Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Just ... Desene ?

#5
In realitate se vad mult mai bine .
Parca era cartea de muzica sau aia de engleza . Anyaway .
Desenele tale au fost mai reusite ca ale mele . La umbre mai ai de lucrat iar uneori ingrosi unde nu trebuie . Am vazut cam tot ce mi - ai putut arata si am vazut . . . sau a fost doar perceptia mea , ca ai propiul tau stil in a face chibi / anime . Iar atunci cand faci cum e in poza pare prea fortat . Cred ca ai folosit creonul ala 7 B . . . nu trebuie sa dai cu degetul sa para a umbra , astfel poti sa iti iesi din contur si sa strici un desen care chiar merita vazut .
Mai ai de lucrat . Si inca esti in aceal stadiu in care nu te rezumi la mai mult de ce iti poate ' mana ' .

Cand ai spus ca o sa mai postezi nu credeam ca o sa tii de cuvant , se pare ca in ultima vreme tot ma insel .
Iti doresc noroc si orcum o sa vad desenele de dinainte si o sa trebuiasca sa scriu critice mai constructive . Anyway . Ma bucur ca desenezi din placere dar daca faci ca si cu dansul o sa iti iasa si mai binele desenele , nu ca pana acum nu ti - ar iesi . Aduti aminte : rabdare , lasa creonul lin pe foaie , sa alunce , sa il lasi sa isi faca meseria , sa nu te distraga nimeni , inafara de mine , cand iti pui ' creativitatea ' pe o foaie .
Si . . . acea claritate le da pozelor un aer mai misterios si ghotic aici chiar mai nimerit :]]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Just ... Desene ? - de Aerith - 28-10-2010, 12:03 AM
RE: Just ... Desene ? - de yaoi maniac - 03-11-2010, 06:11 PM
RE: Just ... Desene ? - de Aerith - 13-11-2010, 03:08 AM
RE: Just ... Desene ? - de Ich. - 15-11-2010, 07:55 PM
RE: Just ... Desene ? - de yaoi maniac - 15-11-2010, 08:05 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)