Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Petala Ratacita..

#5
HEy ,am revenit cu al II-lea capitol,sper sa va placa si as vrea sa vad mai multe comuri:X:P

CHAPTER II :Nu s-a intamplat nimic..

Sakura's P.O.V :

S-s-s...Neah,n-are cum..stiam eu!Doar o ramura rupta din copacul acela..Stai, rupta?! Ce, ce s-a intamplat aici?Nu-mi amintesc sa fi fost...mmm un uragan?Nici de cum.Nu se poate ,asta e prima zi din martie cand ploua.N-a mai plouat de curand.Ciudat!In fine..Aici este , stiam eu!

My P.O.V:

Sakura se indrepta inspaimantata spre mormant.Ghiciti ce?Pe mormant, era un buchet cu narcise.Dubios, nu? Rozalia se uita surprinsa la acel buchet .Se intreba daca ar fi putut fi acela brunetul ei cu ochii ca de onyx..dar mai era o posibilitate;acela ar fi putut fi si habaucul de Naruto.Tot nu intelegea..

*FlashBack*

Echipa 7 se indrepta spre mormanutul familiei lui Sasuke.La un moment dat "domnul atitudine" se opreste intr-o poiana cu narcise.Ceilalti se uitau la el ca la felu' paispe'.
-Nu va mai holbati atata', ajutati-ma!spuse acesta incepand sa culeaga flori din poiana luminoasa.
-Huh..?spuse Naruto incepand sa rada ca un needucat..
-Taci,Naruto,prostule!Incepe sa culegi!M-ai auzit?i-a spus Sakura dandui un bobarnac in cap,si credeti-ma avea sa-l tina minte cat 'o trai..
-Flori neuferite,"incepe sa culegi,Naruto",cine sa cred?mormai Naruto ..
-Ce-a fost asta, blondule?spuse Sakura enervata de comentariile lui Naruto,ca intotdeauna.
-Nimic,nimic, Sakura-chan,spuneam cat de bine iti sta parul astazi..!spuse ametitul dand din maini ca o maimuta..

*EndFlashBack*

Sakura's P.O.V:

Ha!Sasuke trebuie sa fie, iar florile astea nu sunt aici de mai mult de jumate de ora.Asta inseamna ce am o noua misiune.Trebuie sa vorbesc cu el ,chiar daca e ultimul lucru pe care il fac;vreau asa de mult sa il vad..Imi lipseste .."Mi-e dor de tine, Sasuke!"...mmm, ma intreb daca il voi gasi,nici macar nu stiu incotro a luat-o.

My P.O.V:

Spunand asta, frumoasa Sakura aluneca si cazu intr-o balta plina de noroi;cand isi ridica capul , vazu niste urme care duceau spre Padurea Mortii.Se pare ca cineva chiar vroia ca ea sa-l vada pe pierdutul Sasuke.
Sakura se ridicase si se curatase pe unde mai putea,nocor cu ploaia,vedeti ca e si ea buna la ceva?Se aseza in genunchi si incepu sa spuna o rugaciune.Ganditi-va!Ce fata care se presupunea ca-l "iubeste" pe Sasuke si-ar fi amintit de clanul lui;defapt,toate fetele din sat ,cu exceptia Sakurei, il placeau pe brunet doar pentru ca mostenea averea intregului clan si pentru ca arata bine.Ma intreb daca asta se poate numi iubire?Nici de cum!Iubirea este cel mai nobil sentiment pe care l-ar putea simti cineva.Ea e dureroasa,dar asa de frumoasa!Iti vine sa iesi afara si sa strigiin gura mare sa te auda toata lumea:" Sunt indragostita!" Ai fi in stare sa te sacrifici pe tine ca sa aperi persoana iubita.Este un sentiment adevarat,viu, ca o flacara care continua sa arda chiar daca ploua sau ninge.Este un sentiment uimitor,ochii tai sunt plini de bucurie.Ochii sunt oglinda sufletului..Oamenii sunt sentimente,cei care nu au sentimente nu sunt oameni.
Chiar daca cateodata iti vine sa sari pe geam si sa fugi unde nimeni nu te pote gasi pentru ca te-ai saturat sa suferi atat, e important sa te bucuri ca simti!Ca traiesti!Tu esti aici si simti durerea , o simti,chiar daca doare, inseamna ca cu adevarat iubesti.Nu exista dragoste din care sa nu suferi,acea dragoste nu este dragoste..
Sakura.Genul de om care obisnuia sa se inteleaga bine cu viata.Se pare ca lucrurile nu decurg asa cum vrem noi de fiecare data,nu-i asa?..
Rozalia se ridica,terminand rugaciunea.

