Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un nou trandafir infloreste la Kaleido star

#9
Capitolul IV
Semnarea contractului


Orele s-au scurs incetul cu incetul devenind obositor pentru adolescenta ce parea a nu mai avea stare. De cand urcase in apartament incercase in zadar sa atipeasca o ora, doua, dar i-a fost imposibil.
Se ridica din pat si se apropie de fereastra ce dadea spre ocean. Soarele isi incepuse deja coborasul, gonint fiind de mandra craiasa a noptii. Cerul capatase o culoarea rozalie, strapunsa pe alocuri de auriul razelor solitare. Andreea urmarea fascinata cum cerul isi schimba la fiecare secunda coloritul, cum se intuneca incetul cu incetul.
Deodata mobilul ei incepu sa sune alert trezind-o din acea stare de visare. Fata lua telefonul de pe notiera, dar, nerecunoscand numarul nu raspunse ignorand apelul cu pricina. Totusi apelantul insista, fapt pentru care Andreea se vazu nevoita sa raspunda.
- Da! Cine e? intreba aceasta iritata. Sigur, vin imediat!
Ceva din acel apel o facu pe Andreea sa se agite. Se schimba de hainele de casa, isi lua cheile si iesi in fuga din imobil indreptandu-se spre Kaleido. Fusese chemata de urgenta de catre Kalos, deoarece vroia sa-i vorbeasca in particular despre semnarea contractului pe doi ani.
In nici mai mult zece minute fata ajunse la intrarea principala. Din graba deschise usa larg fara a se uita inainte reusind sa dea peste cineva. Persoana cu pricina se dezechilibra cazand pe spate, tragand-o si pe Andreea o data cu ea.
- Scuzati-ma! spuse Andreea scurt frecandu-si tampla.
- Tu erai! se auzi vocea persoanei care zacea sub Andreea.
- Tu aici! exclama adolescenta ridicandu-se brusc si intinzandu-i o mana.
- Fabiol Hernez, ma bucur sa va reintalnesc domnisoara Oswald! Tocmai ii povesteam partenerei mele reusita dumneavoastra la ultima editie din acest an a concursului “Be our star”. Trebuie sa admit ca am fost placut impresionat sa va revad, cand ultima oara ati declarat ca nu o sa mai participati.
- N-a fost decizia mea sa merg la un concurs atat de pueril, raspunse Andreea promt, dar tata a insistat de aceasta data. Dar sunt incantata ca prezenta mea la concurs nu mi-a adus numai comentarii rautacioase.
- Apropo, aceasta este incantatoarea mea partenera, Vivian Artmoss. Vivian ea este Andreea Oswald.
Adolescenta nu observa pana in momentul de fata ca mai era si o a treia care asistase la discutie. Se uita pe sub sprancene la femeia care parea s-o analizaze din cap pana in picioare cu o expresie foarte acra pe fata.
- Dar o cunosc deja pe domnisoara “tupeu”, spuse Vivian. Am avut “placerea” de a o cunoaste azi de dimineata.
- De asemenea, spuse Andreea scurt. Acum, va rog sa ma scuzati, ma asteapta Kalos pentru a semna un contract pe doi ani la Kaleido. Mi-a facut placere sa te revad Fabiol si abia astept sa lucram impreuna, adauga Andreea strangadu-i usor mana.
- Abia astept! Cu prima ocazie voi dori sa experimentez ceea ce simti tu cand te afli pe scena.
Andreea urca grabita in biroul lui Kalos unde avu o surpriza nu tocmai placuta. In coltul incaperii, mai mult in penumbra statea Leon, usor rezemat de perete.
- Tata, ce placere sa te revad! spuse Andreea cu sarcasm. Chiar nu ma asteptam sa te vad atat de devreme aici.
- Si eu ma bucur sa te revad Andreea! ii raspunse Leon la salut cu acelasi stoicism.
- Hm, hm, tusi Kalos incercand sa le atraga atentia. In ceea ce priveste contractul mentionat…
Andreea se aseza pe unul dintre scaunele din fata biroului si se multumi sa-l mai priveasca din cand in cand pe tatal sau, aruncand spre el sageti de foc. Din primul moment Kalos observa ca cei doi nu erau foarte apropiati si nici nu prea se simpatizau reciproc. Privirile lor vorbeau de la sine, fara a fi necesare alte comentarii.
- Cum spuneam, acesta este contractul si trebuie semnat aici, spuse Kalos indicand un spatiu gol din josul paginii. Leon tu sti ce prevede acest contract, deci doresc sa mentionez ca adolescenta nu are voie sa participe la alte concursuri in afara acestui contract.
- Hn, si i-am zis sa nu-si bage nasul unde nu trebui, comenta Andreea nemultumita.
- Ai zis ceva sau mi s-a parut? o intreba Leon punandu-i mana pe umar. Ma bucur ca ai fost acceptata, acum cel putin voi sti in ce parte a lumii te gasesc.
- Hn, iti faci prea multe griji! La fel ca si mama, care a rugat-o pe Layla, sa-l roage pe Yuri sa se tina dupa mine toata ziua de cand am ajuns aici! Trebuie sa va multumesc mult amandurora pentru picul de libertate acordat in ultimul an, caci acum sigur o sa ma sufocati.
- Nu trebuie sa fi chiar atat de respingatoare, Andreea, spuse Kalos incercand s-o calmeze deja enervandu-l sarcasmul tinerei. Leon, puteti pleca acum!
Andreea se ridica brusc si pleca val-vartej inaintea lui Leon. Tranti usa de perete atat de tare incat aceasta iesi din balamale crizandu-l si mai mult pe Kalos. Leon ofta nemultumit dar nu comenta gestul fetei.
- Acum chiar ca stiu cu cine seamana fiica ta, spuse Kalos trantindu-se in scaunul sau. Nici nu stiu daca tu ai fost problematic, dar ea sigur imi va scoate peri albi in mai putin de o saptamana daca va continua asa.
- Si eu ce sa-i fac? spuse Leon dand din umeri. Daca ai noroc sa vina Sora pe aici s-ar putea sa scapi mai usor, continua el amuzat de situatie.
Parasi biroul lasandu-l pe Kalos in urma cu moralul la pamant. Barbatul se sprijini cu capul in maini si scapa un oftat lung.
- Daca Sora si Leon la un loc ma stresau la culme, atunci fiica lor chiar va fi o pacoste. Doar sa nu o cunoasca pe Sarah si sa nu se mute in campus! se ruga barbatul indurator.
- Ai zis ceva dragule? intreba Sarah care tocmai aparuse in usa. Doamne, ce s-a intamplat cu usa asta?!
- Nu intreba. Dar mai bine iti zic, Andreea Oswald, fiica lui Leon.
- E aici? In campus? intreba Sarah nerabdatoare.
- Nu, slava cerului are un apartament propriu si nu cred ca va renunta la el asa usor.
- Cand o voi vedea?
- Incepand de maine zilnic, spuse Kalos cu o voce dezamagita. Abia am semnat contractul cu ea pentru doi ani.
ficurile mele :

