Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[yaoi] Rock-ul si tu...

#34
[center] Capitolul 16[/center]

- Rosen rosebud, Rosy, Rosy mine/ Rosen rosebud, Rosy, Rosy mine/ Try to catch the scream, the scream of the butterfly, cantau Konana si Ary, in timp ce eu le acompaniam la chitara-rock si stateam spate in spate cu Itachi.
Limina puternica a reflectoarelor, imi orbeau ochii albastri, scosi in evidenta de creionul dermatograf negru, ce il aplicam inainte de concerte. Nu-mi venea sa cred ca au trecut cinci ani, de cand Devilwish a avut primul concert si atunci eram niste, tanci, muciosi si nu stiam ce vroiam. Le privesc pe fete, uimandu-ma cat de tare s-au schimbat. Ary s-a decolorat in cap si apoi s-a vopsit parul in violet cu suvite albastre-metalic, lasandu-l lung pana la fund. In momentul de fata purta o pereche de pantaloni din piele, foarte scurti si un corset tot din piele. In picioare bocanci ca ai Selenei din UnderWorld. Konana si-a facut suvite de un rosu-aprins si se imbraca foarte rebel si provocator. S-a schimbat, de fapt cu toti ne-am schimbat, atat la trasaturi, incat si la comportament...
Dupa ce s-a terminat concertul, ne-am retras fiecare pe unde a putut. Ary cu Gaara au plecat in oras, albastruia s-a dus la iubitul ei care era mai nou Nagato, Hidan a plecat la iubita, logodnica, sotia sau ce dracu avea, iar eu cu Itachi am ramas sa frecam menta de idioti.
- Vrei sa mergem la cabana care o are familia mea de langa lacul Konohai. Doar noi doi, o saptamana intreaga, imi propuse brunetul - singurul care si-a pastrat culoarea parului intacta - iar eu am aprobat bucuros.
- Fac un dus si plecam, dar eu conduc, spun vesel si lovesc pumnul de al sau.

Eram in Jaguarul XJ220, negru cu geamuri fumurii, conducand spre lacul din apropriera Konohei si vorbeam aprins cu colegul meu de trupa. Nu stiam de ce, dar inima incepu sa bata cu putere, cum am vazut lacul scanteind de lumina si pe geamurile deschise se auzeau vag bassi, semn ca era in aprty salbatic, cum l-am prins eu in faculta. Mda... Zilele de facultate, cu bere, droguri, sex, muzica si lenevit... Cate o data imi era asa de dor de acele zile, incat ma tranteam pe canapeaua din apartamentul meu din Tokyo, imi aprindeam o tigara cu iarba si o fumam in timp ce ascultam muzica celor de la Cinema Bizarre. La un an dupa ce trupa s-a facut conscuta, au venit si baietii pentru o luna la mine, iar eu am fost mega-fericit, de vizita lor. Ne-am distrat, i-am plimbat prin tot Tokyo-ului si imprejurimile lui, am mers la plaja si am facut un ménage à trois cu Yu si Kiro. Pe mine si pe Carsten ne-a durut fundul vreo doua zile, ca Hannes dadea ca animalul nu alta.
- E posibil sa dam peste parinti mei acolo. Te deranjeaza? Ma trezi din visare glasul brunetului.
Dau din cap ca nu si il intreb ce se mai aude de fratesu, la care Itachi s-a intunecat la fata si imi spuse ca e impreuna cu TenTen si face facultatea de I.T. din Tokyo. Imi dau ochii peste cap si opresc in fata unei cabanute din lemn cu etaj si veranda, dar lumina era aprinsa, iar in fata se afla un Mitsubish Eclipse, dupa modelul celor din Tokyo Drift. Il privesc pe Itachi si acesta ridica din umeri, spunand ca poate sunt parinti lui, apoi am coborat din Jaguar jos. Ajungem la veranda si raman socat sa o vad pe satena - TenTen - cum statea intr-o rochie de un galben-tipator cu roz-bombon si albastru-electric si vorbea la mobil. Cand ma vazu, ramase masca, apoi striga la iubitul ei si pleca din veranda, ducandu-se spre concert. Intru dupa Itachi in sufragerie si raman foarte socat, sa il vad pe Sasuke cum statea pe canapea, intins cu laptopul in brate, un pahar de vin langa el si o tigara pe jumatate fumata in scrumiera. Doamne cat de mult se schimbase in acesti cinci ani. Prin parul negru cu tente de albastru la lumina, se vedeau suvite violete si la varfuri roscate. Ochii negri priveau din spatele unor ochelari de vedere. Imi trec degetele prin parul meu blond vopsit pe sub cu violet si cu suvite visini prin el.
- Ia si tu o vacanta, mormai fratesu, luand tigara din scrumiera si trase in piept, apoi imi sufla in fata fumul, facandu-ma sa mi se acreasca usor fata.
- N-am chef, ii raspunse intepat Sasuke, uitandu-se el fugitivo la noi, apoi reveni cu ochii in ecran.
- Dar de fumat iarba ai chef, Sasuke Uchiha? Il intreb calm, punandu-mi mainile in san, privindu-l atent.
Cand imi auzi vocea, se ridica repede de pe canapea, veni in fata mea si ma facu nenorocit, apoi pleca la etaj, tropaind pe scarile din lemn. Oftez si ies din cabana, incepand sa ma dezbrac pana la un micut ponton, lasand in urma mea hainele, apoi sar in cap in apa rece, gol pusca si incep sa inot in stil liber, pentru a ma calca, fiindca revederea cu Uchiha-mic m-a cam zguduit emotional...

- De ce nu dormi? Il intreb pe Sasuke, cand m-am intors de la inotat, luand hainele de pe jos, asa cum le-am lasat.
- Te-am asteptat, imi raspunse scurt, in timp ce statea pe balansoarul din veranta si privea lacul. Trei ore ai stat in apa aia rece si inima nu ti-a cedat. De ce? Ma intreba, cand m-am asezat langa el si mi-am pus o patura pe mine.
Ii spun ca in fiercare iarna cand eram la bazinul din oras, eram adusi aici pentru a inota in apa rece, apoi cand am plecat cu maicamea in Tokyo in mare tot in toiul iernii. Aproba tacu din cap, apoi imi ura noapte buna si se ridica, intrand in cabana. Am mormait ceva ce vroia sa semene cu o urare, apoi m-am concentrat pe imaginea lacului din fata mea...

Scream of the ButterFly
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
[yaoi] Rock-ul si tu... - de Nywa - 08-03-2011, 03:31 PM
RE: Rock-ul si tu... [+18 Yaoi, asa zisa limita de vasta e pentru tot] - de Nywa - 17-06-2011, 09:27 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I love my rock star....[yaoi / shounen-ai] Dark Mistery_Chuu 2 4.394 10-05-2008, 03:04 PM
Ultimul răspuns: Strawberry Ice


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)