Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fairy Tail

#6
Yuy, Fairy Tail:X

@daphinis: Mystogan e singurul personaj interesant din Fairy Tail. Si poate o sa fie Zaef
Mytogan nu-i Zefer. Magianul intunecat Zefer e mort, iar proetii aia care i-au luat sclavi pe Erza, Jellal, Sho, Millianna, Wally, Shimon(cand erau copii) si pe restul oamenilor pentru a construii turnul ala, vroiau sa-l reinvie pe Zefer dar n-au reusit pentru ca Erza vroia sa-i scoata pe toti de acolo si i-a convis pe toti sa se revolte.

Anime-ul asta se numara printre putinele care imi plac. Coloana sonora e placuta si potrivita, de obicei, cu subiectul intamplarilor. Imi place subiectul mult, ideea ca magia e ceva obisnuit si ca oricine vrea poate sa invete sa o foloseaca e mult mai placuta decat cea cu mostenirea care, dupa mine, cam exclude multe personaje.

(19-05-2011, 06:20 PM)Chocola. A scris: Poate că unii zic că seamănă cu One Piece, asta e pentru că creatorul de manga la FT şi OP este acelaşi. Mie tot îmi place mai mult Fairy Tail din cauza grafici şi a poveşti.
Ba nu-i adevarat, Fairy Tail este scrisa si ilustrata de Hiro Mashima pe cand One Piece este de Eiichiro Oda deci nu-s aceeasi autori. De acelasi autor(Hiro Mashima) ar fi Rave Master. Lucy si Natsu au facut cosplay pe prima pagina a unui capitol Fairy Tail. Totusi nu stiu daca se aseamana cu One Piece deoarece nu l-am vazut.

Scuzati daca am facut off topic -_||
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD



Răspunsuri în acest subiect
Fairy Tail in romana - de irisim - 14-10-2009, 01:06 PM
RE: Fairy Tail (si in limba romana) - de Chocola. - 19-05-2011, 06:20 PM
RE: Fairy Tail (si in limba romana) - de Twisty Emerald - 23-08-2011, 05:51 PM
RE: Fairy Tail in romana - de Chriss - 03-07-2012, 03:01 PM
Fairy Tail - de Sushiiushii - 19-09-2013, 05:02 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)