Un nou trandafir infloreste la Kaleido star:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=26108

Viata de pirat nu e un vis, e un cosmar:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=27596#

sper sa va placa 3

[Imagine: blue.jpg]

My Family- I love you :

scumpa mea bunicuta : Venus-Roseta
matusile mele dragutze : Contagieuse., Tigroaica
surorile mele minunate : Renesmee, Mailin, dancing_in_the_night, *Black~~Heart*, FrogyGirl, Kahlan
neopoatele mele simpatice : ioanayoanna, ~BreNda~
minunata mea mamica : KittyKat

[Imagine: chibi_8775.gif]
Mira, chibi-ul lui





Răspunsuri în acest subiect
RE: Un nou trandafir infloreste la Kaleido star - de Sasame - 03-04-2011, 09:45 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 4.098 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Un trandafir ascuns in umbra Zuzy Is Angell 4 3.782 26-06-2011, 02:38 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Kaleido star - continuarea povestii mailin 17 11.054 24-03-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: RinMi♫♪
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 21.050 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  [ Twilight ] - Un trandafir albastru robsten 8 6.547 06-03-2011, 11:42 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Iubirea dintre un Uchiha si un Trandafir stea Shadow. 18 14.765 19-06-2010, 11:56 AM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Dragoste pe spini unui trandafir ♥ღ ♥ Iris ♥ღ ♥ 2 3.300 16-09-2009, 06:50 PM
Ultimul răspuns: ♥ღ ♥ Iris ♥ღ ♥
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 10.622 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  I won't let you die again [+16] (Kaleido Star) Maria Kurenai 10 8.265 25-03-2009, 09:59 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Kaleido Star-O alta viata adyna_45 7 6.310 02-12-2008, 03:58 PM
Ultimul răspuns: adyna_45


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)