Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Noaptea...

#6
buna...deci unde este capitolu 2?atat?daca nu ai timp sa-l termini de scris,il salvezi intr-un text document si dupa aceea il copiezi unde vrei sa il postezi.
Din primul capitol nu prea am inteles nimik,ai spus ca Hinata este mostenitoare byakuganului,personajele sunt ninja?
descrierea este slaba(nu ca eu as fi mai priceputa),trebuia sa narezi mai mult,actiunea este grabita,trebuaia sa o mai ,,tragi de par'',ca sa poti lungi primul capitol.La inceput puteai sa descri anumite detalii,sau chiar cand incepi sa le prezinti pe fete puteai sa spui mai multe despre prietenia lor,sau chiar despre fiecare in parte.
Puteai sa faci mult mai interesant totul
Dupa cum am mai spus capitolul 2 l-ai lasat asa si nu e bine.Trebuie sa il continui,poti sa incepi in continuare sa descrii sentimentele Sakurei ce simte cand ii intalneste pe parintii Hinatei,sau cand vede casa in care locuiesc acestia ramane uimita de privelistea aceea orbitoare,sa descrii acele locuri minunate etc,cum vrei tu,cum ti se pare tie mai frumos si original.
Incearca sa mai eveiti putin dialogul,folosind vorbirea indirecta,acest lucru te va ajuta.
Si te rog sa ma lamuresti cu Hinata si byakuganul ei.
Sper ca nu te-ai suparat pe mine,nu vreau decat sa te ajut,nu vreau sa fac pe desteapta sau ceea care le stie pe toate.Vreau deact sa te ajut sa-ti dezvolti ideea mult mai bine.
Astept sa termini capitolul 2 si sper sa fie bine
spor la scris...
pa!!![posturi unite]
se pare ca am postat comentariu prea tarziu...
ok....m-ai facut curioasa cu Hinata si prietenul ei Sasuke
probabil Sakura se va indragosti de el...
incearca sa numai grabesti atat de mult actiunea,ti-am scris si in primul meu comentariu cateva ideei,sa descrii anumite locuri sau sentimente etc
ficul tau daca nu capata putina descriere nu va atarage pe nimeni,si probabil ca tu ai o ideea foarte buna,dar va trebui sa ti-o imbunatatesti,puneti maimult imaginatia la lucru.
Ar trebui sa citesti cateva ficuri bune,unde vei vedea descriere,naratiune,dialog,actiune suspans tot.
Nu vreau sa te superi,si nici sa nu renunti(mai kunosc pe cineva care a facut asta)e pacat,pentru ca ai ideei bune,dar trebuie sa inveti sa le dezvolti mai mult.
...Kiss me...
...Love me...
...Suck me...

[Imagine: eb1f934drag_var05.jpg]

http://light.sunphoto.ro/photos/thumb/Q/...SKOZCL.jpg



Răspunsuri în acest subiect
Noaptea... - de Smoke - 11-06-2011, 07:20 PM
RE: Noaptea... - de crazy little red - 11-06-2011, 07:58 PM
RE: Noaptea... - de Smoke - 11-06-2011, 10:10 PM
RE: Noaptea... - de Twisty Emerald - 11-06-2011, 10:17 PM
RE: Noaptea... - de hiimera - 11-06-2011, 10:35 PM
RE: Noaptea... - de DiamondZ - 11-06-2011, 10:47 PM
RE: Noaptea... - de Flash - 13-06-2011, 04:28 PM
RE: Noaptea... - de Miranda. - 24-07-2011, 06:45 PM
RE: Noaptea... - de Alicia - 05-08-2011, 04:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Noaptea de 31 Octombrie Diamond D.C 0 1.942 11-11-2012, 03:00 PM
Ultimul răspuns: Diamond D.C


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)