Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata grea a unei fete ghinioniste

#5
Va multumes pentru omentarii si sa stiti ca nu ma supar pentru ca au fost critici dure:).

Capitolul 2
Eram in acel birou sistateam cu actele de angajare in fata. Nu aveam de gand sa semnez nimic. Eu si Ray ne uitam unul la altul foarte seriosi dar daca mai stateam mult asa sigur pana la urma as fi sarit sa ii scot ochii.
-Semneaza. a zis el
-Nu!
-Nu scapi de aici pana nu semnezi.
-Nu ma deranjeaza sa stau aici dar sa sti ca sunt o adevarata tornada.
M-am ridicat usor si am mers langa un piedestal de culoare maro pe care era o vaza neagra cu albastru inchis. Am impins vaza de pe piedestel,care apoi s-a spart in mi de bucati pe podeaua de marmura galben pal. Ray nu parea de loc nervos. Am mers la biblioteca si am luat o carte din care am inceput sa rup foile. Canteretu asta era tare de nervi. Nu stiam ce sa mai fac. Am spart toate lucrurile de acolo si am rasturnat pana si biblioteca dar el nu avea nici o rectie. Ray s-a ridicat de pe scaun sia mers lau sa.
-Cand te decizi sa semnezi sa ma strigi. a zis el iesind pe usa.
Am ramas acolo si m-am asezat pe scaunuldin fata biroului. Era multa liniste si eram singura. Simteam ca ma apuca nervii. Am luat nervoasa pixul in mana si am semnat. Am luat formularul si am iesit din birou cu nervi apoi cand l-am vazut pe Ray i-am aruncat formularul in mana.
-Buna alegere. a zis el. Marie Ann!
Imediat a aparut o fata blonda imbracat cu o rochie neagra si unsort alb.
-Condu-o pe domnisoara...Katana in camera ei si dai o uniforma.
-Imediat domnule. Va rog sa ma urmati.
Am mers dupa acea fata la etaj. Holul era mare iar ferestrele de acolo avea draperii rosii. Pe toti peretii albi ai holului se aflau discuri de platina. Am ajuns intr-o camera foarte frumoasa. Patul era dublu iar lenjeria era mov,pernele erau mari. Dulapurile aveau decoratii in stil venetia iar perii erau de culoare alba. Pe jos era marmura albastra. Am pasit usor inauntru. Totul arata asa bine. Imediat am vazut-o pe Marie Ann cum scoate din dulap o uniforma ca a ei. A iesit afara iar eu m-am schimbat. Aratam destul de bine. Am iesit si imediat am auzit-o pe Marie.
-Domnul Ray vrea ca dumneata sa ii micul dejun.
-Eu? Dar deabea am ajuns aici.
-Katana calmeaza-te. Nu e mare lucru. Trebuie doar sa ii duci mancarea.
-Ok. Mersi de ajutor... a cum vrei sa iti zic?
-Ann.
-Ok Ann.
Am mers la bucatarie unde deja era pregatita o tava cu mancare. Imediat ce ma vazut bucatareasa mi-a zis ca aceea este mancarea lui Ray. Probabil stia ca sunt noua. Am luat tava si am mers in camera lui Ray. Cand am intrat l-am vazu pe canaret stand in pat. Atunci il observaa parul rosu si ochii verzi. Camera lui era neagra. Patul era cu lenjerie rosie si podeaua era mov. Pe podea mai era si un covor negru. Cand am vrut sa merg sa servesc mancarea am alunecat pe covor. Tava a zburat din mainile mele drept in capul lui Ray. Cantaretul parea nervos. Firear. Era prima mea zi de lucru si deja gresisem. Ray a coborat din pat si a it la mine si a inceput sa ma faca in toate felurile:incompetenta,enervanta,nebuna,traznita,frumoasa...stai mi-a zis frumoasa sau mi sa parut. Oricum era clar ca nu o voi duce bine in acest loc.

Ok am terminat. Apropo imi cer scuze pentru eventualele,defapt sigurele greseli de tastare. Sper sa va placa capiotolul. Bye.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama



Răspunsuri în acest subiect
Viata grea a unei fete ghinioniste - de Yoko-sama - 19-11-2010, 10:42 PM
RE: Viata grea a unei fete ghinioniste - de Nywa - 19-11-2010, 11:09 PM
RE: Viata grea a unei fete ghinioniste - de Yoko-sama - 20-11-2010, 10:44 PM
RE: Viata grea a unei fete ghinioniste - de Ich. - 21-11-2010, 11:31 PM
RE: Viata grea a unei fete ghinioniste - de Nixu - 11-02-2011, 11:59 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.205 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 9.535 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata unei preotese Nixu 72 39.335 11-09-2011, 07:36 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  GreÅŸeli chrissta 5 2.637 31-12-2010, 01:49 AM
Ultimul răspuns: chrissta
  O echipa,trei fete Yoko-sama 13 6.981 10-12-2010, 10:45 AM
Ultimul răspuns: Yoko-sama
  Cea mai grea perioada +16 sakunaru.sasu 1 3.045 09-08-2010, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  viata unei printese mady_saku 8 7.112 22-04-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Viata unei adolescente Summer's 4 5.194 18-03-2010, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Cap 1:Inceputul unei noi fete.. Crazy Person 3 4.813 21-01-2010, 07:52 PM
Ultimul răspuns: Aly
  GreÅŸeli ÅŸterse de iubire Teh 55 24.582 08-01-2010, 10:36 PM
Ultimul răspuns: nolazy


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)