Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Regrete...

#12
Va multumim enorm pentru comentariile voastre.. Sper ca dtiti cat de mult apreciem ca va faceti timp sa cititi si sa va lasati parerea. Sper ca asa veti face si in acest capitol! Lectura placuta:*


Capitolul 3

Plictiseala pune din ce in ce mai mult stapanire pe mine. Imi e prea lene sa-l ascult pe omul asta plictisitor ce se presupune ca e directorul cum ne explica- sau macar incearca deoarece nimeni nu-l asculta- ce putem si ce nu putem face atunci cand suntem in liceu. Printre lucrurile astea, se numara si faptul ca nu vrea sa mai auda zgomote... indecente, prin bai. Atunci cand a spus asta, s-a uitat urat la mine. Mdeah... pana si directorul stie de ce fac eu, insa, sincer nu-mi pasa. Unii s-ar intreba de ce nu am fost exmatriculat pana acum. Asta e simplu; cu banii poti face orice si avand in vedere ca parintii mei doneaza in fiecare an o suma considerabila de bani acestei... scoli, nimeni nu se ia de mine fiindu-le teama ca tata nu o sa mai finanteze locul asta.

Il privesc urat pe director, iar acesta isi muta rapid privirea, iar eu zambesc victorios si imi indrept privirea spre fata cea noua, Mitsuki, parca. Cel putin asa a zis atunci cand profesorul a pus-o sa se prezinte. Trebuie sa recunosc faptul ca nu arata rau, nu arata rau deloc. Are un corp foarte apetisant. O fixez cu privirea, iar ochii mei o dezbraca din priviri. Imediat in minte imi apar scene... sa spunem... nu prea cuminti cu fiara asta, asa cum imi place mie sa o alint. Oare in pat e tot asa cum a fost si cand si-a aparat surioara? Pai.. asta voi afla cat de curand deoarece, nici ea nu v-a scapa de ... initiere.

Zambesc in coltul gurii si ma ridic din banca deoarece tocmai s-a sunat. Ies din incinta liceului si imi bag mainile in buzunare incepand sa merg calm cand, dintr-o data simt cum cineva se izbeste de mine. Imi las privirea in jos si, in fata mea, intinsa pe iarba galbuie e Mitsuki. O privesc atent dupa care ii intind mana pentru a o ajuta sa se ridice. Aceasta imi arunca o privire urata dupa care se ridica- ignorand mana mea intinsa- si se scutura de praf. Dupa ce termina isi ridica privirea si se uita urat la mine.

-Ai grija pe unde mergi, idiotule! Daca ma loveam, iti spargeam mutra aia de papusel. spune aceasta apropiindu-se de mine nervoasa. Ma apuca de camasa si incearca sa ma impinga.

Zambesc ironic si o apuc de brat impingand-o in copacul din spatele ei. Imi plac fetele cu o astfel de atitudine, dar pana intr-un punct. Oare chiar crede ca imi e frica de ea?! Asta da gluma buna! Imi lipesc corpul de al ei si ii prind ambele incheieturi cu mana dreapta, iar cu cealalta o apuc de barbie facand-o sa ma priveasca in ochi.

-Asculta-ma cu atentie pustoaico; nu ii permit nimanui sa vorbeasca asa cu mine, mai ales unei fete asa ca mai bine ti-ai tine gura si nu te-ai mai lua de mine. Nu e prima data cand as da intr-o fata, asa ca nu te mai baza pe chestia asta. Nu stii de ce sunt in stare. Te-as putea face mea chiar acum asa ca termina cu aerele astea, bine? ii spun cu o voce linistita.

Aceasta isi atinteste privirea in ochii mei si se uita la mine putin surprinsa. Nu stiu de ce, insa sincer sa fiu nici nu-mi pasa. Ma apropii incet de fata ei si o sarut scurt dupa care ii dau drumul, iar inainte de a pleca ii soptesc:

-Asta ca sa nu ma uiti! dupa care ii fac cu ochiul si intru in scoala deoarece abea se sunase. Hmmm... imi place atitudinea fetei asteia. Imi place chiar foarte mult. Ceva imi spune ca nu va fi usor de cucerit insa acest lucru ma ambitioneaza si mai mult.

Nici nu ma asez bine in banca mea caci in clasa intra o femeie ce nu cred ca are mai mult de douazeci de ani. Oare ce cauta aici?.. Insa nu ma intreb prea mult acest lucru deoarece aceasta ne anunta ca e noua noastra profesoara de romana. Serios? O femeie ce nu cred ca e cu trei ani mai mare ca noi sa ne fie profesoara? Sa fim seriosi... directorul asta intrece orice limita a prostiei.

