Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Destinul incepe cu noi

#5
Meow` :3 !!
Gata primul capitol este terminat si pot sa vi-l afisez.
Sper sa va placa, mie una nu mi se pare foarte reusit, caci mereu incep primul capitol ca naiba..Mersii de comuri fetelor, sper sa va placa si in continuare. ^^
Scuze ca este prea scurt... --"



Capitolul 1




"Ah...unde esti tu libertate, unde sunt zilele pline de veselie si distractie, unde se ascund noptile in care copii se strang la portile caselor si incep sa bantuie ca fantomele fiecare coltisor al strazii ?
Iar soarele cu razelele lui aurii sa ne invaluie de dimineata, anuntandu-ne ca a mai sosit o noua zi si ca totul are sa fie asa cum ne dorim.
Si stau si ma gandesc, oare cand au sa vina zilele acelea cand in sfarsit voi arunca cu toate cartile in sus si voi striga in gura mare : "A venit vacanta ! ", iar dupa aceea sa o prind de gat pe prietena mea buna si sa o tarasc dupa mine in parcul de role si skateboard, pe plaje, la cinematograf, in padure, in oras si mai stiu eu pe unde.
Incep sa ma plictisesc de primavera, nici nu am intrat bine in acesta luna a "renasterii" ca deja vreu sa ma duc acasa si sa dorm nitel, ca de la atata carte mi s-a facut rau si imi cad ochii din orbite, de la atatea rasuciri.
Vremea este calda, soarele e sus pe cerul senin si imi zambeste, usor gadilindu-mi chipul ce acum pare trist din cauza ca nu am parte de nimic special si ca stau in banca asta nenoricita si ma holbez la profesorul de biologie, ce se plimba neincetat prin clasa, la fiecare banca si ne pune frumos cate o hartie.
La naiba ! Am prins radacini si chiar in parchetul clasei, ce lucea de la atata spalat. Saraca femeie de service, cred ca inebunise cand a vazut gaura gigantica pe care am facut-o saptamana trecuta cand am varsat acid si acesta a topit parchetul, lasand in urma "gaura metroului Yukizana".
Dupa cate am auzit, se pare ca saraca a ajuns la infirmerie si tot imi striga numele disperata, mai facea si crize si se zdruncina in patul de la cabinetul scolii, a trebuit sa o calmeze cu o injectie.
Nu am ce face, cand stiu ca vine vara si ca se apropie vacanta, inebunesc, sunt mai rau ca o sticla de Coca-Cola cand se aciduleaza de la atata frecare cu aerul. Si explodez de nervi si soarele ma coace in cap... deja cred ca am insolatie si miroase a prajit.
Capul cred ca mi l-am si julit de la cele doua lovituri in banca, inebunesc aici. Vreu sa plec, vreu acasa, vreau afara! Si..."


