Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum credeti ca va fi sfarsitul?

#29
Buna ! Nu stiu daca am mai postat pe-aici, dar in fine.
Dupa cum decurge serialul, cred ca cei doi , adica Sasuke si Naruto se vor intalni fata-n fata din nou.Totul va incepe dupa ce Sasuke va avea Mangekyou Sharingan etern.Cum in timpul razboiului toti vor fi ocupati, Sasuke va profita si se va duce dupa Naruto.De aici exista mai multe posibilitati :

- Sasuke va deceda, spunandu-i lui Naruto prin tot ce a trecut el, calcand astfel pe urmele fratelui sau si sperand ca va ajunge in Rai impreuna cu el si tot clanul sau.Apoi Naruto nu se va mai putea abtine si va spune tuturor despre Konoha si despre viata trista pe care Uchiha au avut-o.Ca urmare, dupa razboi va fi declarat Hokage, il va ingropa pe Sasuke impreuna cu familia lui, fara sa poata uita vreodata ca el a fost cel mai bun prieten al lui si ii va pedepsi pe batranii satului: acestia nu vor mai putea da ordine si vor deveni niste cetateni ordinari.Razboiul se va sfarsi si toate cele cinci natiuni vor deveni actuala Japonie, eventual serialul continuandu-se cu niste pusti din ziua de astazi care au aceleasi trasaturi ca personajele din vechiul animeu.

- Sasuke si Naruto se lupta fara epuizare , dar Sasuke reuseste sa-l controleze pe Kyuubi si pe Naruto si isi va ucide cel mai bun prieten.Dupa cum a zis Kyuubi in Shippuden \\\"Nu-l ucide pe Naruto.Vei regreta\\\", acestuia ii va parea rau si se va apropia mai mult de Madara.Fara Naruto, razboiul va fi castigat de Madara si acesta va deveni stapanul lumii.Orbit de puterea lui ( la figurat) va prefera sa devina noul rege , in loc sa-si continuie planul \\\"Ochiul Lunii\\\"Si Sasuke va fi mana sa dreapta. Dar cand nu se va astepta, acesta il va injunghia pe la spate, precum a facut cu Orochimaru si ii va spune ca a avut incredere doar in Itachi \\\"Depinde de tine daca vrei sa crezi sau nu ...\\\" si ca stia ca el controlase Kyuubi pentru a distruge Konoha.Ca urmare, clanul lui a fost judecat gresit si acesta se va razbuna insfarsit pe persoana potrivita.Sasuke va fi privit ca un erou , dar din cauza ranilor cauzate de Madara ( fiindca se luptase cu el , Sasuke fiind castigatorul ) , acesta ar muri , ultimele lui cuvinte rostite lui Naruto fiind \\\"Insfarsit am facut ceva bun\\\" sau ceva de genul acesta. Va deveni un erou si va readuce mandria clanului uchiha, dar cu pretul viatii sale.

- naruto si Sasuke se prefac ca lupta , cand in realitate il ataca pe Madara. Acesta se lupta cum poate , dar este slabit ( fiindca il ucisese pe kabuto inainte si se luptase cu toate piesele de sah ale lui Orochimaru 2 . Cei doi reusesc sa-l infranga , dar cu pretul vietii.
naruto : - Ai fost mereu prietenul meu si poate am fost putin egoist...
sasuke : - Putin ?*smile*
naruto:- Hmh...Mai ti minte ? Eram doar niste copii pe-atunci.
sasuke : -Da...poate mai bine ramaneam asa.
naruto :- mi-a parut bine ca te-am cunoscut, Sasuke.M-ai invatat ce este sa ai un prieten adevarat
sasuke : - Si mie mi-a facut placere sa te cunosc, Uzumaki Naruto.
naruto : - Sunt mandru de multe lucruri pe care le-am facut pana acum , dar cel mai important lucru este ca am reusit sa-mi salvez prietenul. Asta intrece orice vis al meu.
sasuke : - Sentimentul este reciproc , Naruto.
naruto : - Deci aici este sfarsitul ...? poate ca voi ajunge Hokage alta data *smiling*. Sasuke , sper sa ne intalnim , acolo , sus
sasuke : - Mda...ar fi o noua experienta.Esti gata pentru o ultima calatorie ?
naruto : - Da, dar poate as avea nevoie de putin ra-me-...n.
Apoi cei doi sunt considerati niste eroi si razboiul apune odata cu moartea lor...si cei doi se vor elibera de povara grea ce o poarta.Clanul Uchiha si puterea lor va disparea, precum si bestiile cu cozi sau jutsurile si totul va fi exact cum este in ciua de astazi. Desigur...cu alte personaje 4
Cam astea sunt 3 dintre variantele posibile. Mai sunt multe.Dar acestea sunt cele pe care le accept. Desigur , toate includ moartea lui Sasuke. Foarte trist ... dar mie imi place drama.Poate mai revin cu un post cu alte variante. Ja ne !
[Imagine: ItachiSig.jpg]








Răspunsuri în acest subiect
Cum credeti ca va fi sfarsitul? - de cristina1996 - 01-11-2009, 05:44 PM
RE: cum credeti ca va fii sfarsitul animului naruto?? - de Mykoto - 26-07-2011, 03:07 PM
RE: Cum credeti ca va fi sfarsitul? - de Saravis - 21-02-2012, 08:37 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce credeti despre seria Naruto SD? hero1hero 1 2.868 09-07-2012, 07:29 AM
Ultimul răspuns: Mykoto


Utilizatori care citesc acest subiect:
17 Vizitator(i)