Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Credeti ca Light face ceea ce e bine?
Cred ca ceea ce face Light e gresit si nu sunt de acord cu el.
20.83%
15 20.83%
Eu sunt sigur/a ca ceea ce face Light e foarte corect.
34.72%
25 34.72%
Light curata lumea, da nu e bina sa ucizi oameni. Nu stiu sigur daca e bine sau nu.
44.44%
32 44.44%
Total 72 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Credeti ca ceea ce face Light este bine?

#36
(23-11-2010, 12:11 AM)cattalin44 A scris: ...ar fi mai bine daca, ar putea, sa se intalneasca cu toti presedintii si regii lumii intr-o adunare pt stabilirea unor lucruri privind carneetul si puterea lui...

Gandeste si tu putin ce sar fi intamplat daca ar fi facut asa:
Suna Light la presedinti spunand "Oameni buni, eu pot sa ucid oamenii doar scriindu-le numele intr-un caiet. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Va astept intr-o conferinta pe tema asta in data * la ora* in tara* la adresa*." Vine Light acolo, vin si presedintii(eventual ceva sosii ale presedintilor), il pun sa ucida pe cnv ca demonstratie, Light ca prostu accepta. Iese armata deundeva, il omoara pe Light, eventual mi-e si groaza sa ma gandesc ce s-ar intampla cu carnetul. Asta unde ar duce? Exact, nicaieri, apoi ma vezi pe mine pe acolo plangandu-l pe Light (Kira) :s: ......

Acum sa bag si io un comm...
Sunt de acord cu Kira. De ce? Pentru ca daca vrem sa scapam lumea de criminali, asta e singura cale de reusita. Poate daca judeca putin mai bland hotii sau criminalii care au ucis doar din pura aparare... ma rog, nu imi dau cu parerea, nu sunt kira, deci...Cumva faptul ca Kira voia sa faca ceea ce facea mi se pare un spirit de sacrificiu demn de admirat. Ca sa lamuresc pe toata lumea ce zic.... Riuk i-a spus lui Raito care sunt costurile de a folosi DN. Nu ma refer la consecintele psihice, ci la faptul ca Raito si-a dat viata de apoi pentru a folosi carnetul si a salva omenirea. Ceva in genu "Daca eu mor, macar sa trag dupa mine cati mai multi criminali posibil, chiar daca trebuie sa platesc pentru asta". Chestia asta mi se pare ca il aduce pe Light la rangul de zeu. Ati vazut in anime ca atunci cand Riuk a venit dupa Light acesta deja se astepta sa plateasca ceva in schimbul carnetului, nu? Ca a innebunit mai inclo imi pare rau pentru el, dar chiar si nebun, nu trebuia sa moara...

Ca o concluzie, Kira you are the best man I saw in my life, and that's why I love you sooooo much! :chuu:
Ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul: sa-i vad pe micutii astia adulti! Tot ce trebuie sa faceti e sa dati click!
[Imagine: r6KlR.png] [Imagine: IZpPm.gif] [Imagine: MRb1Z.gif] [Imagine: Z8Pjv.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Credeti ca ceea ce face Light este bine? - de blue.hill_tS - 07-02-2009, 01:28 PM
RE: Credeti ca ceea ce face Light este bine? - de ? ?? Black~RoSe ?? ? - 13-04-2009, 02:18 PM
RE: Credeti ca ceea ce face Light este bine? - de DarkAngeI - 21-02-2012, 08:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Light vs L dark_anime 27 27.087 15-09-2015, 11:47 PM
Ultimul răspuns: Florence Iris Winter
  Light VS Kira Coyote Stark 22 17.664 05-08-2014, 12:45 PM
Ultimul răspuns: scarllette
  Light-viu?! Zyklon 3 4.503 25-04-2014, 10:41 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.945 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  If You Met Light In Person o0o-ayame-o0o 5 4.647 23-01-2011, 06:58 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)