- Patru ! mi-a picat fata cand am vazut foaia de la lucrarea trecuta.
Era asa un patru mare scris cu rosu de toata frumusetea. In momentul acela am inebunit si mai rau, incetul cu incetul m-am descarcat de toti nervii acumulati prin tipete si urlete cat si prin batai in banca.
Toate colegele mele se uitau inspaimantate dar si socate de comportamentul meu sarit de pe fix, ce pana si pe profesor la bagat in sperieti.
Am tinut "ritualul" asta cam doua minute, in care glasul meu a rasunat in tot campusul. Si cand am terminat de tipat, am observat ca aproape toata scoala se uita mirata pe usa din clasa noastra, sa vada care e "vedeta ce canta".
Iar la final pentru a incheia show-ul, am dat zdravan cu capul de banca si am inceput sa ma calmez. Toate fetele ce acum populau clasa nu radeau, dar se uitau la baietii din cealalata scoala cum radeau ca nemancatii de mine.
Am marait o injuratura printre dinti si de atatia nervi, am iesit afara pe usa clasei, deja toate fetelel ma urmareau, iar colega mea Mio alerga ca sa ma prinda, fiindca stia mai bine ca orcine ce aveam de gand sa fac.
Eram o bestie dezlantuita, nu aveam de gand sa las niste cretini sa rada de mine si da sunt doua scoli alaturate.
Una de fete si cealalata este de baieti, nimeni nu s-a gandit sa le uneasca, insa mai bine, ca asa aia sigur si-o luau la falca de la mine.
Un tren ce scotea fum, o apa ce fierbe in soare, un leu ce-si sfasie prada, asta eram acum si nervi nu incetau sa-mi joace prin cap, ma macina gandul ca baietii aceia inca radeau, chiar in hohote asa reusind sa-mi sara capacele si mai rau.
Am daramat usile de la intrarea in scoala lor, toti se uitau cu niste priviri inspaimantate, deja era pauza, iar eu sunt gata sa fac ravagii si sa bag cativa "viermi" in pamant.
Mi-am sumes manecile de la camasa, apoi dandu-mi parul oranj deschis de pe frunte si lasandu-l sa cada pe spate, am inceput sa urc scarile.
Toti, repede sa vada ce are de gand sa faca "baietoasa" liceului Yimarina Nagame. Elev cat si profesor din scoala mea, scoala lor se aflau in urma mea si incercau sa tina pasul cu mine.
Cand am ajuns in fata clasei lor am dat cu usa de toti peretii si baietii au fost destul de surprinsi sa ma vada asa de aproape de ei.
- It's show time... am spus eu in timp ce am lovit cu pumnul in palma, incepand sa ranjesc.
Si lupta a inceput, cu toti au fost batuti mar si loviti zdravan de mine, nimeni nu a scapat din ghiarele mele si nici nu aveau cum sa faca asta, fiindca eram cea mai puternica din scoala mea.
Aveam o reputatie foarte buna si eram cunoscuta sub numele de : "Felina" si toti baietii se temeau de mine, fiecare scoala, liceu cat si facultate stia de existenta mea.
Eram o luptatoare ce aparam drepturile fetelor care mai des erau luate peste picior de baieti, iar unde necazul le pastea eu apaream.
La finalul orelor, eram la infirmerie, iar Mio, prietena mea cat si colega mea de clasa statea rezemata pe un scaun si dadea inpacienta si nervoasa din picior, in timp ce mainile si le tinea in san.
O priveam din cand in cand si imi coboram privirea spre podea, stiam ca era dezamagita de mine, mai mereu ii promiteam ca am sa ma schimb si ca am sa ma cumintesc, insa nu prea aveam cum...
Vocea ei sparse linistea mortuala ce se instalase in cabinet.
- Din nou ai facut-o de lata Judi, de cate ori ti-am spus ca sa nu te mai bati cu baieti.. bravo i-ai infrant, insa la inceput ti-ai luat si tu cativa pumni, spune ea incruntata si inchide ochii si strange de dintii.
- Scuze... spun eu cu jumatate de gura, nu m-am putut abtine, doar stii ca cei de la liceul de baietii sunt niste tampitii si stii foarte bine ca s-au mai luat si de tine si...
- Si nimic Judi, lasa-i in pace odata, ma pot descurca si eu, iar in primul rand ce naiba, ca tu i-ai starnit, de ce ai facut asa, de ce ai izbugnit ca o isterica in clasa ? intreaba ea tipand.
- Am luat patru...
- Din nou, spunea ea nu prea surprinsa, tu mereu iei note mici Judi, deja ai uitat ca, creerasul ala al tau nu prea functioneaza, spune ea in timp ce imi ciocane fruntea.
- La naiba... oftez eu dezamagita. Nu prea am noroc, nu ?
- Nu si fi sigura ca diseara te pomenesti cu tipi aia la usa casei..., ofteaza si ea la randul ei.
Amandoua stiam ca atunci cand intram intr-o lupta zdravana ce avea sa iasa groaznic, mai mereu ma pomeneam la usa cu cativa tipi ce doreau sa aiba "o vorba" cu mine.
Si cand ma gandeam ca ziua aceasta are sa iasa super, ca atunci cand am sa ies din scoala am sa plec cu Mio la un milkshake sau la o inghetata, dar nu eu mereu trebuie sa stric totul.
M-am ridicat in capul oaselor si privirea mi-am atintit-o spre curtea scolii, era aproape goala, toate elevele se indreptau acasa, sau mergeau cu amicele la distractie, numai eu sa nu am parte de nimic.
Mio trebuia sa ajunga cat mai repede acasa, caci in seara aceasta venea prietenul ei din Germania si avea de decorat casa, ca doar nu avea sa-l primeasca asa de simplu.
Adica "Hello!": un tip super dotat, par blond, ochii albastrii, corp bine lucrat si pe langa asta mai si vorbea germana, iar prin venele lui curgea sange roial german. Cum asa, adica trebuia sa-i puna si covorul rosu, cel putin ea era mai norocoasa ca mine.

