Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Daca l-ai intalni pe Ryuzaki ... ?!

#6
Este noapte tarziu.Word-ul este singurul care imi acapareaza atentia si tastez ca intr'un fel de transa.La un moment dat,imi dau seama ca nu mai aud melodia ce imi inlesnise activitatea atatea ore.Incaperea in care am ajus prin cine stie ce mijloc este spatioasa si decorata ca una din serialele politiste de la TV, cu multe computere si aparatura de spionaj.Pare pustie la prima vedere,insa cand ma intorc la calculatorul meu care ma insotise in strania-mi teleportare,vad ca scaunul este ocupat de un baiat asezat pe vine ai carui ochi parca zboara peste cuvintele scrise de mine.Cand termina,isi indreapta atentia asupra mea,iar banuiala imi este confirmata.
E:L...asta trebuie sa fie un vis,nu?
L:poti afla numai daca reusesti sa te trezesti.
E(dupa ce meditez cateva clipe):asa e,dar daca intr'adevar am adormit,ma las sa ma odihnesc.
L(facand un semn din cap spre monitor):vad ca esti preocupata de intrebari interesante.
E:interesante poate doar in opinia noastra.
L:vrei sa le dezvoltam?
Astfel,am stat ore intregi discutand si mancand dulciuri,fiindca a fost amabil sa le imparta cu mine.Tocmai cand imi spuneam parerea despre un mit,totul incepe sa se estompeze in jurul meu.Obosita de acest efect,imi inchid ochii,iar redeschizandu'i mi'am dat seama ca eram inapoi acasa.Poate chiar adormisem.
Totusi,un zambet imi aparu pe fata la vederea unei bomboane pe birou.

"Do you really want me dead or alive/ To torture for my sins? "

Caz inchis, joc terminat, trage-ti fermoarul. Pana si un orb vede asta!
(George Rathbun)

[Imagine: 18m8pl.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Dacă l-ai întâlni pe Ryuzaki .... ?! - de Moony691 - 31-01-2011, 08:17 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)