Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mi-e greu sa ignor

#11
Multumesc tuturor pentru critica si sunt foarte fericita ca atati oameni s-au chinuit sa citeasca si sa-mi lase comentariu.:pls: Incerc sa ascult de sfaturile voastre, sper ca este mai bun acest capitol decat ultimul.;|

Capitolul III

Hinata P.O.V

Zilele urmatoare au trecut fara ceva prea important de mentionat. Ma inteleg bine cu toata lumea, iar Temari m-a invitat azi la petrecerea in pijamale pe care o organizeaza. E vineri, deci nu va fi nici o problema cu scoala. M-a surprins foarte tare cand am aflat marti ca Sasuke e cu Sakura. I-am felicitat pe amandoi. Eram foarte fericita pentru amicul meu, dar mai mult eram fericita caci Naruto nu mai avea prietena. Insa nici asa, Naruto nu m-a bagat in seama. Abia daca imi raspundea la “ Buna dimineata” si “Pa”. Asta a durut. Nu ma asteptam sa fie totusi asa de rece.
Cu toate aceste ganduri in minte ma indreptam insotita de intreaga clasa si de Neji spre casa lui Temari. Ea organizeaza petrecerea pentru fete, dar fratele ei Gaara organizeaza in aceeasi zi petrecerea pentru baieti. Sincer mi-e putin cam jena. Adica toate fetele sunt incantate ca vor putea sta cu iubitii lor, insa eu chiar nu imi doresc sa stau cu Naruto atat de mult timp. Raman in spate, caci nu doresc sa deranjez cuplurile, dar acolo e si Naruto. Incerc sa nu-l bag in seama, dar imi e asa de greu sa ignor bataile inimii. Drumul mi s-a parut ingrozitor de lung, pana ce in sfarsit s-a profilat casa alba, cu doua etaje a colegei mele.
Acasa la Temari, toti ne strangem in livingul frumos mobilat. O canapea crem uriasa ne putea primi pe toti si o masuta din sticla era plina de diferite gustari si bauturi. Ah! Cat mi-ar fi placut sa nu fie in aceeasi zi si petrecerea baietilor. Ten Ten si Temari se intrec la jocuri video cu Naruto si Kiba. Surprinzator, Temari a castigat. Kiba cere revansa in timp ce Ten Ten si Naruto parasesc competitia.
- Hinata! Joaca tu in locul lui Ten Ten, iar Gaara joaca in locul lui Naruto!
Ordinele au fost date de Temari, deci nu ai dreptul sa te impotrivesti. Eu incep sa pierd, in timp ce toti ceilalti sunt cu mult inaintea mea. Din spate simt pe cineva cum imi prinde mainile si se joaca pentru mine. E Naruto.
- Joc eu pentru tine. Tu cam pierzi, Hana.
Imi venea sa plang. Deci si-a dat seama. Stie cine sunt, dar ticalosul ma lasa sa ma pierd in agonie. Inima imi bate din ce in ce mai tare.Imi e teama ca imi va auzi bataile inimii, insa si inima lui bate la fel de tare. Ma uit la el cu ochii umezi. Lacrimi stau gata sa iasa. O iau la fuga si ma duc la baie. Acolo imi las lacrimile sa iasa in voie. Aud ciocanituri. Este Ino, ingrijorata pentru mine. Imi sterg lacrimile si ii deschid.
- Hinata, ce e cu tine? Te simti bine?
Nu era doar Ino, ci toate fetele. Pana si Sakura parea ingrijorata.
- Da. Nu va faceti griji. Ma simt bine. Pur si simplu am simtit nevoia sa o iau la fuga cand mi-a zis Hana.

