Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love is for everyone [yaoi]

#35
Cap 16




Disputa...oare ce se va intampla?

- Hai baieti sa mergem la bufet unde putem vorbi in liniste,zise profesorul de matematica scrutandu-si pentru o clipa elevii cu vederea. Acestia le-o luara inainte,pastrand o anumita distanta intre ei. Din spate,domnul de istorie incepu sa faca comentarii pe seama lor incercand sa-i faca sa decada in ochii dirigintelui,care nici macar nu-l asculta. Coborara toti patru fara graba scarile,alegand o masa la intamplare:

- Mergeti sa va luati ceva de baut,veti avea de explicat multe,ranji cel ce preda istoria. Baietii facura exact cum li se spusese. Ryu se uita in vitrina aproape goala dupa care alese 2 sticle cu apa plata. Se intoarse si-i inmana colegului sau sticla,asezandu-se nervos pe scaun. Dirigintele isi drese glasul dupa care intreba,curios:

-Ei,draga colega ce au facut elevii mei atat de grav de i-ai mutat din banca,raspunde-mi si mie te rog.

- In ora mea isi trimiteau mesaje de amor unl altuia ,aia faceau,zise profesorul,trantind cu pumnul in masa,dupa care au avut tupeul de a-mi raspunde facandu-ma " zapacit fara creier " sau cam asa ceva.
- Era "smintit fara creier" se amesteca blondul in conversatie. Isca totusi sa-si primeasca niste priviri de gheata pe care le trecu cu vederea.
P.I - Nu asta conteaza ci tupeul pe care l-a avut de a aduce injurii la persoana mea.
DIRIGU- Trbuie sa fi facut si tu ceva,un om nu te injura fara un motiv,mai ales un copil de clasa a 9 -a .
P.I- Ei uite ca , domnul Sakano a indraznit si fara un motiv.
R- Vai da repede uitati..cum fara nici un motiv...mi-ati citit biletul pe care i l-am trimis lui Sen de fata cu toata clasa...ca sa se amuze si colegii pe seama noastra.
DIRIGU- Si cam ce era scris in bilet?
P.I- Era scris exact asa ca sa-ti demonstrez,Ryuku ca n-am uitat:
"incearca sa scri ce-ti amintesti....chiar daca ne-au mutat nu uita ca te iubesc"...chestii d-astea,apoi mai scria" dupa 10 minute da lucrarea si iesi din clasa ca te urmez si eu,apoi mergem acasa"
Dirigintele ramase uimit in timp ce privea spre cei doi iubiti care se albisera la fata:

- Baieti,asa e? intreba acesta impreunandu-si mainile. Cei doi dadura pozitiv din cap,asteptand argumentul profesorului de matematica care nu mai zicea nimic. Doar ii privea. Sen isi lasa mainile pe pantaloni,oftand lung.

-Atunci nu mai putem face nimic...daca l-ati injurat nu pot decat sa cer scaderea notei la purtare. Pe de alta parte daca va iubiti nu am ce sa va fac,spuse dirigintele cu voce scazuta. Profesorul de istorie isi continua povestirea,neuitand sa adauge cateva argumente de la sine:

- Plus ca dupa ce au plecat,domnul director i-a urmarit deoarece auzise intrega discutie iar ei au fugit,ascunzandu-se in biblioteca. Cate ore nu i-am cautat istoviti iar cand i-am gasit ne-au scapat din nou...dar nu i-am mai gasit. Probabil plecasera acasa.
- Poate ca esti tu chior...normal ca nu ne-ai gasit ,daca nu ai pic de creieri,zbiera Ryu ridicandu-se de pe scaun. Sen il prinse de mana indemnandu-l sa stea jos dar acesta se zmuci salbatic continuand cu acelas timbru vocal protestul:

- Ce te doare pe tine daca sunt indragostit de el?? Spune-mi si mie ce dracu'. Si pe idiotii aia care mi-i dai drept colegi de clasa, ce-i intereseaza?
Profesorul de istorie ii dadu o palma,lovitura rasunand in intreaga incapere. Blondul isi lasa capul pe umarul lui Sen care incepuse sa-si treca degetel prin parul sau,privind cu dezgust spre cel care-l lovise.

-Ajunge cu tot circul asta! mergeti acasa si vorbim luni cand se mai calmeaza apele,zise dirigintelel celor 2 ridicandu-se de la masa. Baietii se plecara si ei,lasandu-l pe profesrul de istorie meditand in liniste. Iesira pe poarta liceului,luand loc pe o banca dupa care incepura sa vorbeasca:

R: Ce idiot...nu mai pot,simt ca o sa o iau razna cu toti nebunii astia.
S: Ai dreptate dar eu consider ca e suparat datorita modului in care ne-am purtat cu el .
R: - Nu ma intereseaza de ce e suparat...n-are decat. Ei bine ,eu ma duc acasa....te sfatuiesc sa faci acelasi lucru. Iar in legatura cu cina,multumeste-i mamei tale,dar nu pot veni Prefer sa fiu singur in seara asta. Blondul se ridica brusc indreptandu-si pasii spre casa. Sen il prinse de umar,facandu-l sa se opreasca:

-Cum adica nu mai vi? dar....pentru mine! te rog Ryu.
- Nu am chef de nimic in momentul asta asa ca dute acasa! raspunse blondul intorcandu-se cu spatele la colegul sau. Acesta se duse in fata lui ,apucandu-l usor de batbie pentru ai descoperi privirea:
- Nu plec nicaieri,daca e te urmez pana la capatul pamantului,zise Sen sarutandu-l apasat. Limba incepu sa i se plimbe prin gura colegului sau,care-l impinse rupand sarutul. Acesta disparu lasandu-si iubitul prins in mrejele tristetii. Brunetul isi lua ghiozdanul ce statea sprijinit de picorul sau si merse spre casa. Din urma il prinse Yuji care locuia in acelasi bloc cu e:
Ai patit ceva? intreba acesta privind spre Sen caruia ii curgeau lacrimi din ochi.
S: - Tu ce crezi..aceasi poveste dar nu mai are rost deja o stii.
Y: - Asa e o stiu dar asta nu ma opreste sa-mi fac griji pentru tine. S-ar putea ca baiatu acela sa glumeasca pe seama ta..poate ca se preface ca te iubeste. Brunetul incepu sa planga injurand in gand situatia in care se aflau el si iubitul lui. Tot drumul ,lacrimi de suferinta cazura neincetat pe asfaltul acopeit pe alocuri cu frunze vestede ce trosneau sub greutatea pasilor celor 2:

- Sentaro! am ajuns,zise roscatul ,tragand de ghiozdanul prietenului sau. Intara in lift ,apoi Yuji apasa la etajul la care locuia. Usa liftului se deschise,acesta iesind obosit. Sen cauta cu privirea numarul 6 dupa care apasa pe el. Dupa cateva secunde iesi,trantind furios usa. Isi scoase adidasii luandu-i in mana si intra in casa. Mama lui ii pregatea pranzul cand Sen se aseza obosit pe un scaun:

- Ai venit devreme. Ce-ti face colegul?zise femeia privindu-si copilul suspicioasa.
-Nu vine....e obosit.
M : Atunci esti dragut sa-i duci tu ceva in semn de multumire?
S:- Nu vrea sa fie deranjat...lasa-ma si tu in pace. Brunetul parasi bucataria, ducandu-se in camera lui: o incapere vopsita toata in albastru , in centru aflandu-se in pat,langa el un dulap cu carti, biroul cu cele necesare,calculatorul , sifonierul de haine si desigur un televizor cu plasma unde obisnuia Sen sa sa-si piarda vremea.
Incepu sa-si arunce privirea pe peretii goi,gandindu-se la colegul sau. Isi afunda capul intr-o perna dupa care il navalira lacrimile. Suspina adanc,continuand sa planga. Curand insa adormi cu gandul la iubitul sau. Isi dorea sa-l stranga-n brate.



Răspunsuri în acest subiect
Love is for everyone [yaoi] - de YUKIxSHUICHI - 03-07-2008, 05:59 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) - de Aly - 21-07-2008, 08:05 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D)continuarea - de YUKIxSHUICHI - 24-07-2008, 05:58 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D)continuarea - de YUKIxSHUICHI - 27-07-2008, 01:03 AM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D)continuarea - de YUKIxSHUICHI - 30-07-2008, 08:59 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D)continuarea - de YUKIxSHUICHI - 06-08-2008, 08:29 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D)continuarea - de YUKIxSHUICHI - 21-08-2008, 06:58 PM
love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 03-07-2008, 07:59 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 03-07-2008, 11:23 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 04-07-2008, 02:45 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 04-07-2008, 11:05 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 05-07-2008, 01:41 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 05-07-2008, 09:50 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 06-07-2008, 10:32 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 07-07-2008, 03:35 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 07-07-2008, 10:43 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 08-07-2008, 01:24 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 08-07-2008, 04:31 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 08-07-2008, 11:17 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 09-07-2008, 02:10 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 09-07-2008, 04:56 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 09-07-2008, 11:11 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 10-07-2008, 05:09 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 10-07-2008, 11:39 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 11-07-2008, 10:10 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 12-07-2008, 12:20 AM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 14-07-2008, 12:45 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 14-07-2008, 04:10 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 14-07-2008, 11:41 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 15-07-2008, 01:26 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 15-07-2008, 07:06 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 15-07-2008, 11:16 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 15-07-2008, 11:47 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 17-07-2008, 02:22 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 18-07-2008, 10:40 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 20-07-2008, 07:11 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de YUKIxSHUICHI - 21-07-2008, 04:56 PM
RE: love is for everyone( yaoi fic :D) continuarea - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 21-07-2008, 05:35 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 10.424 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 4.563 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 11.813 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 38.362 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 8.320 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 23.036 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 3.035 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.746 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Key to love [by Teh & Mitsu] - Yaoi Mitsukai Yoru 36 22.735 10-11-2010, 11:28 AM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.803 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
22 Vizitator(i)