Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love in a vicious circle [18+]

#38
Capitolul 18

Cioc! Cioc!
- Ce dracu, mormai adormita, dandu-mi jos castile din urechi.
Ma uit la usa de la balcon si raman uimita. Acolo se afla Sasori, cu o geaca greasa de iarna si cu o caciula neagra Adidas in cap. Sar din pat ca arsa si ii deschid usa, invitandu-l inauntru. Un aer rece ma plesni in fata, facandu-mi dinti sa clantene in gura. Dupa ce intra, inchid usa si ii fac semn sa isi dea geaca jos. Dupa ce isi dadu haina groasa jos, ma lua in brate si ma saruta pe buze apasat. Dupa un sarut mare cat Uranus, imi pun mainile pe pieptul sau si il privesc in ochi.
- Trebuie sa vorbim, spun deodata serioasa, iar de pe fata lui disparu zambetul dragastos ce m-a intampinat.
- Despre ce? Ma intreba curios, pe un ton serios si calm.
- Ce esti tu cu adevarat. Nu ma intrerupe, spun, cand vru sa isi deschida gura. Sasori nu stiu ce legatura ai tu cu Hidan, dar tot ce stiu este, cel sau cea care il stie pe Hidan, are unul dintre parinti in afara legii sau chiar el este. Deci care este adevarul?
Ofta si se aseza pe pat. Isi puse coatele pe genunchi si isi impleti degetele pe care isi lasa barbia. M-am asezat in fata lui, privindu-l atent.
- Sunt seful clanului Yakuza, numit Suna, imi spuse pe un ton ragusit, facandu-ma sa maresc ochii de uimire.
Deschid gura de cateva ori si o inchid la loc, aratand ca un peste pe uscat. Deci el face parte din mafie, de isi poate permite toate astea. Daca eram destul de mare, poate alegeam sa raman la tata si ajungeam si eu sefa mafiei, ca tatal meu era seful clanului Uzumaki din Yakuza. Vreau sa ii spun cine e tatal meu, dar nu stiam daca pot sa am incredere sau nu in el, pentru ai spune secretul meu cel mare. Nici macar mama nu stia asta. Ea credea ca tata a parasit-o pentru o curva, dar de fapt el ne-a parasit, ca sa fim in siguranta. Vazand ca imi muscam buzele sa nu ii spun ceva, ma intreba de unde il stiam eu pe Hidan. Ii trantesc o gogoasa de genu, ca Hidan isi petrecea timpul pe la blocul meu, ca sa se mai dea la fete - de fapt sa fie cu ochii pe mine - si eu l-am ajutat cu niste numere de telefon si ID-uri de mess. Roscatul aproba din cap si apoi ma apuca de maini, tragandu-ma in bratele sale, intr-o imbratisare ca de urs. I-am raspuns la imbratisare, apoi l-am invitat sa doarma la mine. Imi zambi si ne-am ridicat amandoi in picioare. Am inceput sa caut dupa pijama, in timp ce Sasori se dezbraca de haine, ramand doar in boxeri.
- Dormi imbracata? Ma intreba iubitul meu, cand mi-am tras pantalonasi si m-am urcat in pat langa el, dupa ce am stins becul.
Scot limba la el, stiind ca nu ma poate vedea limba. Imi capul pe umarul sau, adormind sub atingerea fina a degetelor lui...

Dimineata m-a trezit el, rugandu-ma sa ii dau drumul sa dispara. Ii deschid usa de la balcon, apoi il sarut pe buze, spunandu-i ca poate ne vedem mai tarziu sa patinam. Aproba din cap si apoi escalada balconul in jos. Nu am indraznit sa ies desculta in zapada de pe podeaua balconului, asa ca l-am urmarit din parg, cum sarea gardul casei, disparand din raza mea de vedere. Oftez si inchid usa de la balcon, fiindca riscam sa racesc si apoi mama cam intra la banuieli, fiindca eu rar raceam iarna. Ma bag din nou in pat, infofolindu-ma cu plapuma calduroasa, dar patul era atat de gol fara vulpita mea, care sa ma mangaie pe spate, sa imi sopteasca cuvinte dulci in ureche, sa imi dea sarutari pasionale pe buze si sa ma musce gingas pe gat. Am inchid ochii adormind din nou...

- Ino, cum ai luat tu Sida! Razbatu glasul lui Minato, facandu-ma sa ma trezesc.
Ma ridic din pat si ma duc tip-til pana la usa camerei mele, care am deschis-o in cea mai mare liniste posibila. Am coborat pana la etaj si cand ajung aproape de capatul scarilor ce dadeau spre parter, il vad pe Naruto cum statea pe ultima treapta, doar in boxeri si cu ochii carpiti de somn. Imi facu loc si ma asez langa el. Imi spuse, ca ieri, Ino lesina la scoala si au dus-o la cabinetul medical si de acolo la spital, unde i-au facut analize peste analize. Asa s-a aflat ca avea HIV Sida si mai era insarcinata in doua luni. Cand auzit faza cu sarcina, am ramas uimita, dar mi-am revenit repede, ca sa ma felicit in gand, ca eu cu roscatul meu ne-am protejat de suprize neplacute.
Auzim cum niste pasi se indreapta spre scara, unde ne aflam noi doi - adica eu cu Naruto. Ne-am ridicat rapid si am fugit fiecare intr-o parte, ascuzandu-se. Eu am urcat pe scara ce duce spre camera mea, in timp ce blondul, se duse in camera lui. Nasol sa fi insarcinata si sa ai si Sida. Ma intreb cine e tatal copilului? Acest gand ma facu sa bufnesc usor in ras. Cred ca unul cu care si-o tras-o acum doua luni, fara balonas. Ma bag in pat, dar nu inainte de a-mi lua laptopul de pe birou si sa il pun noptiera, pentru a nu renunta la confortul de a lenevi in pat, un timp...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 02-05-2010, 12:32 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-12-2010, 04:57 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de KarinaD - 11-12-2010, 07:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Assyria - 11-12-2010, 08:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 31-12-2010, 02:27 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Mariah . - 31-12-2010, 06:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 15-01-2011, 05:03 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 23-01-2011, 07:34 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 28-01-2011, 04:54 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Hanayuki - 29-01-2011, 02:03 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 29-01-2011, 05:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 03-02-2011, 11:53 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-02-2011, 11:20 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 10-02-2011, 09:49 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 11-02-2011, 04:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 11-02-2011, 07:04 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 18-02-2011, 04:28 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 18-02-2011, 05:11 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 25-02-2011, 04:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 25-02-2011, 06:19 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)