Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Cea mai retrasa si singura floare este si cea mai frumoasa

#23
În primul rând, bună!
Pot spune că îmi place ficul tău. Are unele lipsuri, dar îmi place şi e original, cel puţin până acum. Sunt unee chestii care mă deranjează... Cum ar fi titlul. E foarte, foarte lung şi pe deasupra scris cu caps lock...Nu înţeleg. Ţipi cumva? Pentru că altfel nu-mi explic caps-ul ăla o___O. Arată foarte inestetic, să ştii. După ce că titlul e să aşa lung şi obositor de citit, mai e scris şi cu litere mari XD. Asta chiar mă deranjează, să ştii.
Apoi descrierea... De multe ori e plictisitoare şi fără folos. Descrii aşa mult o încăpere sau culoarea părului unui personaj că îmi vine să sar peste descriere T__T Mi se pare exagerat să-i descrii pe toţi* fizic mă refer*, de prima dată... Lasă cititorul să respire şi nu mai turna atâtea detalii despre chestii neimportante. Dacă vrei, descrie sentimentele personajelor. Aşa că sfat...Concentrează-te mai mult pe sentimente.
Apoi încă o chestie importantă, cred eu. Mare atenţie la detalii de genul vârstei. Am citit, şi acum te citez: '' Itachi, fratele meu, un tip de douazeci de ani'', iar două rânduri mai jos citesc că fata lui Itachi are şaptişpe ani O____O Am rămas perplexă...Cum vine asta? Fratele lui Sasuke a făcut un copil l-a 4-5 ani? O_______O Ai grijă pe viitor cu astfel de greşeli pentru că poţi deruta cititorul...
Oricum, nu mai spun de dialog pentru că e destul de oke, la fel şi naraţiunea dar mare grijă la detalii şi la descrierea sentimentelor.
Bye Bye ^____^



Răspunsuri în acest subiect
RE: “CEA MAI RETRASA SI SINGURA FLOARE ESTE SI CEA MAI FRUMOSA” - de Kenky. - 14-02-2011, 08:19 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Suspine de singurătate Buubz :) 12 4.607 28-12-2011, 03:05 PM
Ultimul răspuns: Buubz :)
  Ehe, prima si singura mea poezie... :)) Black Rose 2 2.883 04-12-2011, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Black Rose
  Floare de Lotus[+16] Piersicuta 14 9.335 12-08-2011, 04:16 PM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  O floare de Iris Acadea' 6 5.973 13-01-2010, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  Frumoasa din Garsoniera Adormita si Printul pe Motocicleta Neagra Selena. 2 4.229 16-09-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Selena.
  O floare de cires si iubirea trandafirilor roz(sakura and sasuke) Shilpa 5 12.235 15-09-2008, 09:11 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)