Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica?

#24
Mai demult cand venise Guild in Romania mi-au placut cum canta si am zis ca vreau melodii cu ei ca eu nu gaseam, si mi-a dat o fata care printre melodiile cu Guild mi-a dat si k-pop dar nu stiam ce este. Printre ele erau doua care imi placea mult cum e SHINee-Ring Ding Dong si B2ST - Say No. Ascultam odata RDD incontinuu si tot nu stiam ce e. Oricum eu credeam ca SHINee e unul singur in trupa si acela fiind numele lui de scena. Apoi un timp fara ascultat.
Apoi vara vreau sa caut pe youtube ceva ce zice Sasuke intr-un joc sa vad cum anume se scrie (era ceva gen Doushite So....ceva,nush) si am cautat "Sasuke Doushite" si am dat de asta: http://www.youtube.com/watch?v=J3m_U_Xqehc .
Apoi ascultam asta incontinuu, cea mai minunata melodie. Dupa un timp am cautat ce auzeam in melodie si am gasit videoclipul oficial de la DBSK - Doushite Kimi Wo Suki Ni Natte Shimatan Darou si peste mult timp de cateva zile de ascultat am aflat ca sunt coreeni de la niste prietene si apoi mi-am amintit ca parca mai aveam melodii cu coreeni in pc, si mi-am amintit de RDD si apoi m-am gandit sa ma uit sa vad daca are videoclip ceva. Apoi ma tot uitam la videoclip ca era marfa si apoi am inceput si la live-uri si apoi am inceput sa dansez, l-am vazut de nenumarate ori incontinuu si mi-a fost usor sa il invat, chiar daca dansul e usor, apoi am inceput cu mai multe melodii de la ei, apoi alte trupe noi si asta e povestea.
[Imagine: silviussj5.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica? - de Lelou - 09-04-2012, 11:39 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)