Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#28
Osiris, pe mine una mama cu tata de două sau trei ori pe an îmi iau caietele la control și dulapul și toată camera, nu mă controlează deloc des, doar atunci cînd simte mama că o iau pe arătură. În fine, tot ce este înneregulă sunt caietele și mă pun să le transcriu din nou. Anul ăsta am avut totul impecabil. Uneori tata mă mai duce și cu mașina la școală, nu mă deranjează, lol. Și oricum mie mi se mai pare bună o controlare dasta la sânge. Serios, undei tipe de la mine din școală de 14 ani i-au găsit prezervative în ghiozdan profesorii și părinții nu știau nimic, deci ...
Și oricum, sunt mulți părinți care le dau libertate, alții care nu, altă categorie ar fi când copii își iau libertatea singuri. Părinții de multe ori nu prea au ce le face odraslelor. Cunosc o tipă care a fugit și de acasă că mami și tati nu i-au dat cu cinci lei ăn plus la școală și că nu au lăsat-o în tabară, deci nu mă mai miră nimic 21.
[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de Daria - 29-08-2011, 01:57 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)