Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Escape from the dead

#11
heiiiii ce mai faceti? >:D< eu cum am zis azi am postat next-ul cu putin regret deoarece e mult mai slab,e asa de slab ca-l sufla vantul si cred ca o sa am si afirmatiile voastre :))

Escape from the dead

Chapter 3


Temari se stramba si se aseaza cu coatele pe birou facandu-mi o moaca de catelus neajutorat spunandu-mi ca firma se va duce naibi daca ea ramane aici cu roscata.Isi pune mainile-n cap si incepe sa se frece in crestetul capului stricandu-si coafura.Parul ei blond nu mai e drept si la locul lui acum e ravasit si facut vraiste in tot capul.O intreb ce a patit si-mi spune ca sa lovit cu capul de usa liftului, of Doamne.
-Temari, te rog zimi cand vine directorul ala oda…nu termin fraza deoarece se aude un ciocanit in usa.Blonda pleaca si inauntru isi face aparitia un tip de varsta mea, roscat, bine facut cu ochii caprui.Ce-i drept nu cred ca el este directorul nu are cum, sigur, directorul e o fosila care nu a fost inca expusa la muzeu si in plus nu e imbracat respectabil.Poarta niste blugi stil hip-hoper si o bluza la fel de larga.Se aseaza pe scaun si isi pune mainile pe birou in timp ce ma priveste profound in ochi si ma intreaba daca eu sunt Sakura Haruno,eu dand afirmativ din cap dupa care-l intreb cine este.
-Eu sunt directorul, deja am inghetat adica e asa de tanar, FBI-ului, Sasori, incantat, imi intinde mana dandui-o pe a mea si mi-o saruta.Serios.Adica doar dupa imbracaminte iti dai seama ca e golan, si el imi saruta si mana.Il intreb discret daca directorii se imbraca asa , adica de obicei au si ei costume , stiu, e putin jenant dar ma deranjat aspectul lui.
-Domnisoara Haruno nu am venit aici sa imi spuneti in ce se imbraca directorii asa ca va anunt ca maine la ora treisprezece PM va avea loc prima proba, nu mai pot imi vine sa rad in hohote asa ca imi pun mana la gura ceea ce ma amuza si mai tare ma ridic in picioare , intorcandu-ma cu spatele si chicotind cu mana la gura.Sasori ma intreaba daca ma simt bine, dar eu deja eram inecata in propriu-mi ras, zici ca era un golan inrait pe exterior dar interiorul e exact opusul, ca o ciocolata ambalaj oribil continut delicious.
-Nu inteleg ce va amuza asa de tare.Imi puteti spune va rog?
-Da, da da , deci nu mai pot zici ca am baut un bidon de vin, Sasori, pot sa-ti spun asa nu, bun atunci Sasori tu esti un director, desi te imbraci ca un baiat de strada de ce?Hmm e criza si nu ai bani sau ce?vai Doamne ce nabuna sunt sigur am pierdut pierdut postul de agent dar nu cred ca as fi putut sa accept un asemenea director.
-Nu , nu e criza domnisoara….
-De ce accentuati domnisoara…deci daca am inceptu un joc sa-l termin oricum postul e pierdut si macar sa ies invingatoare.
-Nu cred ca vreti sa faceti cunostiinta cu exteinteriorul meu !a spus-o asa de serios ca vai…m-am “speriat”
-Nu serios! Si ce face exteinteriorul asta ha?are senzatii tari sau ce a nu……ma mai si intrerupe
-Exteinteriorul este a doua personalitate a mea.La service ma comport ca un director vorbesc frumos dau buna-ziua si respect si sunt respectat , dar acasa fac ce vreau vorbesc cum vreau cu familia mea dar nu cred ca vreti sa stiti mai multe..
-Oooooo ba da cum sa nu chiar va rog, aveti iubita copii nepoti frati verisori..
-Nimic din toate astea dar cum spuneam nu va intereseaza, il intreb cum adica serviciu si familie, care familie.
-Sa stiti ca nu-mi trebuie familie ca sa stiu sa ma distrez si sa fac rele…
Acum nu mai sunt asa amuzata de situatie.Ma asez pe scaun si il intreb foarte serios ce rele face.Ii apare un zambet in coltul gurii si cred ca asta este exteinterirul lui.Imi spune ca exteinteriotul lui e gata sa ma cunosca in timp ce vine la mine eu incercand sa ma ridic de pe scaun el ma pune la loc si se aseaza peste mine.Incepe sa-mi sarute gatul, mainile lui jucandu-se cu bluzita mea.Eu nu reactionam nici cum.Doar stateam, dar apoi i-am dat o palma si acesta m-a tras de par tragandu-ma in jos sub birou.Cu piciorul stang a dat scaunul la o parte iar pe piciorul drept ma tinea pe mine.
