Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Unlimited Pleasure

#9
Multumim ede comentarii >:D< next deci


Capitolul 5

De cum ajunsesem la munca aparuse si domnul Shibuya cu masina cu care il vazusem pe Taki aseara, la cursa organizata de mine. Dupa ce ca mi-a lasat autoturismul sa il fac mai aparuse si Taki insusi, nervos din cale-afara cred, din cauza ca autoturismul lui e la mine.
Aparu si maica-sa, o bunaciune de femeie ce am crezut initial ca e prietena lui, nu maica-sa. Baiatul se uita atent la ea din cap pana in picioare, ca si mine si ca si toti din garaj, de atlfel. Tanarul se dadu un pas in spate, spre mine, cat timp eu imi dezbracam maieul de pe mine, fiindca deja era murdar si plin de ulei si motorina.
- Cum ai reusit s-o zgarii in halul asta, femeie?! isi intreba mama aproape tunand si parea ca e in stare s-o ia si la bataie daca ma ista mult si il priveste asa cum o facea pana acum, cu o seninatate de invidiat. Zambea intr-una si isi atintise privirile asupra mea.
- Imi pare rau, iubitule, rosti femeia si ii lua hainele baiatului de pe jos, scuturandu-le de praf. Am uitat ca aici se conduce pe partea stanga, rosti si chicoti usor, dupa care eu am inceput sa rad. Taki avea o privire sceptica si era destul de nervos, parea ca in curand avea sa explodeze. Mama lui il saruta pe obraz, dupa care se indeparta si iesi din garaj.
- E un drac de femeie! exclama nervos si se intoarse catre mine, care deja eram intors cu fata catre el. Sunt Taki, mi se prezenta si zambi.
- Mike, rostesc la randul meu si imi trec mana prin parul lasat liber decateva minute, care acum mi se prelingea pe umeri. John se apropie de mine si ma prinse in brate de la spate, incolacindu-mi mainile in jurul taliei, ceea ce ma irita usor, insa nu am bagat de seama si i-am intins mana niponului, dand cu el un salut prietenesc. Blondul insa nu se lasa induplecat de faptul ca nu reactionam si si-a rasucit mana pe trupul meu, ajungand cu ea in fata si incercand sa si-o strecoare in pantalonii mei, facandu-l pe tanar sa caste ochii la noi doi. Ce dracului faci, frate?! intreb iritat, dupa care ma eliberez din stransoarea mult prea '' istetului '' meu prieten, apropiindu-ma de caroseria zgariata a masinii tanarului.
Blondul renunta la planul lui pentru un moment si se indeparta de noi, iar Taki se apropie de mine, uitandu-ne amandoi la frumoasa zgarietura.
- Trebuie sa recunosc ca mama ta a facut o treaba buna, rostesc zambind, iar Taki dadu afirmativ din cap. Desigur, asta daca ar fi fost platita sa strice lucruri. Baiete, va trebui sa ii schimbam partea asta, ii spun si zambesc intorcandu-ma la el. M-am asezat pe jos, facand abstractie de cimentul rece si mi-am prins parul intr-o coada la baza gatului, iar Taki se aseza asi el langa mine.
- Mike, se auzi numele meu strigat in tot garajul si un subaltern roscat al carui nume nu-l putusem retine niciodata veni rapid la mine si, tragandu-si rasuflarea, reusi sa vorbeasca, insa cu mari intreruperi: Domnul Wong doreste sa organizezi inca o cursa, asta pentru data de 12 iulie, in seara aceea. Stii, e ziua fiicei sale si nu prea am inteles care e legatura, dar fata vrea sa va intalniti si cam asa ceva si vrea sa para ca ar fi o surpriza si multe altele...
Am strans din dinti cand am auzit chestia asta si am reusit sa articulez:
- Urasc femeile! Taki facu ochii mari si se uita lung la mine, iar eu, ca sa il linistesc, am continuat: Ti se pare interesant sa te duci la o '' intalnire '' obligat, fiindca asa i s-a pus pus pata unei printese bosumflate? Baiatul imi dadu dreptate in acel moment si isi intoarse privirea catre masina lui si incepu sa-si treaca mainile peste zgarieturile facute de mama sa. Hei, as vrea sa te intreb, continui mai vesel si intorcandu-ma catre el, n-ai vrea sa lucrezi aici?
In acel moment, Taki se intoarse cu fata la mine si puteam spune ca radia de bucurie. I-am zambit, iar el inceput sa spuna o groaza de '' Da ''-uri rapide, lasandu-ma uimit cat de repede puteau accepta unii sa faca ceva. Am zambit si el ma intreba:
- Dar cum voi lucra? Stii, eu sunt la scoala ziua... Dar dupa aceea pot.
- Cand poti vii, imi spui cat vrei si poti sta aici si tot timpul, mancare avem prin birou, de baut la fel, bai la fel. Garderoba n-avem, rostesc si ma ridic in picioare, dupa care il ridic si pe el si il trag dupa mine pe scari in sus, ajungand in birou. Hai sa-ti caut ceva de imbracat pe la mine, ca iti vei murdari uniforma si nu cred ca vrei asta, rostesc si ii zambesc din nou.
Se pare ca era o noua zi foarte buna pentru mine, ca zambeam mai tot timpul. Taki ramasese cu gura cascata in momentul in care l-am trecut in garderoba si l-am lasat sa isi aleaga ce isi doreste, dupa care eu mi-am intors chipul in alta parte, fiindca observasem ca are o retinere in momentul in care a vrut sa se dezbrace. I-am respectat intimitatea, insa ii vedeam foarte bine trupul reflectat in geam.
Arata incantator baiatul si era tocmai bun de luat la o tura de...
- Mike! rosti John intrerupandu-mi sirul gandurilor. Taki se bagase cu totul in garderoba sa nu fie vazut aproape gol de alt baiat, iar eu am inceput sa rad, dupa care m-am intors catre blond, care ma intreba uitandu-se urat spre nou venit si nitel gelos fiindca era dezbracat: Ce dracului ati facut voi doi aici intr-un timp atat de scurt? Am inceput sa rad din nou, iar Taki ni se alatura si el in scurt timp, razand cu vocea cristalina.
- Ceva ce ai facut si tu cu mine de multe ori, raspund si ii zambesc siret, iar blondul parca lua foc. Incepu sa injure de mama focului prin birou, iar eu m-am pus pe ras, punandu-mi mainile prieteneste pe umerii lui Taki si vrand sa il imping la iesirea din birou, spunand: Scuza-l pe John, e dezlantuit acum, gelozia asta!
Incep sa rad din ce in ce mai tare, fiindca ma amuza copios felul de comportare al blondului, precum si inocenta tanarului baiat. Era asa de sexy si dulce incat l-as putea devora si aici, de fata cu toata lumea, insa ideea care imi venise in minte trebuia sa ramana acolo cel putin pana pleaca toata lumea.
- Mike, pe bune, ce ati facut? ma intreba John cu o voce trista, iar eu ma pregateam sa ii raspund in asa fel incat sa-l oftic si sa-l fac sa spumege nitel, insa Taki rosti:
- Am fost angajat de cinci minute aici si Mike a mers cu mine sa ma schimb, mi-a dat haine de la el.
John paru ca se linisteste si pleca la treaba lui, fiindca tocmai pusese ochii pe un camion superb, nou-nout, ce tocmai intra pe poarta. Mi-am lins buzele cand l-am vazut, ca adoram camioanele si masinile vechi, insa se parea ca era deja preluat de blond, cat timp eu aveam treaba sa-i fac masina tanarului. Am aranjat rapid sa luam aripa de la o masina acelasi model de a mea, de la curse, si am inceput sa vorbim in timp ce ii dadeam aripa veche, strambata si zgariata jos.
- Ma bucur ca ai acceptat atat de repede sa te angajezi aici, ii spun tanarului si acesta imi zambi dulce, explicand ca nu poate sta fara masini. Nici nu ma mira insa detaliul asta, avandand in vedere cat de multe sti a despre masini. Puteam spune ca eram de-a dreptul incantat de noua achizitie pe care o facusem, plus ca eram hotarat sa ma imprientesc destul de bine cu el, fiindca mi se parea intr-adevar de treaba. Ce ma impeidica insa era John, care era usor gelos, probabil fiindca il vrusesem pe baiatul asta aici si inca nici nu il cunosteam prea bine.
In avantajul meu venea si faptul ca eram prieten cu tatal sau si barbatul chiar ma aprecia, fiindca nu eram o persoana care s-a imbogatit peste noapte, ci luptasem pentru ceea ce facusem pana acum si pentru a-mi castiga titlul de cel mai bun, titlu pe care mi-l aparam si acum, in prezent.