O analizez mai bine si... nu arata rau, chiar deloc. E inalta, chiar foarte inalta, pot spune. Cred ca are 1, 80m, forme superbe, chip ca din portelan, ochi negrii si parul la fel. Mda... acum inteleg de ce a angajat-o. Un zambet imi apare in coltul gurii dupa care imi scot telefonul din buzunar, imi bag castile in urechi si imi las capul pe banca. Acesta, stiu sigur ca va fi cel mai interesant an de liceu. Adica.. profesoare sexy, colege noi la fel de frumoase. Ce si-ar mai putea dori un baiat ca mine?

Dupa terminarea orelor, imi iau ghiozdanul si ies din curtea scolii. In mai putin de zece minute sunt acasa. Imi arunc ghiozdanul pe canapeaua din sufragerie dupa care intru in bucatarie. Imi pregatesc cafeaua, iar cand e gata o torn intr-o ceasca si ma asez pe pervazul geamului, nu inainte de a-mi aprinde o tigare. Trag cu ardoare din ea si privesc trecatorii ce se grabeau spre case avand in vedere ca, cu venirea toamnei zilele deveneau mai scurte si, chiar daca e ora cinci, aproape se intuneca.

Dintr-o data, privirea mi se atinteste pe doua fete. Imi mijesc ochii si vad ca sunt fiara mea si surioara ei. Observ ca intra in scara blocului ce e vizavi de mine. Mai sa fie... se pare ca nicicaieri nu scap de ea, adica de ele... nu ca asta ar fi o problema. Mai intai, o sa o vrajesc pe sora ei, se vede cu ochiul liber ca e mai timida si o sa-mi cada usor in plasa si dupa.. va veni randul ei... oh... cred ca asta e a nu stiu cata oara in care repet asta, insa nu ma pot abtine; asta va fi cel mai bun an!

Dupa ce termin de fumat inchid geamul si intru in baie unde imi fac un dus lung dupa care ma trantesc pe canapeaua din sufragerie dand drumul la televizor. Dau pe un film incepand sa-l vizionez cu interes. Dupa cateva ore, plictisit si somnoros ma indrept spre camera mea si odata ce ma pun pe pat, ador instantaneu intrand in lumea viselor.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71



Răspunsuri în acest subiect
Regrete... - de Marina. - 19-12-2010, 08:40 PM
RE: Regrete... - de Hachiko - 19-12-2010, 09:07 PM
RE: Regrete... - de Cookiesor - 19-12-2010, 09:09 PM
RE: Regrete... - de Ang. - 19-12-2010, 09:11 PM
RE: Regrete... - de Moon princess - 19-12-2010, 09:29 PM
RE: Regrete... - de Heaven - 19-12-2010, 10:04 PM
RE: Regrete... - de Whisky - 21-12-2010, 06:58 PM
RE: Regrete... - de Heaven - 21-12-2010, 08:05 PM
RE: Regrete... - de Vero - 21-12-2010, 10:15 PM
RE: Regrete... - de Moon princess - 21-12-2010, 10:22 PM
RE: Regrete... - de Didu` - 22-12-2010, 03:13 PM
RE: Regrete... - de Marina. - 22-12-2010, 10:43 PM
RE: Regrete... - de Cookiesor - 23-12-2010, 12:08 AM
RE: Regrete... - de Whisky - 27-12-2010, 10:35 PM
RE: Regrete... - de Moon princess - 27-12-2010, 11:06 PM
RE: Regrete... - de Hachiko - 27-12-2010, 11:13 PM
RE: Regrete... - de Vero - 28-12-2010, 02:08 AM
RE: Regrete... - de Assyria - 29-12-2010, 07:01 PM
RE: Regrete... - de Marina. - 04-01-2011, 02:50 PM
RE: Regrete... - de Cookiesor - 04-01-2011, 03:19 PM
RE: Regrete... - de Hachiko - 04-01-2011, 07:38 PM
RE: Regrete... - de Vero - 04-01-2011, 08:28 PM
RE: Regrete... - de Whisky - 08-01-2011, 08:54 PM
RE: Regrete... - de Vero - 08-01-2011, 09:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Regrete sau indoiala serena92 7 5.090 10-06-2009, 08:44 AM
Ultimul răspuns: serena92
  Ultime cuvinte,ultime regrete Bye Bye nu's 3 3.687 20-05-2009, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Bye Bye nu's


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)