Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[yaoi] Rock-ul si tu...

#18
[center]Capitolul 8[/center]

Vara trecu pe langa mine parca nici nu a existat, fiindca aveam un program fix care nu l-a putut schimba nimeni. Ma trezeam la ora opt dimineata, mergeam la bazin pana la ora doua, veneam acasa pentru a lua pranzul, apoi mergeam cu skaterboard-ul pana la lac, unde inotam pana seara la sapte-opt. Ma intorceam acasa, asezandu-ma in fata laptopului uitandu-ma la doua-trei filme horror si ma culcam la patru-cinci dimineata. Acesta era tot programul meu dimineata si daca baietii incercau sa ma scoata din casa, faceam circ si ma incuiam in camera, numai sa fiu lasat in pace. Cand veni cincisprezece septembrie, nici nu m-am prezentat la deschidere si nici nu am raspuns la telefoane sau pe mess sa intru, pentru a vedea ce cursuri am.
- Te duc eu cu masina daca nu vrei sa mergi pe jos, spuse tati, iar eu mi-am luat mapa cu I-Phone-ul, punand la casti muzica si iesind din casa.
Mergeam ca un robot pe strada, picioarele ducandu-ma singure spre facultate, facandu-ma sa regret ca nu am acceptat propunerea tatei de a convinge pe maicamea si sa ma mut inapoi. Cand am intrat pe poarta liceul-facultati, mi-a venit sa ma intorc inapoi acasa sau sa ma duc in lume, fiind scarbit de cea ce vedeam. Sasuke se lingea fara treaba cu Haruno si Yamanaka deodata. Oficial imi era scarba! Instramb din nas si ma duc la panoul de afisaj incepand sa ma binoclez pe acolo la ce cursuri sunt inscris si bla-bla-bla.
- Minato! Striga si cineva ma imbratisa pe la spate, facandu-ma sa ma intorc speriat.
- Buna Ary, ii spun satenei pe un ton mormait, ce i-am dat de inteles ca nu am chef de nimeni.
- Nu-i cea ce pare. Sasuke nu s-a mai atins de vreo fata de cand a plecat din casa ta, imi spuse, cand imi urmari privirea.
Clatin din cap si ii spun ca ma duc la ore, apoi intru in cladire, trecand pe langa cuplu de indragostiti Uchiha-Haruno, indreptandu-ma spre sala cu istoria muzici.

- Ti-e ciuda Namikaze? Ma intreba rozalia, futandu-ma la muzicuta de nu avea treaba in pauza de masa.
- Ca esti proasta fara sa fi blonda? Da! Ca iti dai limbi ca o disperata cu Uchiha cel mic? Nu, doar ca m-ai scarbit pana la Dumnezeu, o palma mai sus si inapoi, spun pe un ton ironic, incecand sa stau calm.
De ce? Fiindca cam trei-sfert din liceu si faculta - elevi si studenti - forma un cerc in jurul mesei mele, pentru ca Sakura - boboaca la liceu domne - se gandi sa ma faca de rusina, fiindca Sasuke mi-a pronuntat numele cand ii facea un blowjob. Cand au auzit faza cu blonda, toti din jurul meu incepura sa rada ca tamptiti. Tipa ridica mana sa ma loveasca, dar eu am fost mai rapid decat ea, bagandu-mi mana in ciuful ala roz-bombon. Ma ridic in picioare si cer de la Gaara tigara aprinsa ce mi-o dadu imediat, iar in ochii sai puteam vedea placerea sadica, cand o persoana era chinuita de mine.
- Sakura Haruno sau sa iti spun Curva Haruno. Tipa ce nu se da inlauri de la nimic, ca sa fie in centrul atentiei, asta insemnand chiar sa se futa cu alti pentru a fi filmata in timpul actului. Crezi ca esti desteapta? Neee. E numai din cauza fetisoarei asta de ingeras, dar ce spui sa o... redecoram, spun pe un ton sadic si apropii tigara de obrazul ei.
Fata incepu sa urle ca din gura de sarpe, implorandu-ma sa nu o ard pe fata aia de printesa-curva. Ii dau drumul si ii spun ca mai o data sa ma scoata din pepeni si chiar ii voi redecora fetisoara aia de printesa mofturoasa. Dupa ce isi lua talpasita, mi-am luat mapa si am plecat spre ora de istorie a muzici, unde voi sta doua ore incontinuu si am sa scriu tot timpul. f**k! Intru in sala, asezandu-ma in ultimul rand, iar langa mine aparu Itachi si in partea cealalta Gaara?! Ce dracu cauta ala acolo? Ma incrunt, iar roscatul ma lamuri imediat. Avea mate-p**** si domnul Tem nu s-a lacuit cu zarul - asta se intampla cand esti la profil real ca s-a desfintat profilul de muzica, fiindca eu am fost ultima promotie de profil muzical in acest liceu, dar in acelasi timp aveam cunostinte la matematica ca unul de clasa a doispea de la mate-info intensiv info - si cu ruleta sa idioata, care o data am luat-o eu ca sa ne jucam ca in Las Vegas. Ii spun roscatului ca o sa le vin in vizita la matematica, cand nu am curs si il voi lacui eu pe idiotul ala de Tem, cea ce il facu sa chicoteasca usor. Imi scot un caiet cu sina si un pix, scriind data si pregatindu-ma sa notez tot ce va latra idiotul asta...

- Frate ce ma doare mana, se vaicari nevastuica in pauza de doua ore ce o aveam, indreptandu-ne spre cladirea de langa unde era liceul si gimnazul.
Chicotesc nervos, in timp ce imi priveam incheietura maini stangi intr-un bandaj special ca sa nu ma doara asa tare, in caz de intindere musculara sau crampe. Mergeam la Deidara, ce era clasa a doispea la bio-chimie si fiindca acum aveau chimie, erau la etajul unu, fiindca orele alea le aveau una dupa cealalta. I-am spus brunetului ca poate sa ramana si la ora - Itachi se pricepea la chimie foarte bine - ca eu voi peirde timpul pe coridoare. Aud ca ma striga cineva si o vad pe Ary cum vine la mine si ma imbratisa din nou, apoi ma invita la ora ei, mate-p****. Cand am auzit, am ranjit si am intrebat-o care e locul liber din clasa pentru a sta acolo.
- Sigur nu o sa-ti placa, dar hai, spuse vesela, apucandu-ma de brat si ma trase dupa ea spre X-D, mate-info intensiv engleza.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
[yaoi] Rock-ul si tu... - de Nywa - 08-03-2011, 03:31 PM
RE: Rock-ul si tu... [+18 Yaoi, asa zisa limita de vasta e pentru tot] - de Nywa - 13-04-2011, 08:54 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I love my rock star....[yaoi / shounen-ai] Dark Mistery_Chuu 2 4.290 10-05-2008, 03:04 PM
Ultimul răspuns: Strawberry Ice


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)