Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fucking Law [ || yaoi || +18 || ] Contagieuse. & DeDal N.

#3
Pentru început prologul îmi dă senzaţia unei persoane care a dat în viaţă peste multe provocări şi în ciuda acestui lucru nu a învăţat să lupte singur, să aibă încredere în propria persoană. A rămas în trecut, regretând, suferind, oare a făcut alegerea potrivită? Mai pe scurt îmi dă senzaţia unei persoane fără personalitate. Vedem pe parcurs cum aţi conturat totul...
Dacă oamenii mi-ar arată măcar fericire nu m-aş mai îneca vreodată. - Dacă oameni mi-ar oferi fericire nu m-aş îneca niciodată [Sună mult mai bine]

Primul capitol este bun, dar nu perfect. Nu-mi place că s-a tulburat totul datorită afirmaţiei ''este homosexual" când deja au fost oferite dovezi mai concrete, incriminatorii şi decisive după părerea mea, ADN-ul trebuia să fie mai mult decât suficient. Dar nu stiu la ce vă gândiţi voi deci renunţ momentan la ideea asta. ^ _ ^''

La capitolul descriere/naraţiune/dialog te-ai descurcat bine DeDal, ai descris personajele, ceea ce e esenţial în primul capitol şi nici nu e nevoie de mai mult. La acest prim capitol nu a fost ceva complex ce necesita o descriere mai amplă.

Aşteptam procesul ăsta de câteva luni, de când eu eram primul ce aveam să aflucă Fraţii Uchiha aveau să se lupte în instanţă. -mie nu-mi sună bine deloc.

ce priveau în jur şi păreau că nu le scăpa nici un amănunt. -am adăugat eu acel "le" făra el nu merge. :P Deşi nici aşa nu e perfect, e mai bine decât fără.

În rest e okey, eu ştiu că voi două vă descurcaţi la scris ficuri şi îmi pare că din colaborarea voastră va ieşi ceva interesant. :P Mult noroc la urmatoarele capitole, vă urez multă imaginaţie şi cititorii. ^ _ ^ Good luck Vero. :P




Răspunsuri în acest subiect
RE: Fucking Law [ || yaoi || +18 || ] Contagieuse. & DeDal N. - de Dufresne - 19-03-2011, 07:01 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 39.907 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)