Veneau si baietii intr-un sfarsit sa vada daca ma simt bine. Ma simt ca un copil rasfatat care a atras atentia tuturor. Imi cer scuze si ne reintoarcem in living. Nu l-am mai bagat in seama pe Naruto. Daca o faceam, iar as fi patit ca mai devreme. Pe la ora 1 noaptea, cand abia ne mai tinem pe picioare, Temari ne conduce spre camera ei, cu peretii de un albastru deschis ca cerul in zilele de primavara si fiecare ne trantim pe cate o saltea. Eu nu pot sa adorm. Ma gandesc numai la ce mi-a zis Naruto. Ies incet din camera sa nu trezesc pe nimeni si ies pe balcon. O briza de aer rece ma loveste in fata. Desi nu pare, noaptea e chiar frig sa stai numai in pijamale.
- Nu e cam frig sa stai numai asa, Hinata?
Da. E tot Naruto. Vreau sa fug, dar el sta in dreptul usii si nu ma lasa.
- Lasa-ma! Nu am ce discuta cu tine!
- Ba din contra avem multe de discutat. Ca sa stii, mi-am tinut promisiunea. Eu nu am iubit pe altcineva. Sakura era doar de amuzament. Accept orice pedeapsa vrei sa-mi dai, insa chiar trebuia sa-ti spun asta fara ocolisuri. Eu inca te iubesc si nu a existat o zi in care sa nu ma fi gandit la tine. Chiar nu mai tii minte primul nostru sarut?
- Eram niste copii care nu stiam ce e viata adevarata. Iar tu, daca nu m-ai fi uitat n-a fi fost impreuna cu Sakura. Eu mi-am tinut promisiunea. M-am reintors si eu nici macar n-am mai intalnit alt baiat cat timp am fost in Los Angeles ! Am fost la o scoala de fete si nici nu ieseam afara din casa ! Te iubeam, Naruto! Nu stii cat de tare doare sa vezi persoana iubita cu altcineva! Dar acum nu mai vreau sa stiu nimic de tine. Nu-mi pasa ca te-ai despartit de Sakura. Noi doi nu mai avem ce imparti.
- Deci tot ce a fost consideri ca a fost o greseala? Nu mai simti nimic pentru mine?
As raspunde la orice intrebare, dar nu la aceasta din urma. Nu pot minti inima sa nu te mai iubeasca.
- A fost doar o prostie de copii mici. Degeaba ne-am promist unul altuia soarele si luna daca am uitat unul de altul. Cat despre ultima intrebare… ba da. Mai simt ceva pentru tine.
- Si atunci nu putem reface ce s-a destramat pe vremuri?
- Nu. Imi pare rau. Acum, te rog, lasa-ma sa trec.
- Nu. Nu te las. Inca nu m-ai pedepsit.
Vrei pedeapsa? Bine. Iti voi da o pedeapsa care doare de zece mii de ori mai tare decat oricare alta. Nu credeam ca voi face asa ceva in momentul despartirii noastre, dar… poate ca imi e dor de buzele tale, poate ca vreau sa iti simt mangaierea, poate ca inca vreau sa ma tii in brate si sa-mi stergi lacrimile, poate ca inca te iubesc si inca nu vreau sa se termine totul. Sarutul acesta stiu ca te-a uimit, Naruto. Am vrut sa te mai sarut o ultima data si totusi intregul corp mai cere putin din dragostea ta. O iau la fuga. Nu ma vreau sa stau, sa ma privesti cu acei ochi albastri si sa ceri explicatii. Eu chiar imi mai doresc sa fim din nou impreuna,sa ne iubim asa cum o faceam pe vremuri.
Intru in camera fetelor. O liniste de mormant domnea peste intreaga incapere. Ma asez la locul meu si adorm cu gandul la Naruto si cu lacrimi de triste si fericire in ochi.

P.S.: Stiu ca e cam mult dialog, dar am simtit ca fara el nu se poate si imi cer scuze ca e mai putin decat de obicei, dar ma revansez eu.
She's wiskey in a teacup.





Răspunsuri în acest subiect
Mi-e greu sa ignor - de Saravis - 24-09-2011, 06:21 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de crazy little red - 24-09-2011, 07:24 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de Ġ'♥.' - 30-09-2011, 07:59 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de Saravis - 02-10-2011, 01:47 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de crazy little red - 02-10-2011, 02:11 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de i Ramenn. - 02-10-2011, 08:06 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de Ġ'♥.' - 02-10-2011, 08:26 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de Mina-chan - 02-10-2011, 09:09 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de Saravis - 06-10-2011, 06:05 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de i Ramenn. - 06-10-2011, 06:28 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de crazy little red - 06-10-2011, 06:34 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de Mina-chan - 06-10-2011, 10:09 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de Ġ'♥.' - 08-10-2011, 02:48 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de Too Many Dreams. - 09-10-2011, 10:26 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de Saravis - 13-10-2011, 04:55 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de crazy little red - 13-10-2011, 05:10 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de i Ramenn. - 13-10-2011, 07:20 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de Saravis - 15-10-2011, 10:04 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de crazy little red - 16-10-2011, 12:53 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de Saravis - 15-11-2011, 07:05 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de crazy little red - 15-11-2011, 08:41 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de i Ramenn. - 20-11-2011, 02:47 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de Saravis - 11-12-2011, 07:37 PM
RE: Mi-e greu sa ignor - de crazy little red - 11-12-2011, 10:04 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
10 Vizitator(i)