Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Labirintul inselaciunilor

#1
1.Viata de chin

Sakura:
-Te rog,nu mai da !
-…
-Nu mai da !am spus.Nu am facut nimic ,spun cu ochii plini de lacrimi.
-Faptul ca ai iesit afara cand a inceput sa se insereze nu e nimic ?spuse mama nervoasa dand in continuare in mine.
-Am iesit cu Ayumi si Yuki.Nu am patit nimic.spun cu eu cu fata inca plina de lacrimi .
-Ai iesit din cuvantul meu.Tiam mai spus ca nu ai voie cu ele.<de parca as ascultao pe mama.>
-Dar de ce nu ?o intreb cu chipul plecat in jos pentru a nu o privi in ochi.
-Nu mai pune alte intrebari si nu mai ridica tonul la mine !Iesi din fata mea !sa nu te mai prind ca iesi cu ele !Ai inteles ?spuse aceasta, defapt tipand la mine.
In acel moment i-am multumit lui Dumnezeu ca m-a scapat din mainile ei si am urcat cu viteza luminii sus la mansarda unde era camera mea .In camera era un pat mare dublu asezat langa fereastra.Era acoperit cu o lenjerie neagra cu modele mov.in partea stanga era un dulap mare in care imi tineam toate hainele,iar in stanga era biroul unde statea laptop-ul printtre multele caiete si printre schitele mele abia terminate.Ma indrept spre dulap si imi aleg o pereche de colanti negri,o fusta de culare mov cu carouri negre si un tricou stramt pe care scria «last night »M-am asezat pe pat si am inceput o schita noua.In timp ce trasam liniile pe foaia alba vorbeam cu imne insami<Inca o « cearta » cu mama.Practic ma batuse cum facea tot timpul .>Ma ridec si ma indrept spre baie.Intru si ma privesc in oglinda.Ochii mei de culoarea smaraldelor erau inca brazdati de lacrimi ,iar parul meu de culoarea florilor de cires abia inflorite era imprastiat pe tot chipul care era de culoarea galbuie inspre alb.Aveam ochii rosii si umflati de la atata plans ,si tocmai ce era mai rau aveam o zgarietura de mai mare frumusetea pe obrazul drept.Arata atat de inestetic ,norocul meu ca o puteam acoperi cu bretonul.
<M-am saturat de ea. M-am saturat sa ma bata tot timpul fara macar sa fi facut ceva.>
-Sakura,treci imediat jos !
Ma aud strigata asa ca hotarasc sa cobor jos pentru ca nu vreau sa risc alt scandal.
-Da mama,ce s-a intamplat ?o intreb eu parand aparent calma.
-Observ cu desavarsire ca nu pot sa mai comunic cu tine de la o vreme,asa ca ma simt nevoita sa te anunt ca ne mutam din oras pentru totdeauna.
-Ce ?Dar mama ,nu poti sa imi faci una ca astaDe ce trebuie sa ne mutam iar ?o intreb ,defapt tip la mama.
-Fara intrebari.Poti sa incepi sa-ti faci bagajele pentru ca maine plecam ,spuse mama cu superioritate.
-Unde ?intreb eu sperand ca imi va spune.
-In capitala.Vei merge la cel mai bun liceu de acolo .
-Asta ineamna ca voi merge la liceul Konoha ?o intreb pe mama stiind ca acela era liceul de arte dar si cel mai bun liceu .
Da ,dar nu te entuziasma prea tare ;nu ai sa rezisti prea mult acolo pentru ca sunt numai pusti de bani gata acolo.
-Cum zici tu mama.spun cu jumatate de gura dupa care plec inapoi in camera mea. Intr-un troleu mare de culoare neagra pun totate hainele .Intr-un rucsac negru cu dungi roz ciclam pun toate machiajurile si tot ce era necesar pentru par.In alt rucsac mov , pun laptop-ul si aparatul foto digital.Imi pastrez o tinuta pentru maine cand plecam si o pe scaunul de la birou.Tinuta era formata dintr-o pereche de blugi cu turul lasat si de culoare inchisa cu diferite modele pe ei si o bluza cu amy lee ,solista trupei mele preferate « Evanescence »Dupa aceea mai intru putin pe mess de pe calculatorul care statea in cealalta parte a biroului .Am vorbit cu cele 2 fete si leam povestit ca o sa plec si au fost foarte triste si am mai vorbit cu inca un baiat pe nume sasuke care nu stiu ce chestie voia el .
Apoi m-am schimbat in pijamalele mele negre cu roz si m-am pus in pat unde am adormit cu gandul la fostul si singurlu meu prieten .A fost singurul baiat pe care l-am putut iubi si l-am pierdut din cauza mamei.Il chema Yuri.Era brunet ,iar ochii lui atat de sinceri puteau vraji orice fata.Si totusi el m-a ales pe mine.Amintiri frumoase care ma vor bantui toata viata ; chiar si in mormant.


