Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love is for everyone [yaoi]

#65
Cap 28


Indecis



Orele luara sfarsit pentru elevii din clasa a-IX-a. Ryu isi pregati rucsacul . iesind pe coridorul ticsit de colegi mai mici sau mai mari ce se plimbau discutand depre teste si lucrari. In dreptul cancelarie se afla profesorul de istorie ce se uita nervos la cadranul ceasului pe care il purta la mana. Langa el dirigintele rasfoia plictisit filele unei carti de matematica. La zarirea elevului sau,in ochii dirigintelui aparu o raza de lumina. Pe chipul imbatranit al barbatului se strecura un zambet facandu-l pe blond sa tresara. Iubitul sau, se apropie pe nesimtite de el, stabilindu-si mersul dupa al sau. Ajunsi in dreptul celor doi profesori,baietii salutara politicos,privind spre profesorul de matematica care inca mai avea zambetul pe buze:

- Buna ziua,zisera cei doi indragostiti , schitand un zambet cat se poate de chinuit. Dirigintele il lua de dupa umar pe Sen , incepand sa mearga . Se oprira la bufet,asezandu-se toti patru nerabdatori la o masa,incepand sa discute:

- Sper ca ati avut timp sa reflectati la ce trebuie sa raspundeti,zise profesorul de istorie ,masurandu-i pe cei doi. Baietii se privira scurt in ochi dupa care raspunsera intr-un glas:

- Nu va faceti griji am avut destul timp .

- Si in plus ce poate fi mai simplu? Ne iubim iar asta e un lucru usor de inteles , se amesteca Ryu,prinzandu-si colegul de mana. Un zambet vag aparu pe fata blondului. Dirigintele il privi cu luare aminte pe profesorul de istorie contiuand sa vorbeasca cu elevii sai care erau numai ochi si urechi:

Sa continuam copii. Deci din pacate de adevarat ca a-ti adus injurii la adresa colegului meu . Si acum sunteti in bucluc dar voi face tot posibilul sa va scap ; totusi nota la purtare o sa va fie scazuta si va trebui si cu parintii vostri,raspunse profesorul de matematica,oftand. La auzul cuvintelor dirigitelui cei doi baieti isi muscara buzele,stranagand cu putere din ochi . Daca aflau parintii relatia lor era cu adevarat terminata ,i-ar fi inchis in casa si nu le-ar mai fi dat posibilitatea de a se vedea. Gandul acesta il facea pe blond sa tremure din toate incheieturile . Isi duse rapid mana la ochi pentru asterge o lacrima nevazuta dupa care isi trecu degetele sale printre cele ale colegului sau. Incepu sa se gandeasca la un mod de a indrepta greselile facute fata de director si de cel care preda istorie in speranta ca vor uita tarasenia ca ii vor lasa in pace pe el si pe Sen. Iubitul blondului incepu si el sa discute cu profesorii,lingusindu-i asa cum stia mai bine. Din pacate fusese fara folos deoarece cei doi ii cunosteau indeajuns de bine trucurile pentru a nu se lasa pacaliti de aparente.
Dupa ce mai facu cateva incercari si acestea in van,brunetul renunta ,intorcandu-se la colegul sau care inca se gandea:

-Ryu,cred ca am dat-o-n bara de data asta ,zise baiatul catre Ryuku. Acesta se trezi brusc din meditatie privind spre iubitul sau cu ochii plini de speranta. Blondul rosti cu sfiala cateva cuvinte dupa care astepta in liniste reactia profesorilor care priveau nauciti spre baiatul cu parul de culoare graului:

- Nu mai suntem impreuna! Sentaro e indragostit de o colega ,de cea noua ...Kazumi cred ca o cheama . Dirigintele incepu sa-l priveasca pe brunet neincrezator ,masurandu-l din cap pana in picioare. Dupa ce mai starui sa se gandeasca,profesorul raspunse cu privirea in pamant:

- Pai asta e alta treaba,dragii mei. Daca va cereti scuze tuturor celor pe care i-ati jicnit ,mai ales domnului profesor aici de fata ,poate trecem cu vederea si nu le mai ziceam parintilor vostri cele intamplate .

