Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

K.V's drawings

#4
Vad ca ai incercat sa pui si niste umbre, dar umbrele nu inseamna doar niste portiuni mai inchise de culoare pe margini. Presupun ca e mai mult lene, si eu ma simteam asa la inceput, cand desenam doar anime, ma chinuiam la schita, apoi cand venea vorba de umbre le lasam in pace. Dar desenul tau va arata mult mai frumos apoi, sooo~ try and see. :3 Ochii astia din profil au un aspect ciudat, prea curbat si prea lungi avand in vedere ca e din profil. Distanta dintre ureche si restul fetei e mult, mult prea mare. Cauta poze din profil si analizeaza putin unde sunt pozitionate fiecare, la ce distante una de cealalta. La cel din stanga nu stiu ce ai vrut sa-i faci saracului, urechea aia e foarte ciudata, la fel si buzele. As mai scrie dublul randurilor scrise pana acum, dar as prefera doar sa-ti repet ce am zis mai inainte si anume sa cauti poze din profil, din față, pentru a-ti face o idee despre anatomie, fiindca chiar si animeurile respecta aceleasi reguli intr-o oarecare masura(depinde si cat de realist e animeul respectiv).

Celalalt desen are o anatomie in general reusita, la fata ai o distanta prea mare intre nas si gura si jos, piciorul stang pare rupt, nu stiu ce ai facut acolo, de ce ai subtiat brusc zona aproape de genunchi, dar arata ciudat.

Anw, probabil te-am plictisit, but, incearca sa te informezi in legatura cu ce ti-am zis, sa mai cauti cateva tutoriale, vei evolua usor si la un moment dat, comparand un desen din viitor cu unul de acum vei vedea diferenta. :3 Bafta!
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Răspunsuri în acest subiect
K.V's drawings - de K.V. - 21-04-2012, 07:48 PM
RE: K.V's drawings - de yaoi maniac - 21-04-2012, 10:12 PM
RE: K.V's drawings - de K.V. - 22-04-2012, 09:55 AM
RE: K.V's drawings - de Aggie - 20-05-2012, 08:20 PM
RE: K.V's drawings - de hiimera - 21-05-2012, 06:17 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)