Sasuke :
Stateam in camera mea si priveam pe geam.Ma hotarasc sa intru pe mess si observ ca este doar o fata cu care nu am vorbit niciodata desi era in jur de ora 21.Am hotarat sa ma bag cu ea in seama deoarece ma plictiseam de moarte.
~Sweet#boy~ :buna » :-*
~fLo@3e#de#cI3e$~:mda... Buna :|
<<ce fata,imi aminteste de mine>
~Sweet#boy~:da ce vb asa in greata ?
~fLo@3e#de#cI3e$~:scz da am avut o cearta cu mama
app ma cheama sakura.pe tn ?
~Sweet#boy~:poti sa imi spui sasuke
~fLo@3e#de#cI3e$~: aha…shi de unde esti ?
!Sweet#boy~ :din tokio.uh ?;;)
~fLo@3e#de#cI3e$~:nu conteaza:-j oricum ma mut de maine in tokio
~Sweet#boy~:aha.poate ne vedem shi noi :->
~fLo@3e#de#cI3e$~:nu prea cred fraere :))
~fLo@3e#de#cI3e$~ has signed out

<<Interesanta fata asta;trebuie neaparat sa o am.>>imi zic in minte.
Dupa aceea am inchis capculatorul si m-am dus la culcare pentru ca eram destul de oboist avand in vedere ca sunt seful celei mai periculoase gasti din intreaga Japonie.
[attachment=1668] sakura
[attachment=1669] sasuke
lol! ce viata de kkt sa stai si sa speri ca vei intalni iubirea vietii tale si ea sa nu aparaZuppy16..iar cand crezi ca a aparut iti dai seama ca nu te merita ce chestie sa crezi in iubire Zuppy15..ridicol ..poate cel mai ridicol lucru existent pe lumea asta am crezut in iubire si am suferit:closedeyes: ...acum sunt doar o umbra din ceea ce am fost candva :dead:



Răspunsuri în acest subiect
Labirintul inselaciunilor - de ~fl0@3e#de#c!3e$~ - 27-12-2010, 08:59 PM
RE: ~Labirintul inselaciunilor~ - de Mykoto - 27-12-2010, 09:12 PM
RE: ~Labirintul inselaciunilor~ - de Vero - 28-12-2010, 02:23 AM
RE: ~Labirintul inselaciunilor~ - de Miranda. - 28-12-2010, 05:57 PM
RE: ~Labirintul inselaciunilor~ - de Miranda. - 30-12-2010, 06:49 PM
RE: ~Labirintul inselaciunilor~ - de Vero - 05-01-2011, 09:25 PM
RE: ~Labirintul inselaciunilor~ - de Vero - 07-01-2011, 11:16 PM
RE: ~Labirintul inselaciunilor~ - de Turta Dulce - 13-01-2011, 12:19 AM
RE: Labirintul inselaciunilor - de Miranda. - 30-01-2011, 01:01 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Labirintul iubirii Marina. 5 3.467 28-01-2011, 12:01 AM
Ultimul răspuns: Assyria


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)