- Eu unul sunt de acord ,zise Ryu,strangand in pumni o bucata din bluza ce-o purta. Sen il privi nedumerit,cerandu-i explicatii prin priviri.Blondul ii facu cu ochiul,dandu-i de inteles iubitului sau de planul pe care il avea,caci nu de placere isi ceruse scuze ci din frica de a nu-l pierde pe Sen. Acesta accepta in cele din urma,sperand ca totul va fi uitat:

- Ne scuzati dar trebuie sa vorbesc cu ,colegul meu ,zise dirigintele ,ridicandu-se de pe scaun. Profesorul de istorie se ridica si el ,urmarindu-l pana cand disparura pe scarile de piatra. Dupa ce mai asteptara indeajuns ca sa ie siguri ca nu sunt auziti ,Sen si Ryu incepura si ei sa vorbeasca:

- Crezi ca o sa mearga ? intreba brunetul privind inspre directia unde plecasera cei doi profesori. Colegul sau dadu afirmativ din cap,departandu-se inpre o fereastra deschisa. Aerul rece ce navalea in incapere il facea pe blond sa uite de toate grijile ,sau aproape de toate. Una inca il mai framanta : se simtea prins la mijloc. Oare colegul sau chiar era indragostit de Kazumi sau voia sa-l faca gelos pentru intamplarea cu Tadashi? Aceasta intrebare staruia in mintea baiatului , ce privea pierdut un nor intunecat ce trecea pe cerul argintiu,scaldat in razele aurii ale soarelui . Se rezema de pervaz ,inspirand cu nesat aerul inviorator . In urmatoarea clipa simti doua brate ce-l strangeau la piept. Degetele iubitului sau incepura i se plimbe prin par ,dezmierdandu-l cu mangaieri usoare pe gatul sau incordat. Blondul se intoarse brusc ,lovindu-si colegul peste fata . Urma mainii sale incepu sa se contureze pe obrazul inrosit al lui Sentaro ,care-l privea fara sa poata scoate un cuvant. Dupa mai multe clipe de tacere ,Ryu il prinse pe brunet de mana,mangaindu-i usor obrazul ce ardea in urma loviturii.

- Esti nebun! complet nebun! puteau sa se intoarca aia doi si atunci sa vezi tu in ce ne-am fi bagat ,zise Ryu,luandu-si colegul in brate. Acesta incerca sa se indeparteze dar fu prins de ambele incheituri de-o mana a iubitului sau,obligandu-l sa ramana pe loc. Cu cealalta mana ,blondul se juca prin parul ravasit al lui Sen in timp ce limba i se plimba in voie prin gura sa.

- Imi pare rau pentru palma,sopti Ryu ,muscandu-l pe brunet de pavilionul urechii.

- Am meritat-o pe deplin ,raspunse Sen ,eliberandu-se din stransoare. Isi privi iubitul in ochi dupa care il saruta pe gat,muscand usor .
Baiatul inchise ochii,oftand de placere. Adora sa-si simta din nou colegul aproape. Cei doi se intoarsera la masa,aproprindu-si scaunele . Dupa ce mai asteptara un timp ,dirigintele impreuna cu profesorul de istorie isi reluara locurile langa baieti.
In urma celor doi profesori se afla Kazumi care se indrepta cu pasi sprinteni spre Sentaro. Brunetul se inrosi ,aproprindu-se de colegul sau ,care-l prinsese de incheietura manii drepte:

- Nu va faceti griji ca nu a aflat nimic. Dar ea e cea mai potrivita pentru a se asigura ca spuneti adevarul si ca nu mai aveti tangente unul cu celalat. Nu zic sa nu vorbiti,dar nu mai mult. Am rugat-o sa-si petreaca cat mai mult timp in preajma voastra pentru a vedea daca va tineti de cuvant ,spuse dirigintele cu o voce grava,privind spre eleva care statea in picioare .
Fata zambi dupa care isi intoarse privirea spre Sentaro. In ochii lui de culoarea marii se putea citi deznadejdea si ingrijorarea.

