Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Ridicarea] Petrecerea: intalnirea celor cazuti.

#25
ooc: ha-ham! Sa vezi descriere aicia!
bic:

'Interogatoriu? Trezeste-te! Esti pe Terra, acum! Nu vreau sa par nesimtit... cred ca ar trebui sa spun cateva lucruri...' "Sunt demonul Saar, reprezentant al familiei si clanului Protocyclus, renegat de Iad si de Rai, pe vremea cand acesta exista. Am 259 de ani de la cand m-am nascut si putine persoane stiu mai multe lucruri despre mine."

'Dupa intalnirea asta, neprevazuta, trebuie sa disparem de-aici! Schimbare de identitate, trebuie sa luam toate lucrurile pe care le avem si sa ne mutam intr-un alt loc. Dar... unde? Si chiar daca, lucrurile cum le transportam? Gata! Stiu! Vom folosi masina mea! Nu cred ca este sigur ca ei sa mearga cu masinile sau motociletele proprii. Doar un avion sau un elicopter ar fi sigur, pentru ei. Asta, sau incantatiile antice! Nu! Nu! Nu! Nu trebuie sa invoc nici o creatura! Ultima data cand creaturile astea au luat-o razna, razboiul impotriva lor a fost numit "razboi mondial" si au participat mai toate tarile lumii! Iar, la scurt timp, "razboiul rece" a fost pentru a elimina ingerii si demonii cazuti. Milioane de cazuti au murit atunci! Mai ales la Hiroshima si Nagasaki, unde ingerii si demonii construiau cate o nava cu care sa paraseasca planeta. Singura noastra ascunzatoare, care sa nu poata fi distrusa sau "sparta", este acel sanctuar antic ce se afla la 500 de metrii sub pamant, inconjurat de roca tare si protejat de sute de incantatii. Cu putin ajutor, as putea face un truc ce sa ne permita doar noua sa deschidem portaluri spre acea locatie. Este destul de incapatoare si, acolo, avem destul loc pentru a construi si o nava spatiala. Tehnologia oamenilor este antica. Pana si sanctuarul care este aici de dinainte de familia Noe, are tehnologie cu cateva secole mai avansata decat a lor... Cu putine adaptari si cateva marfuri furate de la oameni, am putea face acel sanctuar impenetrabil si dotat cu detoate. Mai ales ca acel sanctuar a fost construit ca o nava, insa a fost sigilat fara a mai putea intra, cineva, inautru, de catre demoni si ingeri, la coborarea ingerului Iisus, fiu al regelui Raiului din acel moment. Pe vremea aceea, cuvantul "regele" se pronunta cum se pronunta acum "dumnezeu". Acea nava, acel sanctuar, in cateva zile, ar putea fi noua noastra ascunzatoare secreta si privata complet de restul lumii.'

Saar ii dadu lui Abaddon un mic tool ce se conecta la castile lui (se conecta aproape de gura, pentru ca avea microfon inclus, distinct de cel al castilor, pentru a nu fi interceptati) si domnisoarelor cate o pereche de cercei cu un microfon si un difuzor (mici), pentru a facilita comunicarii, apoi le spuse: "Trebuie sa plecam de aici cat mai repede. Acei cercei si acea chestie pentru castile tale, sunt pentru a comunica mai usor intre noi. Cunoasteti toti tehnologia. Este destul de veche, in Iad. Eu prec sa rezolv cu un adapost pentru noi. Aveti o zi sa va luati adio de la cunoscuti si sa strangeti ce aveti de strans. Dupa scurgerea acestui timp, la ora 00:00 se va deschide un portal in locuinta voastra. Intrati si veti ajunge intr-o incapere care va fi camera voastra, de atunci. Mutati-va toate lucrurile pe care le puteti muta. Pentru masini, motociclete, ... avioane si altele, ce nu incap, discutam prin cadourile pe care vi le-am dat. Nu sunt detectate de nici un fel de dispozitiv aparaut pana la cadere. Nu stiu ce-a mai aparut de-atunci..." 'Desi in acea "arca" parasita exista o tehnologie care, cu ceva modificari majore, ne-ar putea ajuta sa (re)stabilim contactul cu Iadul.' "Dupa ce va fi totul mutat, va voi invata unica modalitate de a intra in acel adapost." 'Ele doua stiu ca sunt de incredere, insa el... oricum, voi studia atent trecutul lui, dupa ce voi fi upgradat vechea arca si inainte de a deschide vre-un portal afara din arca, pentru mutare.'

ooc: Anyone, in afara de mine. De preferat, sa nu vina cineva din "afara" povestii existente, pentru a ne putea muta intr-o alta locatie, intr-un alt 'episod'.
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Petrecerea: intalnirea celor cazuti. - de Xpt1 - 10-02-2012, 09:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Ridicarea] Still long road: Norvegia. Stormrage 33 14.861 15-05-2012, 12:11 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  [Ridicarea] Arca: Noua casa Xpt1 30 14.144 19-02-2012, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)