Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Alege!
TheDeyu03
66.67%
4 66.67%
SilviuSsj5
33.33%
2 33.33%
Total 6 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

~L~ vs TheDeyu03 - votati acum

#5
Well, am trecut si eu pe aici, sa vedem despre ce este vorba...
Prima lucrare
E bunicica, recunosc, dar nu este nici formidabila. Descrierea este, dar mai putea fi imbunatatita. Mai ales descrierea sentimentelor...putea fi imbunatatita cu mult...daca intrai in pielea personajului, ai fi putut descrie mult mai bine sentimentele...ar fi trebuit sa iti imaginezi ceea ce ai fi facut tu, ai fi simtit daca iti murea mama, cea mai draga fiinta, singura care iti e alaturi inca de la nastere, cea care iti da viata si sa fi descris exact sentimentele tale. Naratiunea este buna, dialogul nu este sec, iar actiunea nu este grabita. La estetica vad ca stai bine..si greseli de tastare nu am vazut...bravo...diactritice?...pacat ca nu ai pus... daca descriai mai bine sentimentele sunt sigura ca ar fi iesit mult mai bine...dar pentru inceput e bine...felicitari
A doua lucrare
Descrierea nici macar nu prea ai avut, doar ce l-ai descris atunci pe baiat, care si acelea sunt o invalmasala de cuvinte, unele cu acelasi inteles. Naratiunea a fost singura care ti-a mai tinut in picioare ''fic-ul'', care sincer nici macar nu prea este un ''fic'', este mai mult o invalmaseala de fraze legate intre ele... care nica macar nu are un sfarsit.... Ma enerveaza acel ''etc etc etc '' de la sfarsit....Aici nu e un dialog....nu se poate sa existe asa ceva intr-un text...si acel ''nuh'' ce naiba cauta acolo? Pentru cultura dumneavoastra nu se foloseste limbaj de messenger intr-un text, mai ales pentru duel...Dialog nu a fost deloc...Macar e bine ca ai scris cu diactritice... Cifrele ar fi trebuit scrise in litere... Nu imi place ca ai pus '' fata1, parcul1, restaurantul 1'' etc....Inteleg ca e vorba despre o poveste reala...dar totusi n-au si fetele alea niste nume...am inteles ca nu vrei sa-si dea cineva seama, dar totusi eu m-am prins din prima despre cine e vorba...dar in fine...tac...Pai puteai si tu sa descrii sentimentele baiatului, ce simtea pentru aceea fata etc
Oricum, in final votul meu merge la prima lucrare care pot spune cu desavarsire ca este mult mai buna ca cealalta...Oricum, succes in continuare amandurora!
[Imagine: j5atg3.png]




Răspunsuri în acest subiect
~L~ vs TheDeyu03 - votati acum - de SilviuSsj5 - 11-12-2010, 03:59 PM
RE: Silviussj5 vs TheDeyu03 - de Layla. - 19-12-2010, 10:57 AM
RE: Silviussj5 vs TheDeyu03 - de SilviuSsj5 - 20-12-2010, 11:50 AM
RE: ~L~ vs TheDeyu03 - votati acum - de Kayla. - 20-12-2010, 04:18 PM
RE: ~L~ vs TheDeyu03 - votati acum - de Miranda. - 23-12-2010, 08:12 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)