Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fucking Law [ || yaoi || +18 || ] Contagieuse. & DeDal N.

#9
Ai avut unele greseli, cum ar fi:
şi eu chemat la masa judecătorului - si, eu am fost chemat la masa judecatorului (nu-mi mai aduc aminte propozitia ca sa vad daca "si" are inteles de "iar" ca sa pun virgula dupa el, dar na, nimeni nu-i perfect :- ??).
Au mai fost cateva greselute, unele de exprimare. Mi-a placut dialogul si descrierea (simpla, ceea ce e bine, mai bine nu te complici ca sa incarci si sa nu inteleaga nimeni - un sfat micut, ca doar e unsprazece dimineata si de la zece eu vreau yaoi *somnoleanta acuta*).
Prima oara crezusem ca o sa fie Sasuke x Naruto, apoi Sasuke x Itachi si, acum, cred ca e Deidara x Sasori (sunt sigura de asta sau... :]] greu, mai, greu *of~, viata mea*).
Ce sa mai zic? M-am incurcat la inceput cu cine e inculpatul, cine este avocatul si tot asa (mai ales ca nu stiam cine povesteste T____T *dar asta a fost partea misto: sa afli cine povesteste si sa te gandesti de ce nu te-ai gandit la acea persoana, ciudat~!*), apoi m-am lamurit. Pe langa toate astea, numele... Ero? Hokage? No Danna, Bang? o.o'' Cand am citit Danna ma gandisem ca i-ai incurcat numele lui Sasori (Tu?! Doamne fereste si pazeste! -j) apoi am inteles si eu ca tot omul (trebuia, nu?). Ma bucur ca in acest fic (yaoi x;) nenea cu paru' alb nu e pervers, ci un om in toata firea care vrea sa-si duca cazurile la bun-sfarsit si sa le aminteasca celor care bla-bla-bla (incalca legea) ca pentru fiecare fapta se primeste si o rasplata pe masura (ce mai formulare *ma rog*). Oricum, succes in continuare DeDe. (:|
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
RE: Fucking Law [ || yaoi || +18 || ] Contagieuse. & DeDal N. - de yaoi maniac - 03-04-2011, 11:21 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 39.907 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'


Utilizatori care citesc acest subiect:
8 Vizitator(i)