Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Summer Wars (2009)

#1
[Imagine: 198391419_Summer_122_63lo.jpg]

Anidb A scris:Koiso Kenji, a eleventh-grader math genius who works in the summer as a part time computer technician for the virtual world of Oz (imagine facebook a handful of decades in the future), is invited by the most popular girl at his high school to her expansive family's home for a summer job. In the middle of their trip, a hacker infiltrates the network and takes control of Oz, plunging humanity into absolute chaos.

Hosoda Mamoru continues where Miyazaki Hayao leaves off in this film loaded with action and emotion that combines beautiful tradition and humor with one of the season's most imaginative creations: the luminous world of Oz. Virtual rabbit-like heroes take on monstrous shadows in this indisputable summit of anime.

2010 - Japan Academy Prize for Animation of the Year


Atentie ca trailerul da ceva spoilere daca n-ati vazut filmul.

Inca unul din filmele cu care m-am indeletnicit in ultimele zile, si inca unul care mi-a placut foarte mult.

In primul rand, ca sa scot asta din cale, apreciez ENORM lipsa de echi din film. Sunt atat de obosit si de plictisit de anime-uri a caror principala atractie este sexul si personajele dezbracate incat in momentul in care am ajuns la finalul acestui film si am realizat ca n-am fost supus iar la asa ceva in locul unui plot acatarii n-am putut decat sa ma bucur.

Unora acest film va va aminti usor de primul film Digimon (pentru cine l-a vazut, evident...nu-i rau, daca sunteti fani vizionati-l).

Sunt multe de apreciat in Summer Wars. Imaginea unei familii japoneze extinse precum si partea de documentare excelenta; grafica absolut superba (da, personajele sunt stilizate, dar backgroundurile sunt absolut fenomenale, chiar depaseste de multe ori ceea ce am vazut in Beyond the clouds), plina de culori vii si detaliu fantastic; muzica superba pe cam tot parcursul filmului; dezvoltarea personajului principal (un pic cliché el dar i se iarta, e atat de bine executat filmul) precum si a relatiilor sale cu restul persoajelor ( relatii UMANE, slava cerului) si tot asa. Cine nu a vizionat inca filmul ii recomand s-o faca. Este inca o dovada clara ca studiourile japoneze inca mai stiu sa scoata chestii bune la inaintare.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.



Răspunsuri în acest subiect
Summer Wars (2009) - de CyBeR - 02-02-2012, 03:20 PM
RE: Summer Wars (2009) - de MajinCloud - 24-04-2012, 11:29 PM
RE: Summer Wars (2009) - de CyBeR - 11-07-2012, 11:40 AM
RE: Summer Wars (2009) - de Liar - 01-08-2012, 10:59 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Redline (2009) CyBeR 5 10.144 20-03-2016, 09:22 PM
Ultimul răspuns: wolfie


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)