Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tu m'ai invatat sa iubesc

#25
Am venit si cu next-ul. Nu sunt prea sigura daca sa continui sa scriu la acest fic sau nu. Voi ce parere aveti? Astept macar trei comentarii sa imi spuneti daca merita. Si acum capitolul...

Capitolul X *Noi sentimente*

Sasuke:

"Ganduri. Intrebari. Vise spulberate. Asa e mereu. Dar nu va fi la fel si acum. Am pierdut o sansa.....asta e,dar vor mai fi si altele. Ma doare ca ca m-am inselat in privinta lui Shane. Ne-a mintit. Noroc ca mi-am dat seama acum,cand inca nu e prea tarziu. Daca am fi mers cu el in turneu ar fi fost cea mai mare greseala a vietii noastre. Dar e si un lucru bun ca nu am mai plecat. Acum nu mai trebuie sa imi parasesc toti prietenii,familia....pe ea. Mie atat de dor de ea. Oare ce mai face? Mai tine la mine? As vrea sa o tin in brate acum,sa ii simt pielea carifelata,sa ma pierd in ochii ei stralucitori si sa ma joc cu parul ei fin ca matasea. Am realizat ca nu pot trai fara ea. Gandul ca doi ani nu as mai fi putut sa o tin strans in bratele mele parca mi-a rupt inima in doua. O iubesc cum nu am mai iubit pe nimeni si o voi iubi mereu. Am fost atat de ocupat zilele astea ca nici nu am apucat sa ii spun ca raman in Konoha.

Acum ma plimb de unul singur pe strazile pustii. Noaptea ma simt cel mai bine. Imi place sa privesc stelele si luna si sa cred ca exista destin. Dar daca ar exista destin mie si Sakurei ne este scris sa fim doar prieteni,cei mai buni prieteni. As putea trai cu gandul ca ea nu ma iubeste dar la ideea ca este a altui baiat nu as rezista. Nu credeam ca voi ajunge sa iubesc pe cineva atat de mult. Pasesc incet pe cararea intunecata. Sunt atat de ingandurat ca nici nu am realizat cand am ajuns in parc. Imi ridic privirea si in fata mea e o silueta. Se apropie din ce in ce mai mult de mine dar nu cred ca m-a vazut. Din cate pot observa e o fata de vreo optsprezece ani. Vantul se joaca cu parul ei roz si ii mangaie umerii goi. Stai putin! Parul roz? Oare e chiar ea? Ma indrept grabit spre ea. O vad ca isi intoarce capul si priveste in spate. Inca nu m-a vazut. Se intoarce si isi continuie drumul. Ajung in fata ei si aceasta cand ma vede parca impietreste. Ochii ei ca doua smaralde dau drumul la cateva perle cristaline. Ii iua fata in palme si ii sterg lacrimile. Sakura sare in bratele mele si ma strange cu putere. Simt cum inima mea o ia razna. Fiori fierbinti ma cuprind si ma simt deparca as pluti."
-E-esti chiar tu,Sasuke?Sau visez? Spune-mi te rog ca nu e doar un vis.
-Sunt eu Sakura. Nu am plecat si nici nu voi mai pleca.
-Doamne Sasuke nici nu stii cata nevoie am de tine acum."Imi spune asta si izbucneste in plans. Oare ce a patit? O iau in brate si o duc la ea acasa. Intram si o intind pe canapea. Rozalia nu se opreste din plans. Ma pun langa ea si ii mangai obrajii fini. Nu suport sa o vad ca sufera."
-Ce ai patit Sakura? De ce plangi?
-Pai eu....e complicat Sasuke."Incepe sa imi povesteasca tot ce s-a intamplat de cand nu ne-am mai vazut. Raman uimit si ,sincer, putin speriat. Oh my god! Un inger inocent a indurat toate astea? Trebuia sa fiu aici. Trebuia sa fiu langa ea. Nu o voi mai parasi niciodata!"
-Dar acum totul s-a terminat. Sunt aici acum. Nu vei mai pati nimic.
-Nu ti-am zis totul. In seara asta m-am intalnit cu Mike si mi-a spus niste lucruri ingrozitoare. Am aflat ca sunt adoptata,Sasuke... Familia mea adevarata e putin mai....speciala. Sunt rege si regina. Din cate am inteles Mike a fost trimis ca sa ma caute si sa ma duca inapoi in tara mea...
-Poftim? Si tu vrei sa pleci? Adica...aici sunt toti prietenii tai,familia ta. Aici e viata ta.
-Nu am de ales. Si mai e ceva...Parintii mei adevarati au hotarat inca dinainte sa ma nasc ca eu si Mike sa ne casatorim."Asta nu se poate! Daca ea se casatoreste cu ala eu ma omor! Nu pot trai fara ea. Nu vreau sa traiesc fara ea. Nu vreau sa plece. Dar...poate ea il iubeste pe Mike. Poate vrea sa fie sotia lui. Eu nu o opresc. Oricum pe mine nu ma va iubi niciodata."
-Si...tu vrei asta?
-Nu stiu. Totul e prea brusc. Si oricum eu ce as putea sa fac? E hotarat deja.
-Dar tu il iubesti pe Mike?
-Pai eu.....cred ca da. In seara asta a fost minunat. A fost atat de romantic. Iar el....m-a sarutat si cred ca incep sa il iubesc.

