Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

LoLix vs sick paradise

#2
Hello^^ Hey, sunt prima dance Pai sa vedem...Am sa comentez, pe rand, fiecare lucrare.

Prima Imi place faptul ca amintesti ce s-a intamplat in timp ce ea merge pe strada.
Ai avut destul de multe repetitii. Incearca sa folosesti sinonime, ca sa nu sune asa urat. Naratiunea mi s-a parut destul de buna, dar na, mereu ai loc si pentru imbunatatiri.
Stii ce nu-mi place? povestea pentru care sufera asta. E prea banala, ca sa zic asa. Tipic, il vede pe prietenul ei sarutandu-se cu cea mai buna prietena. E deja prea fumata.
In schimb, imi place mult finalul:
Las ca genunchii mei goi sa atinga asfaltul rece si plin de lacrimi ce cad din cer. Rochita mea alba lasa ca volanasele sa cada incet in apa si asa devin mai grele. Stau in mijlocul unei strazi atat de pustii si ma gandesc ca dragostea nu este un sentiment, ea este o pedeapsa pentru cei ce iubesc.- asta chiar mi-a placut.
Jur sa nu ma mai indragostesc niciodata - asta trebuia sa fie intre ghilimele, nu?

A doua Dupa parerea mea este putin mai reusita. Desi, la un moment dat vorbeai cu noi, cititorii, ai schimbat brusc directia si vorbeai cu baiatu' ala. Descrierea mi s-a parut mai buna ca la prima lucrare. Nu prea am multe de zis la aceasta. Poate doar faptul ca te-ai cam lalait. Dupa parerea mea, strict parerea mea, te-ai cam lalait. Nu prea s-a intamplat nimic. A fost cam lipsita de sens.

Stiu ca o sa intru in contradictoriu cu ce am spus. Dar votul meu merge catre prima lucrare, care chiar daca a fost putin mai proasta, a avut in vedere mai bine tema propusa. Sper ca nu v-ati suparat, si va urez succes la amandoua.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !




Răspunsuri în acest subiect
LoLix vs sick paradise - de Nixu - 07-04-2011, 04:43 PM
RE: LoLix vs sick paradise - de Dragonz Eyez - 07-04-2011, 08:27 PM
RE: LoLix vs sick paradise - de MaDy^^ - 09-04-2011, 05:14 PM
RE: LoLix vs sick paradise - de Abbeh. - 09-04-2011, 06:36 PM
RE: LoLix vs sick paradise - de Rose ^^ - 10-04-2011, 01:41 PM
RE: LoLix vs sick paradise - de MooN. - 10-04-2011, 02:01 PM
RE: LoLix vs sick paradise - de Nixu - 10-04-2011, 08:21 PM
RE: LoLix vs sick paradise - de Ana - 14-12-2011, 08:48 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)