Ma razm de o parte a bitoului si-i dau un picior in burta.Proasta miscare.In momentul urmator el ma tinea de par eu fiind in genunghi si el in picioare.Nu-mi simteam nici creierul.Acum imi dau seama ce e cu imbracamintea.Sigur e un criminal si vrea sa se razbune ca am bagat la racoare atatia asasini si chestia cu directorul a fost o diversiune.Cum de nu m-am prins.Se pare ca nu mai am alta solutie dar mi-e teama sa nu fie dupa si mai rau.Nici eu nu stiu cum ma rasucesc dar ii dau una-ntre picioare de-l las lat.Ma ridic repede de pe jos el cazand in genunghi.Nu mai stau pe ganduri si ii dau un pumn, un genunchi in burta si inca vreo doua lovituri in cap.Deja am devenit o bestie ce nu se poate controla.Simt cum vreau sa musc din el dar acesta incepe sa spuna ca se preda apoi incepe sa urle si sa tipe de durere.Inauntru intra Temari si Kushina care imi prind mainile si imi spun sa incetez.Nemernicul se ridica in picioare si cere un pahar de apa, ce tupeu.Temari imi sopteste intrebandu-ma pentru ce au fost loviturile si ca sigur nu mai primesc postul.Ii zic sa taca din gura pentru ca nu pot sa-i spun ca este un criminal ce s-a dat drept director si a vrut sa ma omoare si eu l-am atacat, ar fi foarte frumos.
Kushina vine cu paharul de apa si il da nemernicului.Il privesc cu atata ura si dispret ca-mi vine sa sar pe el si sa-l mananc asa cum mananca leii caprioarele.Cele doua fete pleaca eu ramanand aici cu iepurasul.Ma asez furioasa pe scaun acelas lucru facandu-l si Sasori.Il intreb de ce a vrut sa ma ucida, ca raspuns primesc un ras isteric si enervant.Imi spune ca nu a vrut sa ma omoare si ca asta a fost o diversiune…….
-Asta credeam si eu ai venit aici sub titlul de director si tu erai de fapt un criminal, m-am ridicat in picioare si am dat cu palmele in masa.Acesta tresare si incepe sa rada din nou.
-Of ce prostuta esti, zambeste asa de dulce incat ai putea zice ca nu face nici un rau dar a doua oara nu mai calc in aceeasi groapa, intinde mana spre mine crezand ca vrea sa ma plezneasca inchid ochii asteptand lovitura dar el doar mi-a dat parul dupa ureche.Ce ma enerveaza, vrea sa para ceva ce nu e.Adica tipul bun dragut si atent dar e nemernic si asta spune tot.
-Scumpa mea…il intrerup spunandu-i ca nu-s si nu voi fi scumpa lui, atunci draga mea te rog nu te mai stramba ca nu-ti sta bine.Nu sunt criminal sunt directorul FBI-ului asa cum ti-am spus si asta a fost de fapt prima proba.Felicitari ai trecut-o.Ora de ti-am spus-o mai devreme e valabila pentru maine la proba a doua.Nu vreau sa mai aud alte intrebari.Ma bucur ca ai luat masuri si nu m-ai lasat sa te “violez”.
-Stii ce, razi ca prostul.Chiar daca esti sef nu esti scutit de criticile mele pentru ziua de azi.Si ce tii bratele intinse vrei sa zbori ?dute “dragule” la tine acasa si i-ati deacolo zborul nu de la mine din firma.
-Of Doamne o sa am mult de lucru cu tine serios.Trebuie sa te fac mielusica.Si tineam bratele intinse deoarece credeam ca vrei sa ma imbratisezi si sa-mi multumesti pentru acceptare.Dar se pare ca nu esti prea fericita, ii spun cretinului ca nu-mi exprim eu fericirea cu el de fata si ii spun sa-si ia talpasita.
Acesta se intorce cu spatele la mine foarte uimit de tupeul meu.Am sa-i pun atat de multe intrebari… . Il vad cum isi indreapta mana spre cleanta si observ ca e plin de sange si hainele nu mai sunt largi sunt evazate si rupte pline de sange mai are si o buza sparta si un ochi umflat.Saracul , chiar urasc criminalii.Ma ridic repede si ii spun sa astepte.Se intoarce spre mine si-mi plec capul spunandu-i ca-mi pare rau.

