Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lock and Unknown

#11
Hey girls! Vă mulţumesc că mi-aţi spus de ficul vostru. Aţi postat doar două capitole aşa că le voi comenta pe amândouă. So, let's get started...
Primul capitol: Well, îmi place faptul că narezi la persoana I. Am observat o mare greşală, ai început capitolul la timpul prezent, iar la sfârşit este la trecut. Dear, ar fi trebuit să îţi alegi un timp şi să mergi pe acela până la sfârşitul acestui fic. La flashback-uri este absolut normal să fie narat la trecut, dar din moment ce este început la prezent, nu ai nici o scuză. Pe viitor încearcă să fi mai atentă. În legătură cu descrierea, este prezentă, dar într-o cantitate destul de mică. Ai fi putut să dai nişte detali în legătură cu sentimentele Sakurei în momentul plecării sau ce a siţit când şi-a văzut reflexia ei suprapusă cu el. La naraţiune nu am ce să comentez pentru că mie una nu mi se pare că este ceva înneregulă cu ea. Acţiunea, mi se pare chiar grăbită. Adică a avut un scurt dialog cu Sasuke, se urcă în avion şi acolo este un dialog/monolog, iar după aceea ajung în Tokyo. Mie una mi se pare foarte inestetic. Încearcă să mai adaugi nişte desire şi vei vedea că va ieşi okay. Însfârşit, dialogul. Este într-o cantitate foarte mare şi de cele mai multe ori sec. Încearcă să-l diminuezi, şi caută altfel de replici sau prelucrează-le pe cele existente. Acel "Sakura p.o.v." arată foarte urât pus aşa. Well, dear §oNg iN rAiN mai ai încă de muncit, dar sunt sigură că marea majoritate a greşelilor le vei corecta curând. Sper ca sfaturile mele să îţi fie de ajutor.
Al doilea capitol: Dear, şi la tine acel p.o.v. arată la fel de urât. Îl poţi înlocui cu numele personajului din perspectia căruia povesteşti şi să pui două puncte ( ex. Sasuke: ), eu chiar cred că ar arăta mult mai bine fără acel p.o.v. . La tine dialogul este în exces şi în general foarte sec. Acţiunea şi aici este destul de grăbită, Eu chiar mă aşteptam să conturezi altfel acest capitol. În mare sunt exact aceleaşi greşeli pe care le are şi coechipiera ta, so nu mai are rost să le mai spun o dată.
Fetelor, eu consider că mai aveţi destul de mult de lucrat la acest fic, nu am apucat să îmi spun părerea în legătură cu titlul so... este destul de comun şi nu mă atrage cine ştie ce, dar povestea este frumoasă, iar numele capitolelor mi se pare interesante.
So dears, sper că nu v-aţi supărat pe mine şi deasemenea sper să mă anunţaţi când puneţi next-ul!
Bye bye
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...



Răspunsuri în acest subiect
Lock and Unknown - de Too Many Dreams. - 15-04-2011, 11:43 PM
RE: Te ursasc pentru ca te iubesc - de KarinaD - 16-04-2011, 04:05 PM
RE: Te urăsc pentru că te iubesc - de MooN. - 17-04-2011, 09:21 AM
RE: Te urăsc pentru că te iubesc - de MooN. - 18-04-2011, 09:21 PM
RE: Lock and Unknown - de Sho-Yo - 30-04-2011, 09:48 AM
RE: Lock and Unknown - de Prevented :D - 30-04-2011, 10:38 PM
RE: Lock and Unknown - de hiimera - 01-05-2011, 11:21 AM
RE: Lock and Unknown - de Prevented :D - 12-06-2011, 11:34 PM
RE: Lock and Unknown - de Miranda. - 18-06-2011, 08:27 PM
RE: Lock and Unknown - de Prevented :D - 18-06-2011, 08:49 PM
RE: Lock and Unknown - de Prevented :D - 18-06-2011, 10:27 PM
RE: Lock and Unknown - de Prevented :D - 17-08-2011, 10:54 PM
RE: Lock and Unknown - de Prevented :D - 21-08-2011, 09:15 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Unknown Name - Naruto story maybe? ♡Keiko♡ 2 2.541 07-02-2011, 01:10 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Relationship with an unknown! (yaoi)+16 Aliss_anime 1 2.424 05-06-2010, 04:17 PM
Ultimul răspuns: Hetalia


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)