Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Roşul tău în seringa mea

#28
Interesant nume are fic-ul vostru. De fapt, acesta chiar este motivul pentru care m-am apucat sa il citesc. La inceput am crezut ca e cu ceva cercetari si experimente - ideea asta mi-a dat-o titlu- dar am gasit ceva mult mai frumos.
Imi place subiectul pe care l-ati ales. Este complex, este greu, are tot ce trebuie si voi stiti si cum sa il exploatati. Tinand cont ca lucrati cu asa ceva (habar nu am daca vreo una din voi este sau nu studenta la medicina, sau are de gand sa incerce) trebuie sa spun ca mi-ar place, cel putin la partea in care se produc nasteri sau alte lucruri de genu, sa descrieti ceva mai bine tot ce se intampla (bine, nu ma astept acum sa descrieti tot, ar fi scarbos, dar ceva mai mult ar fi foarte okay). E mai interesant. Va axati mult pe ceea ce gandesc/simt personajele in acel moment, insa treceti cam repede peste actul in sine.
Recunosc ca m-am indragostit de personajele voastre. Cel putin David este, nu stiu cum sa zic, genul de doctor ginecolog la care eu m-as duce de placere. Are un caracter complex si e foarte bine ca stie cum sa se impuna. Eu chiar il inteleg pe saracul barbat de ce nu vrea sa se casatoreasca... Imi pare un doctor, in general, bun. Genul care nu alearga dupa bani si trateaza pacientii cu superficialitate (eu chiar nu inteleg de ce unii doctori si-au mai ales meseria asta daca vor doar bani). Ah, era sa uit: este adorabil faptul ca ii plac biscuitii cu ciocolata.
Giulia. Hm, inca nu mi-am format o parere despre ea pentru ca simt ca ar mai lipsi ceva. Tinand cont ca si ea este unul din personale principale mi se pare ca e pusa, cumva, in umbra de caractetul lui David. Incercati sa mai umblati la personalitatea ei pentru ca ramane in urma destul de mult.
Nu o sa incep sa insir greseli de tastare sau prostii de genul acesta pentru ca nu are rost. In schimb vreau sa zic ca: mi-ar place sa vad ceva mai multa actiune, pentru ca mi se pare ca lucrurile au cam inceput sa stea. Capitole ceva mai lungi (asta e pentru propria placere).
Eu va urez bafta in continuare.
Astept urmatorul capitol cu nerabdare.
Si daca se poate va rog sa ma anuntati si pe mine cand postati.
We mortals have many weaknesses; we feel too much, hurt too much or too soon we die, but we do have the chance of love.



Răspunsuri în acest subiect
Roşul tău în seringa mea - de Flash - 21-08-2010, 01:05 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 10-04-2011, 07:30 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 10-04-2011, 10:23 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 11-04-2011, 07:46 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ymequa - 11-04-2011, 08:44 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ash. - 11-04-2011, 09:17 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 13-04-2011, 04:50 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 18-12-2011, 08:53 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 02-01-2012, 11:16 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Daria - 02-01-2012, 11:51 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)