- Esti libera sa pleci ! zise profesorul de istorie in timp ce aranja niste lucrari. Fata isi lua la revedere de la cei doi colegi si profesori,disparand pe scarile de piatra. Sen se indeparta cu scaunul ,privind spre iubitul sau. Baiatul se albise brusc la fata. Isi duse obosit mainile la tample ,incercand sa nu arata tulburarea care se strecurase in inima sa,schitand un zambet chinuit brunetului.
Cei doi baieti se ridicara,luandu-si la revedere de la profesorii lor. Iesira pe poarta liceului,privind spre cerul negru. Curand o ploaie marunta cu stropi mari ce se izbea de pamantul acoperit cu un strat de noroi incepu . Sen merse la colegul sau,luandu-l in bratele sale.
La atingerea sa,blondul se inrosi ,suspinand pentru o clipa. Il privi in ochii de smarald ,pierzandu-se in verdele crud ca si iarba proaspata ce acoperea pamantul trezit la viata ,primavara.
Blondul il prinse pe Sen de barbie,sarutandu-i buzele rozalii in timp ce privea imbujorarea ce se zarea in obrajii brunetului. Dupa ce mai petrecra cateva clipe in ploaie,cei doi se prinsera d emanini,incepand sa mearga.

- Unde mergem? intreba Ryu,surprins de atitudinea baiatului de langa el . Sentaro il trase de incheitura ,zicandu-i doar sa-l urmeze. Blondul se supuse ,urmarindu-si colegul care incepuse sa alerge prin baltile ce se formau pe trotuarul pustiu. Baiatul ii urma exemplul,incepand sa se invarte cu iubitul sau,managaiti de stropii de ploaie ce cadeau din inaltul cerului. [Imagine: chibi_765.gif]
Shu-chan, chibi-ul lui YUKIxSHUICHI



Răspunsuri în acest subiect
Love is for everyone [yaoi] - de YUKIxSHUICHI - 03-07-2008, 05:59 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) - de Aly - 21-07-2008, 08:05 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D)continuarea - de YUKIxSHUICHI - 24-07-2008, 05:58 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D)continuarea - de YUKIxSHUICHI - 27-07-2008, 01:03 AM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D)continuarea - de YUKIxSHUICHI - 30-07-2008, 08:59 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D)continuarea - de YUKIxSHUICHI - 06-08-2008, 08:29 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D)continuarea - de YUKIxSHUICHI - 21-08-2008, 06:58 PM
love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 03-07-2008, 07:59 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 03-07-2008, 11:23 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 04-07-2008, 02:45 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 04-07-2008, 11:05 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 05-07-2008, 01:41 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 05-07-2008, 09:50 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 06-07-2008, 10:32 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 07-07-2008, 03:35 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 07-07-2008, 10:43 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 08-07-2008, 01:24 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 08-07-2008, 04:31 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 08-07-2008, 11:17 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 09-07-2008, 02:10 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 09-07-2008, 04:56 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 09-07-2008, 11:11 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 10-07-2008, 05:09 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 10-07-2008, 11:39 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 11-07-2008, 10:10 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 12-07-2008, 12:20 AM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 14-07-2008, 12:45 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 14-07-2008, 04:10 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 14-07-2008, 11:41 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 15-07-2008, 01:26 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 15-07-2008, 07:06 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 15-07-2008, 11:16 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 15-07-2008, 11:47 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 17-07-2008, 02:22 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 18-07-2008, 10:40 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 20-07-2008, 07:11 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 21-07-2008, 04:56 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 21-07-2008, 05:35 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 10.424 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 4.563 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 11.813 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 38.362 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 8.320 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 23.036 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 3.035 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.746 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Key to love [by Teh & Mitsu] - Yaoi Mitsukai Yoru 36 22.735 10-11-2010, 11:28 AM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.803 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
53 Vizitator(i)