- Bun, e gata! am rostit usor privind cum arata noua capota. Era exact aceeasi nuanta, avantajul nostru, fiindca nu se cunostea ca fusese schimbata, iar Taki era chiar multumit si radia de fericire. Sper ca acum ai incredere in mine, spun si incep sa rad amuzat, amintindu-mi de afirmatia lui din cursul diminetii. M-am uitat de curiozitate la ceas, concluzionand ca se facuse destul de tarziu.
- Da, am acum, imi spuse si imi facu atunci cu ochiul, dupa care eu mi-am trecut mana peste pieptul bine lucrat, fiindca o dara de ulei tocmai mi se prelingea pe acesta, urmand cu precizie curbele facute de muschii mei. I-am zambit tanarului si m-am intins pentru a ma dezmorti dupa atata distractie.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
Unlimited Pleasure - de Beatrix LaVey - 28-02-2011, 01:29 AM
RE: Unlimited Pleasure (Yaoi by MiraA&Gabytsswh) - de Beatrix LaVey - 14-03-2011, 11:27 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Beatrix LaVey - 10-01-2012, 08:12 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Kimera - 10-01-2012, 09:15 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Beatrix LaVey - 23-02-2012, 02:00 AM
RE: Unlimited Pleasure - de Kimera - 23-02-2012, 08:31 PM
RE: Unlimited Pleasure - de PervyTeoYaoi_Shinee - 24-02-2012, 04:12 PM
RE: Unlimited Pleasure - de DiZ - 10-06-2012, 10:30 AM
RE: Unlimited Pleasure - de MiraA - 10-06-2012, 09:36 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Lexxu - 16-06-2012, 02:50 PM
RE: Unlimited Pleasure - de kame. - 17-06-2012, 06:54 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:41 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Kimera - 15-07-2012, 04:31 PM
RE: Unlimited Pleasure - de MiraA - 23-07-2012, 12:10 AM
RE: Unlimited Pleasure - de Marina. - 30-07-2012, 01:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 38.498 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)