Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My magic life

#3
Boon, intrasi si eu sa vad ce e pe aici. Vad ca nu ai posturi prea multe, deci sa inteleg ca nu esti prea activa si te-ai apucat acuma de scris ficuri. Am o intrebare: daca acest fic este inspirat mai mult de jumate dintr-o carte si un serial, nu ar trebui sa fie la ficuri inspirate? Oricum, nu este problema mea acest lucru, eu ti-am citit lucrarea si acum o sa o critic. Poate o sa crezi ca sunt rea, iar daca te deranjeaza comentariul meu te invit sa scrii si tu o crititca urata despre ficul meu sau sa-mi dai Pm si nu voi mai comenta la ficul tau, desi ma indoiesc ca nu vrei sa ti se comenteze ficul pentru ca altfel nu stii la ce trebuie lucrat.
Deci nu inteleg de ce este asa banala povestea, si in plus narezi la persoana intai cum s-a zis si mai sus si totusi nu am inteles mai nimic. Cum poate trece asa repede peste faptul ca i-a aparut ditamai coada de peste?!

Actiunea: Nu cred sa fie actiune, este nu stiu, foarte grabita, ba se duce la intalnire, ba se despart, ba se face sirena, ba se duce si intalneste vampirii.
Naratiunea: Ai circa 40-45 de randuri de naratiune in tot capitolul, si se presupune ca naratiunea trebuie sa intretina capitolul.
Descrierea: Deci nu incerc sa fiu sarcastica, dar e plecata saraca. In loc sa descrii banal ca era imbracata si ochi erau asa si parul asa, mai bine ne lasi sa ne dam seama cum arata din actiunile pe care le fac, okey aici revine chestia ca trebuie sa ai o actiune mai bine conturata nu doar ,,s-a dus, a facut, a mers".
Greselile de tastare: Sunt prezente, revizueste capitolul inainte de al posta. Acel inceput, chiar daca s-a zis mai sus, trebuie sa o spun si eu ca poate asculti de una dintre noi, este total banal si daca ar fi altcineva mult mai critic decat mine si ar vedea primele cinci randuri deja ar iesi, pentru ca nu e interesant deloc.
Dialogul: Aici am ce zice multeee. Este majoritar, sec si nu are sens uneori, deci sunt replici pe genu :,,-Da.
-Aha.
-Pa!
-Pa!"-pur si simplu banal si sec.Mai taie din el, mai nareaza, este pur si simplu banal si arat si urat sa vezi cinci mii de linii de dialog peste tot.

In ansamblu nu stiu ce sa zic, pentru ca nu ma prea atrage nimic, deja pot anticipa ca Bella si Edward o sa fie impreuna sau pentru ca o sa citesti asta o sa schimbi actiunea sau ce aveai tu in cap. Scuze daca te-a deranjat postul meu, dar asta este. Atat am avut de spus.

La revedere!
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:



Răspunsuri în acest subiect
My magic life - de emy_sweet_girl - 13-01-2012, 08:17 PM
RE: My magic life - de Abbeh. - 13-01-2012, 10:18 PM
RE: My magic life - de Me_Samy - 14-01-2012, 04:23 PM
RE: My magic life - de emy_sweet_girl - 12-02-2012, 02:01 AM
RE: My magic life - de DiZ - 12-02-2012, 11:56 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom : : :Theo: : : 4 4.577 17-02-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  Magic Luna hiimera 2 2.707 01-08-2010, 06:39 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  About Magic and Love Ariku`` 7 5.014 28-12-2009, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Ariku``
  Magic Wish blueobelix 11 7.585 17-08-2008, 04:39 PM
Ultimul răspuns: blueobelix


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)