Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gaara of the Sand

#7
Am gasit aurrrr !!! 8 Si Dumnezeule cat mi-a luat .
Pai parerea mea despre simpaticul Gaara ? Sincer nu l-am placut de la inceput pentru ca nu stiam ce-i poate pielea lui Sasuke si il placeam pe el dar imediat ce am aflat cat rau vrea sa faca am incercat sa gasesc un alt personaj care sa ma surprinda . Si el era acolo in ochisorii mei . Firea cruda fara resentimente , gandirea total gresita dar totusi cu un sens al ei , aspectul ingrozitor dar vulnerabil . O sa ziceti ca-s nebuna pentru ca Gaara nu arata vulnerabil nicodata dar atunci cand se gandeste la copilaria lui , in ochii i se citeste durerea si suferinta prin care a trecut . E ingrozitor sa te gandesti ca ar putea exista pe pamant oamenii care nu au nici un prieten si care s-au inchis in ei . E atat de dificil sa te simti singur si fara speranta , fara nimeni care sa te invete ca viata are multe culori diferite si combinate , ca dupa fiecare furtuna curcubeul alinta cerul senin , ca fiecare dinte noi suntem speciali . Ar fi fost atat de dragut daca el si Naruto ar fi intrat in contact mai devreme si i-ar fi deschis ochii .
A fost cu adevarat magic atunci cand si-a revenit , cand si-a dedicat viata sa ii ajute pe altii si de cate realizari a avut parte dupa aceea . Mie mi-a atras atentia singuratatea pe care o imbratisa cu putere . Cum ii dadea la o parte pe toti din sufletul lui si totusi cum , impercetibil , Temari si poate chiar Kankuro incercau sa se apropie de el ... A crescut frumos si puternic si impactul pe care il provoca prezenta lui dupa ce s-a schimbat era uimitor . A fost descris de fiecare data cu o atentie deosebita la detalii si nu avea cum sa nu impresioneze . Faptul ca avea un monstru in el nu l-a schimbat , ci monstrii din fiecare om care il privea ca pe altceva decat ce era el defapt . Un copil simplu care avea dragoste de oferit .
Multe caracteristici ale personajului sunt regasite in Naruto pentru ca dupa cum se spune pe toate siteuri-le pe care am intrat este reflexia lui Naruto in oglinda . El a renuntat mai repede in as-i cauta prieteni pentru ca rezultatele lui chiar nu dadeau roade si devenea din ce in ce mai vulnerabil .
Eu personal cred ca merita mult mai mult decat a primit si ca de fiecare data cand il vom intalni in episoadele din Shippuuden va fi o incantare deosebita .
Il iubesc si il voi iubi mereu , merita . Influenta asupra actiunii nu trebuie trecuta cu vederea . Este important si toti stim asta :X


.

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!





Răspunsuri în acest subiect
Gaara of the Sand - de sakura_haruno98 - 18-06-2009, 03:35 PM
RE: Gaara of the Sand - de Teh - 18-06-2009, 06:06 PM
RE: Gaara of the Sand - de βεκi - 21-06-2010, 10:50 AM
RE: Gaara of the Sand - de Crazy~Tenshi - 21-06-2010, 03:25 PM
RE: Gaara of the Sand - de Akie - 23-06-2010, 12:31 AM
RE: Gaara of the Sand - de StrawBerry - 03-07-2010, 08:32 PM
RE: Gaara of the Sand - de Biscu' iz back ^^ - 11-01-2011, 11:23 AM
RE: Gaara of the Sand - de DeDal N. - 25-04-2011, 01:55 AM
RE: Gaara of the Sand - de Elyy - 17-07-2011, 04:54 PM
RE: Gaara of the Sand - de Catsz - 17-08-2011, 09:52 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)