"Imi vine sa mor aici si acum. Ea il iubeste pe Mike. Eu pentru ce sa mai traiesc? Nu mai imi pasa nici de visul meu,nici de promisiunea facuta mamei,nici de parintii mei. Nu mai imi pasa de viata mea. Inima mea e la Sakura. Cum poate trai cineva fara inima? Mai ales acum cand simt cum s-a sfaramat in mii de bucatele. Din nou pierd persoana pe care o iubesc cel mai mult. Doar ca de data asta nu mai lupt sa trec peste. De aceasta data vreau sa renunt. Vreau sa pierd lupta cu viata si sa uit de tot. Vreau sa mor. Am fost un prost ca m-am indragostit. Dragostea lasa in urma numai durere. Mereu e asa. M-am lasat vrajit de un inger si fara voia mea m-am pierdut. Acum nu mai e cale de intoarcere. Nu imi pare rau ca o iubesc. Sentimentul e minunat dar e acoperit de durere si lacrimi. Frumoasa mea rozalie priveste in gol. Pare trista. As vrea sa o linistesc dar nu ma pot misca. Am ramas blocat la cuvintele ei. Se va casatori cu Mike. Vreau sa strig cat ma tin plamanii ca o iubesc si ca vreau sa fie cu mine nu cu idiotul ala. Dar nu pot. Inima parca imi ordona sa ii spun dar mintea ma opreste.

O iau in brate si ii mangai fata. Nu stiu cat mai rezist. Vreau sa fie a mea,doar a mea. Vreau sa ma iubeasca si ea si sa fim impreuna mereu. Cred ca explodez....trebuie sa ii spun. Cand imi ridic privirea ii intalnesc ochii. Ma pierd in privirea ei atat de inocenta. Ma apropii de fata ei alba ca spuma laptelui. Ii simt respiratia fierbinte cum imi mangaie pielea. Buzele sale trandafirii ma atrag din ce in ce mai mult. Incep sa gust cu pofta din buzele ei. Sunt atat de fierbinti. Simt cum mii de fluturasi zboara prin stomacul meu. O musc de buza inferioara si ea scoate un mic sunet de durere. Profit de acest moment si imi introduc limba in lacasul ei umed. Explorez fiecare coltisor si limbile noastre poarta un razboi infocat. Ea isi pune mainile dupa gatul meu si se joaca cu parul meu. Ii cuprind talia si o lipesc da mine. Rozalia isi incolaceste picioarele in jurul meu si ma saruta cu pofta. Clipele de placere se termina cand iubirea vietii mele intrerupe sarutul si ma priveste. Imi zambeste cu atata caldura. Imi magaie fata si imi spune ceva e nu as fi crezut ca voi auzi vreodata de la ea: Te iubesc,Sasuke! Ma iubeste! Imi vine sa dansez de fericire. O iau in brate si o sarut pasional. Urc scarile cu ea. Intram la ea in camera si o asez pe pat. Ochii ei au o stralucire aparte ce pana acum nu am mai observata. Privirea ei parca imi implora buzele sa continuie jocul atat de placut. Ma intind langa ea si o sarut tandru. Buzele noastre se joaca si parca nu vor sa se mai opreasca. Limbile noastre se lupta cu multa putere. Din ochii Sakurei ies doua perle micute. Ma ia de mana si ma strange cu putere."
-Si eu te iubesc Sakura. Te iubesc enorm si te voi iubi mereu,ingeras.
-Nu ma mai parasi niciodata Sasuke. Te vreau langa mine.
-Voi fi mereu aici pentru tine Sakura. Totul va fi bine.

