Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The other world [+18 yaoi, facut de manu si gabytsswh

#2
Ne bucuram ca va place >:d< Sirena si elful sunt in echipa cu Anki :)
Deci... Nextul :)
Lecturare placuta:*



Capitolul 2


Deja nu ma mai simteam in largul meu. Viata imi fusese data in totalitate peste cap in urma unui accident de masina.
Ma plimbam pe o strada pustie, in miez de noapte, in momentul in care am vazut o tanara fata cu parul lung, imbracata intr-o rochita alba, precum o camasa de noapte. Parul lung si negru ii atarna pe fata si pe umeri. Mergea agale pe straduta intunecoasa, uda din cauza ploii .
Aveam viteza mare, iar din fata venea o masina. Nu aveam timp sa franez, asa ca am incercat sa evit, am claxonat nebuneste, insa in a cel moment am intrat direct in tanara fata, ea sarind pe parbrizul meu. I-am vazut chipul in acel moment : era plina de sange, iar ochii, ochii ei erau negrii, demonici. M-a privit fix, apoi nu am mai stiu absolut nimic de mine, totul cufundandu-se in intunecime.
M-am trezit probabil la spital. Erau lumini puternice deasupra mea si imi simteam capul greu. Am deschis lenes ochii si am vazut-o pe fata din noaptea accidentului. S-a apropiat agale de mine si s-a aplecat spre urechea mea.
I-am simtit respiratia rece si fiori pe sira spinarii, apoi am inchis ochii, probabil adormind.
Am tresarit apoi, deschizandu-mi ochii. Eram in vana plina cu apa fierbinte si priveam tavanul. Am simtit aceeasi respiratie rece pe gatul meu, dupa care m-au cuprins fiori. Mi-am lasat capul pe spate si am privit-o in ochi pe fata aplecata deasupra mea.
Eram de mult convins ca ea nu mai e printre cei vii. Plus de asta ma obisnuisem, nu imi voia raul, trecusera doi ani de la accident. Mi se intampla in noptile cu luna plina sa simt cum cineva se urca in pat, in spatele meu, si o mana rece ma cuprinde in brate, apoi din nou acea respiratie rece pe umerii mei.
Nimic mai mult. Aflasem intre timp ca, in urma cu doi ani, o anume Kayako fusese ucisa acolo, si de atunci, in fiecare noapte cu luna plina aparea pe drum. Dar de ce se oprise la mine ?!
Intr-o noapte i-am soptit numele, iar la doua minute a aparut, mangaindu-mi parul. Am zambit. Deci ea era chiar acea Kayako. Incepusem sa ma obisnuiesc cu prezenta ei si cu soaptele care in ultimul timp devenisera din ce in ce mai dese.
M-am ridicat mai apoi din vana, luandu-mi pe mine un capot pufos. In momentul acela nu stiu cum am facut, insa am trantit telefonul pe jos. Dupa ce m-am sters putin, am inceput sa il caut, pipaind intre perete si cada. Am atins ceva si am tras afara, insa nu era ceva la care sa am astept : alaturi de telefonul meu scosesem… un deget. Un deget uman putrezit. Probabil statea acolo de ceva timp.
L-am luat in hartie igienica si i l-am dus receptionierului dupa ce m-am imbracat, iar acesta imi spuse ca il va suna pe sef. Mi-am dat ochii peste cap si am iesit pe terasa, sa imi iau micul dejun.
La picioarele mele a aparut un pichinez scheunand si s-a facut ghem acolo. Am zambit, aplecandu-ma in jos si dandu-i micului o bucatica din mancarea mea, dar cand m-am ridicat am auzit soapte in capul meu si m-au cuprins fiorii. Mereu se intampla asa cand aparea Kayako. Ma obisnuisem si stiam ca asta e semnul ca ceea ce se intampla era de domeniul supranaturalului.
