Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Air Gear] Air Gear

#5
Fiind un inline agreesive skater, e absolut normal sa ma opresc pe aici sa zic ceva, si daca as vrea sa ma abtin ar fi useless.
Jee, Air Gear, unul dintre primele anime-uri pe care le-am vazut, gasit din greseala, fara absolut nici o intentie. Dar greseala face ca mi-a si placut, si se afla pe lista mea de favorite. Grafica, dementa, ei bine exagerez, nici chiar asa, insa a fost buna, a facut ca vizionatul sa fie o placere. O parte proasta, de care insa nu ma leg foarte tare, a fost personalitatea stearsa a personajelor- e putin cam mult spus, doar ca nu erau conturate indeajuns de bine. Pareau de umplutura, cu exceptia catorva. Cred ca, daca as incerca sa aleg ca personaj favorit, intre Simca si Ringo nu as putea sub nici o forma, desi mi-am propus de cateva ori sa evidentiez punctele bune si rele ale fiecareia pentru a ma putea decide, well no chance.
Sound-ul a fost genialus. BACK ON si melodia lor din opening cred ca o sa imi ramana in playlist si dincolo de grave. Yeah I'l be burried with my IPod.
Plot-ul a fost simplist, dar ideea generala a seriei nu a fost sa surprinda printr-o poveste uimitoare si super fatastica ci prin simplitate si accept pe evolutie din viitor fara nici o amprenta din trecut. So the anime passes the exam.
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.




Răspunsuri în acest subiect
Air Gear - de Juliet - 18-08-2007, 06:06 PM
RE: Air Gear - de misaki - 01-12-2008, 07:00 PM
RE: Air Gear - de Coyote Stark - 22-04-2009, 07:14 AM
RE: Air Gear - de Spark - 22-04-2009, 10:48 PM
RE: Air Gear - de Chlo - 21-05-2011, 11:22 PM
RE: Air Gear - de K.V. - 01-05-2012, 10:19 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)