchieindu-si misiunea. Ce numar ai vazut?
-Unsprezece, spuse fata, amintindu-si cea ce vazuse. De ce?
-Esti a unsprezecea Asakura. Tu trebuie sa inchiei acest neam.
-Poftim? intreba fata socata, crezand ca auzise gresit. Dar, dar .......
-Nu trebuia sa deschizi cartea! spuse Phibrizo pe un ton serios.
-Dar...spuse fata facand o scurta pauza, apoi continua: Dar tata mi-a spus ca nu voi putea deveni o Asakura.
-Tatal tau s-a inselat. Tu nu ai implinit inca varsta de paisprezece ani. Ai deschis cartea cu ajutorul sangelui tau si deasemenea, ai stat sub lumina luni.
-Deci ....sunt ultima Asakura a acestui neam. Bun...atunci sa incepem cu inceputul, continua Sayuky incercand sa se obisnuiasca cu ideea.
Phibrizo o privi scurt si incepu sa-i spuna fetei povestea neamului Asakura:
-Acum tu ai puterea a zece persone diferite in tine. Intr-o luna de zile va tebui sa inveti sa o folosesti pe toata, apoi intr-o saptamna trebuie sa inveti totul despre acele persoane, a caror putere se afla acum in posesia ta . Va fi destul de greu, dar nu ai alta optiune, acum esti o Asakura.
-Ce-ar fi daca mai intai invat totul despre aceste persoane si apoi ma antrenez? spuse fata ganditoare. Asa imi va fi mult mai usor sa controlez puterile lor.
-Da. Ai dreptate, insa primadata trebuie sa inveti regulile neamului Asakura. Acestea se afla in acea carte, cu toate acestea nu trebuie sa renunti la antrenamentul tau zilnic, nici la scoala si de-asemeanea trebuie sa-ti faci si treburile casnice, o avertiza barbatul, fiind constient ca fata ar putea neglija aceste obligatii.
-Am inteles! ceni raspunsul ferm al Sayukyei.
Fata se duse imediat in pod, unde o astepta cartea. O lua in maini, o deschise si incepu sa citeasca. Pe prima pagina era scris numele ei: Mizuki Asakura, insa ea nu stia asta, asa ca lua carte si fugi cu ea la maestru, zicand:
-Maestre, ce inseamna Mizuki Asakura?
-Asa te vei numi, de-acum incolo tu. Du-te si invata singura!Eu nu pot face mai mult decat sa te antrenez. Restul trebuie sa-l faci singura.
-Da mastre. Asa am sa fac.
Fata se intoarse in pod si incepu, din nou sa citeasca. Trecu la a doua pagina si acolo gasi scrise zece reguli. Se apuca de citit cu atentie:
Prima regula a neamului Asakura: "Nu ai voie sa iubesti!"
A doua: "Nu ai voie sa iesi din cuvantul mestrului!"
A treia regula: " Indifernt de consecinte, trebuie sa-ti termini misiunea!"
A patra: "Tot ce faci e pentru tine!"
Sayuky citi doar primele patru reguli si deja se inspaimantase. Nu-i placea faptul ca toate regulile incepeau cu "Nu". Ii era putin frica de ce avea sa urmeze, insa nu avea ce face, fiind nevoita sa continue:
A cincea regula: "Nu te bazezi niciodata pe alti!"
A sasea: "Obti cea ce vrei, indiferent: de reguli, cauze sau consecinte!"
-Sunt obisnuita sa fac asta.
A saptea: "Raspunzi doar in fata celor care sunt mai puternici decat tine!"
A opta regula: "Nu ai voie sa cedezi sau sa reunti vreodata!"
-Iar incep cu "Nu"....urasc regulile! isi zise fata in gand.
A noua: "Nu ai voie sa fi slaba!"
-Of.....sunt destul de grele...
A zecea si ultima regula: "Distrugi orice iti iese in cale!"
-Ce??? Cum adica?
Dupa ce termina de citit regulile fata incepu sa planga, spunand:
-Nu pot repecta aceste reguli! Cel putin nu pe toate...”Sa ditrug tot ce imi iese in cale? Sa nu iubesc? Sa nu ma bazez pe alti?” Aceste reguli....aceste reguli sunt atat de...facu o pauza cautandu-si cuvintele potrivite, apoi continua: dure si...
-Au fost facut pentru tine! o intrerupse Phibrizo. Prima Asakura a citit viitorul si asa ca a gasit aceasta solutie, ca sa fie sigura ca tu nu vei da gresi.
-Da dar daca nu inchiei asa.
-Tot ce au simtit ele, tot ce vei simti tu vor simti si alte fete. De asta trebuie ca tu sa inchiei acest neam, o lamuri maestrul pe Sayuky.
Ea se hotara sa nu renunte si oricum trebuia sa respecte acesta regula. Continua sa citeasca, deoarece pe langa celelalte zece reguli importante se mai aflau si altele:
,,O Asakura nu trebuie sa aiba mila de cei slabi si nu trebuie sa-i salveze, decat pe cei nevinovati. Ea trebuie sa fie mereu calma, sa fie tot timpul de ghiata, niciodata nu santajeaza, dar nici nu accepta sa fie santajata. Accepta orice provocare, indiferent de ce se va intampla dupa si ucide oricand, orice, oriunde, cand este nevoie si nu are mila vreodata, nu asculta la alti si nu vorbeste despre alti. Nu subestimeaza pe nimeni, oricat de slab ar fi si merge mereu, doar innainte.
-Aceste fete erau atat de stricte, atat de chinuite. Spuse Sayuky oprindu-se din citit si imaginandu-si ce viata grea au avut acele fete.
-Da, ai dreptate, dar tu esti chieia fericiri lor.
Fata il privi atent, apoi se apuca din nou de citit.
”O Asakura nu are prieten, doar dusmani, nu iubeste, nici nu este iubita. E mereu egoista, nu o controleaza nimeni(aproape) dar ea controleaza tot, nu face pe placul nimanui si nu se da inlaturi de la nimic, orice ar fi. O Asakura trebuie sa fie de ghiata si piatra pentru a supravietui!”



Va urma...

Sper sa va placa continuarea....



Răspunsuri în acest subiect
O ultima Asakura - de clauchan - 01-09-2008, 02:16 AM
RE: un nou anime - de Ice_angel_234 - 03-09-2008, 12:39 AM
RE: un nou anime - de angeliqueVampire - 05-10-2008, 03:21 PM
RE: un nou anime - de clauchan - 06-10-2008, 04:44 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O ultima amintire.. Kyandi. 2 2.295 29-03-2012, 10:52 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Nu-mi poti lua si ultima suflare [SF & Mystery] IceCat 33 21.772 11-09-2011, 05:43 AM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  O ultima dorinta inainte de moarte DozzaDeColla 32 24.085 13-06-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Meal. 22 12.497 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 21.004 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Speranta moare ultima MooN. 7 5.348 08-03-2011, 03:53 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  Ultima speranta Kazuki 15 10.427 11-07-2009, 06:12 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand speranta moare ultima Erina Ozaki 1 4.528 25-02-2009, 03:13 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Ultima pagina, ultima zi. azami 2 3.091 16-12-2008, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Apathy


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)