In momentul in care mi-am intors capul intr-o parte am vazut un tanar nipon simpatic, asteptand in fata hotelului. Mi-am fixat ochii-mi verzi ca smaraldele in ochii sai, zambind.
‘’ Ce esti tu ? ‘’ m-am intrebat in mintea mea adresandu-i un zambet bland, in ciuda faptului ca imi era teama. O groaza de caini si pisici il ocoleau speriati, scheunand din cand in cand.
Nu stiu de ce, insa, impins de un impuls de moment, m-am ridicat si m-am indreptat spre el, insa in acel moment aparu un camion ‘’ Meyer installation ‘’, iar tanarul se urca in el si disparu.
‘’ Ciudat … ‘’ imi spun in mintea mea si ma intorc la locul meu, inca privind la ceata de animale bezmetice care se intorceau care pe unde, neperturbati acum.
M-am intors, auzind un ‘’ hm-hm ‘’ in spatele meu, si l-am vazut pe directorulhotelului zambindu-mi.
- Am chemat pe cineva in legatura cu acea problema, imi spuse aseznadu-si mana pe umarul meu.
- Sper sa fie ineva care sa merite ! i-am spus, am zambit aproband din cap si m-am ridicat de la masa, urcand in camera mea.
Cateva minute mai tarziu intra o tanara fata satena spre blonda, cu ochii caprui si cu zmabetul pe buze.
- Buna, imi spuse intinzandu-mi mana. I-am luat-o atunci in mana mea, strangand-o bland. Sunt Melane ! mi se adresa.
- Strify, incantat ! i-am spus zambindu-i. Am sperat ca nu stie cine sunt, neavand chef de cine stie ce fana infocata de care sa nu mai scap, insa fata nu dadea semne ca ar fi auzit de mine, ceea ce ma incanta.
- Sa trecem la treaba ! Unde ai gasit … ? ma intreba zambind.
Am condus-o spre baie, aratandu-i locul un unde gasisem degetul putrezit. I-am dat si degetul invelit in hartie si il lua studiind atenta. Si-a scos atunci telefonul din buzunar si forma un numar, apoi il duse la ureche.
- Acum avem nevoie de un nas foarte fin, spuse gandindu-ma automat la un ciobanesc german.
Am auzit aceleasi soapte in cap, dupa care a aparut Kayako in spatele ei si se apropie agale, ca de fiecare data. Fata nu dadea semne ca ar vedea fantoma, asa ca i-am zambit lui Kayako. Desi nu ma asteptam, aceasta imi intoarse zambetul si disparu.
Dupa cincisprezece minute de interogatoriu din partea tinerei aparu baiatul pe care il vazusem in acea dimineata, ocolit de animale.
- Unde e degetul ? intreba acesta si Melane i-l intinse.
Spre surprinderea mea, tipul duce degetul la nas, il miroase si intra in baie, trantind usa dupa el.

‘’ Ciudat … ‘’

Strify - http://i790.photobucket.com/albums/yy186...1293102843

Sper ca va place :* Asteptam parerile si criticile voastre >:D<
Sarbatori fericite! :X >:D< :*
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
RE: The other world [+18 yaoi, facut de manu si gabytsswh - de Beatrix LaVey - 23-12-2010, 02:03 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire knight - A small intruder +18 [make by Ella, Manu's sister] Nywa 16 12.314 28-07-2011, 01:31 AM
Ultimul răspuns: Kimera
  Gabytsswh`s One Shots Beatrix LaVey 17 12.691 19-04-2011, 08:40 PM
Ultimul răspuns: Moony691
  Iubirea vazuta cu alti ochi [manu si ~♥ Alle.Copil.Tembel ♥~ +18] Nywa 4 3.908 15-10-2010, 09:52 PM
Ultimul răspuns: Noesis
  Daca nu ne-am nascut printese, ne-am facut perverse +18[ SasuSaku ] ~Marry-Chan~ 7 17.328 17-12-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Miyuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
15 Vizitator(i)