Sakura's P.O.V:

Ati observat?..Nu mai ploua,a iesit soarele.Insfarsit se mai incalzeste putin.Asa, trebuie sa urmez urmele...ma intreb oare daca il voi vedea..Acesta e drumul.Daca ma gandesc mai bine,nu e chiar asa de rau sa sari de pe un copac pe celalat,macar scapi de niste kilograme in plus!Hei,chestia asta incepe sa fie amuzanta..daca tot nu e nimeni aici, am sa incep cant,asa poate ma va auzi Sasuke..ce tot spun,nu e nimeni aici,doar de asta cant..

I can be tough
I can be strong
But with you, It's not like that at all

Theres a girl who gives a shit
Behind this wall
You just walk through it


[refrain]
And I remember all those crazy thing you said
You left them running through my head
You're always there, you're everywhere
But right now I wish you were here

All those crazy things we did
Didn't think about it just went with it
You're always there, you're everywhere
But right now I wish you were here

[chorus]
Damn, Damn, Damn,
What I'd do to have you
Here, Here, Here
I wish you were here

Damn, Damn, Damn,
What I'd do to have you
Near, Near, Near
I wish you were here.



I love the way you are
It's who I am don't have to try hard
We always say, Say like it is
And the truth is that I really miss


All those crazy thing you said
You left them running through my head
You're always there, you're everywhere
But right now I wish you were here

All those crazy things we did
Didn't think about it just went with it
You're always there, you're everywhere
But right now I wish you were here

[chorus]
Damn, Damn, Damn,
What I'd do to have you
Here, Here, Here
I wish you were here

Damn, Damn, Damn,
What I'd do to have you
Near, Near, Near
I wish you were here.

[bridge]
No, I don't wanna let go
I just wanna let you know
That I never wanna let go
Let go, Oh, Oh,

No, I don't wanna let go
I just wanna let you know
That I never wanna let go
Let go, Let go, Let go...

[chorus]
Damn, Damn, Damn,
What I'd do to have you
Here, Here, Here
I wish you were here

Damn, Damn, Damn,
What I'd do to have you
Near, Near, Near
I wish you were here.

Mmmm...n-a fost asa de rau.Of,merg de doua ore si nimic, pe deasupra se si intuneca...cred ca va trebui sa innoptez aici in noaptea asta.

My P.O.V:

Spunand asta rozalia s-a asezat la poalele unui nuc.Din cateva crengute rupte si-a facut un foc,cat sa arda pana ce adoarme.Era o liniste mormantala.Concertul greierilor se auzea in surdina.Parca era un basm!
Doua caprioare ,un iepuras si o veverita au venit si s-au asejat langa Sakura.Rozalia a tresarit;dupa vreo cinci minute a inceput sa rada si sa le mangaie.Dupa un timp au adormit.Privelistea era atat de frumoasa,Sakura avea un chip angleic care putea cuceri pe oricine..Ea era frumoasa!Vocea ei era suberba,doar ca fiind timida nu a lasat pe nimeni sa o auda cantand, ea avea o voce fermecatoare!
Din Spatele unui tufis , doi ochi rosii o priveau pe Sakura cu uimire, si chiar as putea spune cu bucurie..

Va intrebati cine e misteriosul om?Oare va ajunge Sakura sa-l vada pentru ultima data pe Sasuke?Aflati in capitolul urmator.

Chapter III:Sunt urmarita..!

http://www.youtube.com/watch?v=8TFcUoMBMyE - cantecul cantat de Sakura in padure;
http://www.youtube.com/watch?v=fQmvsgU6Avs - melodia capitolui

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine



Răspunsuri în acest subiect
Petala Ratacita.. - de Yin - 10-03-2011, 10:33 PM
RE: O raza de lumina.. - de Debb.' - 10-03-2011, 11:13 PM
RE: O raza de lumina.. - de Yin - 10-03-2011, 11:23 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Flash - 11-03-2011, 12:49 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Yin - 11-03-2011, 01:34 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Debb.' - 11-03-2011, 10:22 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Elyy - 11-03-2011, 10:34 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Rose ^^ - 11-03-2011, 10:49 PM
RE: Petala Ratacita.. - de MooN. - 19-03-2011, 01:58 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Yin - 14-04-2011, 07:57 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Rose ^^ - 14-04-2011, 10:32 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Debb.' - 15-04-2011, 11:11 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Yin - 07-06-2011, 07:19 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Rose ^^ - 08-06-2011, 07:17 AM
RE: Petala Ratacita.. - de Yin - 08-06-2011, 10:31 PM
RE: Petala Ratacita.. - de ~~~KiOko kimy~~~ - 08-06-2011, 10:56 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Andreeea - 09-06-2011, 01:21 AM
RE: Petala Ratacita.. - de Debb.' - 09-06-2011, 05:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 21.050 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  printesa ratacita(sasusaku) cryssy 14 9.580 11-12-2010, 04:25 PM
Ultimul răspuns: Flash
  printesa ratacita(sakura) cryssy 3 4.125 14-10-2010, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O petala de cires Yin 14 11.118 12-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)