Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel. ♥CoPiL iNoCeNt♥. vs that_little_crazy

#4
Consider c-a fost un beneficiu pentru voi amândouă c-aţi avut tema la alegere, deşi trebuie să recunosc din start că nici una dintre aceste lucrări nu a fost frapantă.
Am să spun câte ceva despre fiecare lucrare, dar aşa, în mare.

Prima lucrare: "Ne aflam aici, faţă în faţă, parcă dorind ceva mai mult decât surprindem prin privit." - e ciudată exprimea (ce este cu bold), dar dacă voiai să te exprimi aşa puteai spune "...parcă dorind ceva mai mult decât suprindem din priviri." or smth.
Sincer, acţiunea a fost puţin cam grăbită, aş fi vrut să exprimi mai mult sentiment, să mă impresionezi cu lucrarea ta... tu n-ai prea făcut-o.
Ai un punct în plus pentru că ai scris cu diacritice, chiar apreciez. Ai descris destul de bine, rău îmi pare c-ai grăbit acţiunea, ar fi ieşit ceva frumos.

A doua lucrare: Dacă prima lucrare nu m-a încântat, a ta aş putea spune că nu mi-a plăcut. Ideea în general ar fi fost bună, dacă ai fi ştiut s-o dezvolţi. Eu una nu am simţit niciun sentiment, ştiu că mama tipei plângea şi atât, dar pe mine nici măcar nu m-a mişcat, darămite să-mi dea şi lacrimile. Acţiunea a fost grăbită şi descrierea ... prea puţină.

Mă opresc aici şi da, ştiu că este un comentariu sumar dar nu am dispoziţia necesară să mă lungesc acum.

Votul meu se duce la ♥CoPiL iNoCeNt♥ . Felicitări ambelor participante pentru duel.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Duel. Snowy vs that_little_crazy - de Me_Samy - 13-11-2010, 02:25 PM
RE: Duel. Snowy vs that_little_crazy - de KarinaD - 13-11-2010, 02:51 PM
RE: Duel. Snowy vs that_little_crazy - de Abbeh. - 13-11-2010, 05:34 PM
RE: Duel. Snowy vs that_little_crazy - de Aerith - 13-11-2010, 06:23 PM
RE: Duel. Snowy vs that_little_crazy - de Mdn. - 13-11-2010, 08:43 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)