"Imi da un sarut mic si dulce si isi pune capul pe pieptul meu. Maine cand ne vom trezi totul se va termina. Ea va pleca si se va casatori cu Mike. Acum stiu ca ma iubeste dar tot va pleca. Nu as putea suporta despartirea. Ma las pierdut prin ganduri si adorm. Un sunet enervant ma trezeste brusc. E telefonul Sakurei. Fata se ridica din pat si raspunde. Ma uit la ceas. Era ora 6:00. Oare cine a sunt-o la ora asta? Fata inchide telefonul si se uita la mine trista. Izbucneste in plans si sare la mine in brate."
-Sakura? Ce s-a intamplat? Cu cine ai vorbit?
-Vreau sa mor Sasuke. Nu mai vreau sa traiesc!
-Nu vorbi asa ingeras. Spune-mi ce s-a intamplat?
-Pai eu......

Cam atat ca sunt foarte obosita(:| Astept comentariile.
:bye:
[Imagine: trandafir2-1.jpg]

Iubirea e asemenea unui trandafir... Prima data te vrajeste cu frumusetea si delicatetea sa apoi te inteapa si iti lasa rani adanci.
Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea...
Apusul lasa in urma o amintire, rasaritul aduce o speranta... Intre apus si rasarit sunt ore fara viata

[Imagine: animeBlueMissYou.jpg]

Prietenia este un ocean pe care multi vor sa-l treaca dar pana la mal majoritatea se ineaca.
















Răspunsuri în acest subiect
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de hiimera - 03-04-2011, 10:21 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de KarinaD - 03-04-2011, 10:43 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 05-04-2011, 11:47 AM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 05-04-2011, 10:30 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de hiimera - 06-04-2011, 09:19 AM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 10-04-2011, 02:17 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de hiimera - 12-04-2011, 09:16 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de KarinaD - 15-04-2011, 11:32 AM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 15-04-2011, 03:58 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de KarinaD - 18-04-2011, 02:48 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de hiimera - 18-04-2011, 05:58 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 21-04-2011, 09:06 AM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 26-04-2011, 08:31 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 28-04-2011, 09:32 AM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 01-05-2011, 10:17 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de ♪RockPrincess♪ - 07-05-2011, 11:08 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de *Black~~Heart* - 07-05-2011, 11:57 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 08-05-2011, 03:48 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 31-05-2011, 10:17 AM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 17-06-2011, 07:55 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de ♥FallenAngel♥ - 03-07-2011, 11:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 3.159 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 15.607 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 35.956 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.596 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 32.611 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.904 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 5.064 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Te iubesc Ioanna ღ 17 9.779 26-01-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Invata-ma sa iubesc Alexi 34 21.064 12-03-2010, 07:10 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis
  Saruta-ma asa cum te-am invatat Bambilici 34 29.190 12-02-2010, 01:57 PM
Ultimul răspuns: Minnie


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)