Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vot - luna noiembrie

#8
Primul desen :
E prea inclinat iar picioarele nu sunt bine facute . Zici ca si le - a rupt si acum merge schiop . umbra este una buna facuta dar una mai mare era mai buna . Batul de la acadea nu e unul destul de bun , trebuia mai ingrosat putin ca sa dea mai bine la ochi . Si acadeaua un pic mai mare ar fi fost super , asa mica nu se compara cu ditamai capul lui Zuppy ; bietul de el . Cum am mai zis , capul prea mare , inteleg ca vrei sa o faci in stil chibi dar nu exagera ca nu iese nimic bun din asta . Culoarea acea de dinatruntrul urechilor nu prea e buna . E o combinatie de roz cu niste mov aruncat la misto ca sa iasa ceva mai ' in ochi ' . Ma bucur ca e simpla ci nu incarcata cu diferite lucruri inutile . Imi place cum ai facut la par , acele particele albe si cum ai reusit sa faci pantaloni , dar daca te uitai mai bine pe desen puteai sa te corectezi si astfel toti ti - ar fi ' admirat ' creatia . Orcum mie mi se pare ca mai mult seamana cu Shuici din Gravitation decat cu ce ai fi vrut tu sa reprezinti prin acele contururi .
Nota : 5

Al doilea desen :
Nici asta nu imi satisface prea mult . . . dar hai sa imi dau si la aceasta cu parerea .
Imi place scrisul din colturi si ca ai lasat acea partea cu alb , daca continuai sa colorezi nu ar fi iesit ceva bine , iti spun sigura . Imi place cum iai conturat pe acei ' amorezi ' . E dragut ca baiatul sa fie cel inrosit si nu fata . Acea luna e destul de cute dupa parerea mea . Acest desen mai aduce a aer de Zup . Culorile sunt bine folosite iar acele cratere de pe ce planeta o mai fi chiar ti - au iesit bine . Culorile nu ies si asta e un alt punct in plus . Acel peisaj de ninsoare din spate . . . ai incercat sa adaugi mai multe elemente unui singure planse fara se le incarci . Bravo !
Nota : 7
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Vot - luna noiembrie - de MimiÅŸor - 15-11-2010, 11:40 PM
RE: Vot - luna noiembrie - de Me†al. - 16-11-2010, 12:07 AM
RE: Vot - luna noiembrie - de Aggie - 16-11-2010, 12:13 AM
RE: Vot - luna noiembrie - de Hachiko - 16-11-2010, 12:19 AM
RE: Vot - luna noiembrie - de Tenshi. - 16-11-2010, 12:52 AM
RE: Vot - luna noiembrie - de matzaplouata - 17-11-2010, 09:28 PM
RE: Vot - luna noiembrie - de yaoi maniac - 17-11-2010, 09:49 PM
RE: Vot - luna noiembrie - de Mitchy - 21-11-2010, 02:34 PM
RE: Vot - luna noiembrie - de History - 21-11-2010, 07:07 PM
RE: Vot - luna noiembrie - de MimiÅŸor - 06-12-2010, 09:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  DOTM - Noiembrie + Decembrie Ang. 2 3.392 13-11-2012, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Jackass6
  Vot - luna noiembrie Mimisor 6 4.448 04-12-2011, 11:34 PM
Ultimul răspuns: Mimisor
  Concurs - luna noiembrie Mimisor 16 8.968 25-11-2011, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Concurs - luna noiembrie Mimisor 10 7.388 14-11-2010, 11:35 PM
Ultimul răspuns: Mimisor


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)