Pentru greseli cer iertare si cred ca nu mai sunt probleme su space-ul :))
[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?




Răspunsuri în acest subiect
Escape from the dead - de Zummy - 23-05-2011, 09:54 PM
RE: Escape from the dead - de Sho-Yo - 24-05-2011, 08:48 AM
RE: Escape from the dead - de Miranda. - 24-05-2011, 12:00 PM
RE: Escape from the dead - de Rose ^^ - 25-05-2011, 10:35 AM
RE: Escape from the dead - de hiimera - 25-05-2011, 12:17 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 25-05-2011, 07:47 PM
RE: Escape from the dead - de Sho-Yo - 26-05-2011, 09:31 AM
RE: Escape from the dead - de Rose ^^ - 26-05-2011, 10:27 AM
RE: Escape from the dead - de hiimera - 26-05-2011, 10:41 AM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 26-05-2011, 01:20 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 26-05-2011, 05:21 PM
RE: Escape from the dead - de hiimera - 26-05-2011, 07:23 PM
RE: Escape from the dead - de Rose ^^ - 26-05-2011, 08:23 PM
RE: Escape from the dead - de AyumiHamasaki - 28-05-2011, 02:05 AM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 28-05-2011, 06:16 PM
RE: Escape from the dead - de AyumiHamasaki - 28-05-2011, 06:44 PM
RE: Escape from the dead - de Alle - 28-05-2011, 09:51 PM
RE: Escape from the dead - de tamoshiku - 29-05-2011, 03:00 PM
RE: Escape from the dead - de Rose ^^ - 29-05-2011, 03:11 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 29-05-2011, 03:23 PM
RE: Escape from the dead - de tamoshiku - 29-05-2011, 03:37 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 29-05-2011, 03:59 PM
RE: Escape from the dead - de AyumiHamasaki - 29-05-2011, 05:06 PM
RE: Escape from the dead - de Sho-Yo - 29-05-2011, 09:42 PM
RE: Escape from the dead - de Cookiesor - 29-05-2011, 09:57 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 31-05-2011, 09:54 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 14-06-2011, 05:59 PM
RE: Escape from the dead - de Rena - 14-06-2011, 06:58 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 14-06-2011, 07:01 PM
RE: Escape from the dead - de Rena - 14-06-2011, 07:12 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 15-06-2011, 10:43 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 05-07-2011, 06:49 PM
RE: Escape from the dead - de Rose ^^ - 07-07-2011, 11:50 AM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 12-07-2011, 11:18 PM
RE: Escape from the dead - de Rose ^^ - 13-07-2011, 09:31 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 15-07-2011, 05:25 PM
RE: Escape from the dead - de Rose ^^ - 18-07-2011, 09:38 PM
RE: Escape from the dead - de Miranda. - 18-07-2011, 09:47 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 19-07-2011, 11:49 AM
RE: Escape from the dead - de Rose ^^ - 19-07-2011, 04:03 PM
RE: Escape from the dead - de Miranda. - 19-07-2011, 04:40 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 19-07-2011, 06:29 PM
RE: Escape from the dead - de Miranda. - 19-07-2011, 07:50 PM
RE: Escape from the dead - de Rose ^^ - 19-07-2011, 08:53 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 25-07-2011, 08:20 PM
RE: Escape from the dead - de Rose ^^ - 26-07-2011, 09:39 AM
RE: Escape from the dead - de Miranda. - 26-07-2011, 02:31 PM
RE: Escape from the dead - de Zummy - 09-08-2011, 06:26 PM
RE: Escape from the dead - de Miranda. - 09-08-2011, 06:57 PM
RE: Escape from the dead - de Rose ^^ - 11-08-2011, 11:23 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  There is no escape from the real hell [ + 16 / 18 ] sickness 17 9.711 07-03-2011, 10:01 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Escape me nimeni 42 28.809 04-02-2011, 10:20 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Wait...and dead Heratcher.21q 11 7.424 15-12-2008, 03:47 AM
Ultimul răspuns: Apathy


Utilizatori care citesc acest subiect:
23 Vizitator(i)