Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ]

#87
Va multumesc pentru comentarii hug
Am venit cu nextul:


Capitolul 30

Seria de saruturi se inchieiase, spre marea nemultumire a lui Jeff. Era in stare sa continue in fata oricui, nu ii pasa de oricine s-ar fi putut uita la ei. Yuki insa nu parea sa fie de aceeasi parere, fiindca se retrasese imediat, rusinat. Tot ceea ce reusise sa faca Yuki fusese doar sa sara speriat din bratele lui Jeff, simtind ca intra in pamant de rusine, pentru ca persoana ce-i strigase se apropia si se parea a fi un baiat pe care Jeff il cunostea, fiindca imediat isi incordase muschii maxilarului.
Era un tanar infirmier din acel spital, dar pe care Yuki nu-l mai vazuse pana atunci. Nu era de mirare, era un spital mare, insa se simtea amenintat acum de acest baiat. Ramasese cu gura cascata cand realizase ca cei doi se sarutau, insa nu parea a fi din cauza faptului ca erau baieti, ci pentru ca il cunostea pe american.
"Cine e...? " se intreba Yuki, ducandu-si inima la inima ce incepuse sa bata din ce in ce mai tare, aproape nebuneste.
Jeff inghiti in sec, dar nu de frica, ci din cauza incomfortului, apoi spuse rastit, nervos:
- Ce dracului cauti tu aici? Ce faci?
Nu intelegea ce cauta acel baiat acolo, nu avea ce sa caute acolo! Incepuse sa tremure, tragandu-l pe Yuki in bratele lui, parca vrand sa-l protejeze, speriat de posibilitatea ca iubitul sa-i fie furat. Realiza si el ca e paranoic intr-un fel sau altul, insa celalalt tanar ce-i privea de sus nu parea prea pasnic, cel putin nu dupa cum se uita la Yuki, sorbindu-l din priviri. Si niponul observase acest lucru, iubitul lui Jeff, insa nu spunea absolut nimic. Isi incolacise bratele in jurul gatului sau, parca acolo gasind caldura pamanteasca, apararea, scutul sau suprem.
- Jeff, eu... Pai eu aici lucrez, raspunse tanarul sovaind si il privi cu bunavointa pe Yuki, apoi continua pe un ton care trada regretul, tristetea: El e noua ta achizitie? E foarte frumos, nu il merita o persoana ca tine. Ai de gand sa-ti bati joc de el? continua ca si cum tanarul nu era acolo, degajat acum, ca se "linistisera" apele. E pacat de el, uite ce ochi... Ce buze... Yuki isi inchise ochii, strangandu-se la pieptul iubitului sau, cu inima batandu-i din ce in ce mai tare, aproape nebuneste, inghitind in sec in acelasi timp.
"Cine e el? Ce vrea? De ce imi spune toate astea? " se intreba, deoarece ii era frica de baiatul acela, dar nu stia din ce cauza. Se simtda amenintat si stia prea bine ca exista o oarecare legatura intre cei doi.
Iubitul sau il stranse in brate, apoi se intoarse catre nou-venitul ce il vedeau amandoi ca pe un dusman.
-Yoshi, chiar trebuie sa-mi strici ziua? marai uitandu-se la el plin de ura. Nu.l speria pe Yuki al meu, nu iti da tu cu parerea! Auzi, sa-mi bat joc! exclama strangandu-si maxilarul, incordandu-se si ridicandu-se cu Yuki in brate, apoi il lasase jos, insa mainile inca se strangeau una pe cealtalta, americanul dandu-i curaj iubitului sau.
Se vedea clar ca jeff e iritat. Yuki il privi pe iubitul sau, apoi pe cel numit Yoshi. Nu indraznea sa puna vreo intrebare. Inghiti in sec, analizandu-i trasaturile frumoase ale celuilalt. Era o persoana placuta, cu ochi frumosi, dar care tradau ura, dispretul pentru... Pentru el. Sau pentru Jeff...
Vedea ca e dragut, insa stia ca el e mai frumos si, dupa atatea suferinte ale iubitului sau, Jeff, stia ca nu avea sa fie parasit in niciun caz pentru acesta. Cu toata aceasta "alinare", el era tot nelinistit. Se lasa in bratele lui Jeff, parca alarmat de situatia in care fusesera pusi. Acel tip, Yoshi, continua sa-l priveasca pe Yuki, parca sorbindu-l din priviri, analizandu-i fiecare trasatura.
Niponul era, din cate se vedea, tare ingrijorat de acele lucruri. Baiatul isi linse buzele, inca analizandu-i pe cei doi. In privirea sa se vedea clar gelozia si dorinta ce-l cuprinsese la vederea tanarului. Isi lasa capul in jos, spre el. Jeff marai, cerandu-i sa faca rapid cale intoarsa. Cand baiatul se conforma, Yuki intelese influenta uriasa pe care o avea iubitul lui asupra multor oameni.
- Cine e? intreba Yuki cand se indepartase de ei destul, incat sa nu-i auda. Yoshi pleca acum, iar Yuki ii putu observa trasaturile feminine, mersul gratios.
"Eu nu sunt asa... " isi spuse in mintea lui. "Oare lui Jeff ii place asa? Si ce e cu el pana la urma? " se intreba trecandu-si mana peste incheietura mainii drepte, unde fusese bagata o perfuzie. Primise un junghi din acel loc, ceea ce-l nemultumea. Jeff se puse iar pe pamantul rece, de aceasta data insa punandu-l cu Yuki cu spatele la el, lipit de pieptul acestuia. Ii simtea inima cum bate placut acolo, intr-un ritm bine definit.
- E un baiat cu care am stat, spuse senin. Dar am aflat ca se culcase cu altcineva si m-a durut, de atunci am inceput sa ma comport altfel cu el, distant etc, raspunse dandu-i un sarut pe ceafa lui Yuki. Stai linistit, nu iti poate face nimic, continua pe un ton calm.
- Dar... De ce se uita asa la mine? intreba inghitind in sec.
Pentru cateva momente, Jeff nu stiu ce sa spuna, cum sa se exprime. De ce se uita asa la iubitul lui? Se simtea acum incapabil sa-i spuna care e motivul. Stia ca, de-a lungul timpului, lui Yoshi ii placuse de foarte multe persoane si reactionase la fel, dar de aceasta data se simtea el prost dispus.
- Nu stiu, nu-l inteleg. Mai mereu a facut asa, dar nu conteaza. Sa continuam... spuse prinzandu-i barbia si, cu blandete, il trase spre el si ii acoperi buzele cu ale sale cu blandete, dar Yuki trebui sa se retraga, simti ca nu are rost acum, nu mai poate sa faca acele lucruri, mai ales dupa ce se intamplase.
Isi inchise ochii, ramanand insa in bratele iubitului sau...