Am parasite scoala si eu, luandu-mi ramas bun de la doamna doctorita si din nou multumindu-i de bandaje si ca mi-a acordat a nu stiu cata oara primul ajutor. Era ceva normal ca eu sa aterizez pe la ea, mai in fiecare zi ma gasea stand in cabinet cu ceva rupt, sau cu sange pe la zgarieturi si tot asa.
La naiba, eu sunt cea mai baietoasa fata de pe tot globul acesta, cine naiba sa se uite la mine ? Sigur un idiot, ca om intreg la minte nu pot gasi...
Strazile nu erau pustii, ba din contra misunau cupluri, familii cat si copii ce se pare ca aveau un zambet larg pe fata si se distrau de minune, insa eu mergeam de una singura, Mio nu era langa mine, pentru ca avea treaba cu aranjamentele de "bun venit" ale lui Johan, asa il chema pe iubitul ei... dragut.
Ma durea foarte tare capul si inca nu ma calmasem, parul imi era ravasit si in toate partile, uniforma mea era murdara, ma mir ca jacheta nu imi era mai vraiste.
Era primavera si in loc sa ma bucur si eu de vremea asta placuta si frumoasa eu trebuia sa frec menta de una singura. Hoinaresc ca si o pisica fara stapan strazile in care toti oamenii se plimba si rad de fericire.
Observ o doza de suc terminate si in sfarsit apare si un ranjet mic pe fata mea, ma apropii incet, apoi maresc viteza, sutez si gol...nici macar nu stiu unde are sa aterizeze, caci am dat foarte tare in ea.
Ma intorc si imi vad de drum, pana intr-un moment dat cand se aude un geamat de durere ce venea de la un tanar care se vaita de cap.
M-am intors brusc sa vad ce se petrece, ma gandeam ca are sa fie un accident, ceva... erau destui baieti langa el asa ca nu am ezitat sa nu am strecor printre ei.
Asa era, nu m-am indoit era un tanar ce se vaita de durere, l-au ajutat amici sa se ridice si cand acesta a inceput sa vorbeasca parca a venit tunami peste mine.
- Cine dracu' a aruncat asta, iar in mana tinea doza goala de suc pe care eu adineauri am aruncat-o.
- Nu stim, raspund ceilalti, iar eu ma furisez incet ca sa plec fiindca daca ma depista ma manca.
Dar nu am mers foarte mult, ca privirea nervoasa a baiatului s-a fixat pe mine si am incremenit cand m-a strigat.
- Tu !
Nu am raspuns si am ramas tot pe loc, nici nu am cutezat sa imi introc privirea spre el si in cap mi se tot derulau vorbele lui Mio, care ma tot sacaiau sa nu mai ma iau la bataie cu altii.
- Tu ai aruncat ! Si am dreptate.
Am tresarit si cand i-am auzit pasii ce se indreptau spre mine, am vrut sa o i-au la sanatoasa, insa m-a apucat de umar si m-a intors ca si pe un titirez cu fata la el.
Nu parea foarte incantat de ranjetul meu charaghios ce il afisam pe chip, mai mult ma si facut urata...
Ce naiba nici asa de urata nu eram: ochii imi sunt caprui, parul imi este oranj deschis si straluceste foarte frumos in razele soarelui, am un metru saizeci si opt si..
- Hey ! striga el in timp ce-mi lipeste doza de frunte. Pentru ce ai facut acum, ai sa platesti, spune el incruntat si ma fixaza cu privirea lui albastra si senina, ce ma face sa tresar umpic.
- Daca vrei, am bandaj la mine si pot sa te...
- Esti proasta ? Sau faci pe proasta ? Mai bine ambele ti se potrivesc, pe langa faptul ca mai lovit si mai ranit, ai zgariat si motocicleta, se rasteste el la mine si de data asta apasand cu doza pe fruntea mea, dezechilibrandu-ma.
Eu cad pe jos si ma lovesc, insa ce imi atrage atentia este ca un amic de al lui ii sopteste altuia ceva : "Uuu lenjeria e traznet, sigur e dotata."
Ma ridic nervoasa, ii i-au fulgerator doza din mana brunetului si o arunc fix in fruntea acelui tip, ce adineauri indraznise sa vorbeasca de lenjeria mea intima.
Toti raman umpic socati de reactia mea, iar brunetul cu ochii albastrii ce statea si radea se intoarce cu o privire ciudata, avand un ranjet pe fata si imi spune:
- Sa nu crezi ca vei scapa, pana nu imi vad platita motocicleta si pana nu ma vad vindecat de rana, nu am sa te las sa scapi, chipul ii se apropie de al meu si in momentul acela ma simtit un fior ciudat ce ma strabate, insa de rusine si de nervi strig in gura mare :
- Politia ! si toti isi indreapta privirea spre locul in care eu aratam, asa am avut ocazia sa fug bine de tot si sa scap.



Răspunsuri în acest subiect
Destinul incepe cu noi - de hiimera - 27-03-2011, 12:36 PM
RE: Destinul Incepe Cu Noi ~ - de MooN. - 27-03-2011, 12:48 PM
RE: Destinul Incepe Cu Noi ~ - de Ymequa - 27-03-2011, 04:02 PM
RE: Destinul Incepe Cu Noi ~ - de Rose ^^ - 27-03-2011, 04:05 PM
RE: Destinul Incepe Cu Noi ~ - de hiimera - 29-03-2011, 10:00 AM
RE: Destinul Incepe Cu Noi ~ - de Ymequa - 29-03-2011, 11:10 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Destinul... Raluka 0 1.843 28-06-2012, 05:36 PM
Ultimul răspuns: Raluka
  Destinul iubirii Kyandi. 0 1.777 26-06-2012, 04:05 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Ne-a adus Destinul HotChokolate 5 3.460 21-08-2011, 08:01 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Povestea incepe acum ! Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ 50 27.484 21-05-2011, 09:23 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Nu e destinul ! Anuţ 39 18.802 29-01-2011, 10:41 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Destinul ne pune la incercare Alexi 22 19.868 26-09-2009, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Eve.
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.685 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Destinul unui inger [hentai] Hitman 42 58.425 24-07-2009, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Angel~Of~Dark


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)