Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#39
Citat:CUM RAMANE CU EXERCITIUL FIZIC SANATOS? Ca tot pun intrebarea asta, dar imi este ignorata. Copii din ziua de azi sunt atat de sanitizati ca la primul contact cu o boala dau in complicatii grave si stau acasa saptamani. Noi nu am fost bolnavi decat daca era o epidemie care cumva prin scoala. De ce? Pentru ca ne jucam in nisip, in iarba, in balti de noroi, ne suiam in copaci si cadeam pe strazile murdare. Eram in forma si aveam energie pentru ca faceam mult sport jucandu-ma jocurile alea primitive.

Aici sunt atatea elemente de introdus in ecuatie incat nu cred ca tine de gandirea unei generatii, ci mai mult de acea 'teorie a conspiratiei' unde intra vaccinurile, hrana pentru superbebelusi si tendintele de crestere a copiilor. Daca societatea vrea sa creeze un retard, nu cred ca ii stau multe lucruri in cale.
Dar cei care s-au nascut pe cand dispozitiile privind indobitocirea romanilor nu fusesera inca puse in practica, ei bine ei nu prea au nicio scuza din punctul meu de vedere.
Acum sa vedem cati imi sar in cap ca am pomenit de teoria conspiratiei 21


Citat:Am o prietena ce mananca numai MC, Pizza, KFC si alte porcarii dar face SPORT cate o ora-doua pe zi si e sanatoasa tun. Nu poti sa spui ca daca nu faci sport esti sanatos. Eu in general nu ma duc de doua ori pe luna la MC sau alte chestii si tot am probleme de sanatate, sti de ce? Ca nu fac sport, nu ca nu mananc ce trebuie pentru ca majoritatea timpului mananc mancarea facuta de mama sau chiar de mine ^^'

Asteapta douazeci de ani. O sa mori de cancer. Prietena ta la fel.
Fac sport de cand eram mic, am facut si arte martiale, parkour si toate astea in general fara sa stie ai mei, pentru ca ei nu vedeau miscarea ca pe ceva necesar. In continuare rup bicicleta din fiecare zi si prefer mersul pe jos autobuzelor. Totusi mi-a trebuit o depresie de o iarna ca sa pun kilograme pe mine, sa am probleme cu inima si articulatiile.
Asa ca din partea mea, f**k sport! Singurul motiv pentru care sunt sanatos tun e acela ca locuiesc la casa, am gradina, am pomi, am animale si mananc in mare parte din productie proprie.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de Syryus - 08-09-2012, 12:26 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)