- Oh, iubitul lui Jeff, nu? intreba Yoshi intrand pe o straduta laturalnica, la o saptamana dupa iesirea din spital a lui Yuki. Tanarul nu se mai droga, acum era un tanar ca oricare altul. El si Jeff erau din ce in ce mai fericiti, cu atat mai mult cu cat parintii lor acceptau relatia fara sa comenteze nimic, erau chiar multumiti si ei ca totul era bine.
Yuki se intoarse brusc, privindu-l din cap pana in picioare pe Yoshi. Arata atat de bine tipul asta, incat nici el nu stia cum de Jeff l-ar fi putut lasa sa scape! Cu toate astea, Yuki avea ochi numai pentru Jeff al lui, pentru niciun baiat sau nicio fata!
- Da, chiar el, rosti pe un ton marait, continuand sa mearga. In scurt timp, tanarul ajunse langa el, punandu-si mainile pe umarul lui Jeff, insa tanarul se feri imediat, nervos. Nu-l suporta atat de aproape, asa ca se indeparta. Ce vrei, Yoshi? intreba taios, apoi ii arunca o privire nervoasa
Yoshi, fara sa spuna ceva, il izbi pe Yuki de zid, apropiindu-se de el. Imediat, buzele li se intalnira, iar Yoshi incerca, intr-un mod violent, sa-si strecoare limba in gura celuilalt. Yuki musca nervos, apoi ii tranti un pumn in gura, aruncandu-l pe jos.
- Yuki, ii esti fidel ? intreba pe un ton marait, dupa care se ridica de pe jos, stergandu-si buzele acum insangerate. De ce accepti ca o tarfa ca el sa-si bata joc de tine? continua apropiindu-se. Yuki era alarmat deja si nu stia cum sa se calmeze, ce sa faca sa-si revina.
Avu o senzatie nasoala, ca si cum avea sa se petreaca acelasi lucru ce sa intamplase cu Ryo.
Il lovi din nou, apoi din nou si din nou.... Cufundandu-se tot mai tare in intuneric amandoi.
"Jeff...." isi spuse in minte. Ii curgeau lacrimile pe chip, dar continua sa-l loveasca, furios din cale-afara.
- Yuki, opreste-te! se auzi din spate o voce care stia bine ca e a lui Jeff. Simti mainile lui cum il inconjoara imediat, tragandu-l departe de celalalt. Gata, Yuki, gata.... ii spuse sarutandu-l, apoi dadu cateva telefoane, sa sacunda tot ceea ce se intamplase.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] - de Beatrix LaVey - 06-06-2011, 10:46 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 49.002 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 144.505 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 75.611 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 106.685 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 63.483 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 136.575 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 123.753 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 54.787 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 67.144 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 29.738 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)