Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Matematica

#3
VAI STEAUA NOASTRA!!!!!!Rectific,vai steaua mea!Subiectele astea sunt atat de retardate incat pariez pe orice ca o s-o dau in bara in stil mare!Si inca unde !La calcule domne',la calcule!Specialitatea mea.Daca imi vor pica astfel de subiecte ma voi deconcentra si voi gresi unde e mai usor!Povestea vietii mele!Ce mama lor de subiecte sunt astea?!GLUME domne'!Voi va bateti joc de mn!Cum naiba sa dai astfel de subiecte?!Desenati o piramida patrulatera regulata?!De ce sa nu ne apucam sa facem niste floricele pe langa,ca sa dea bine?Unde se face departajarea cu astfel de subiecte!Miram-as ca nu ne pun sa scriem tabla inmultirii cu 1.Iote,aici s-ar face diferenta,ascultati la mn!Si nu doar asta e drama..in general se dau note mari la clasa,deci sunt multi care vin cu 10 pe linie dar habar n-au sa invete!Colac peste pupaza,la examen se dau banalitati!Sa recunoastem totusi ca un bombi bombita care nu stie cu ce se manaca matematica reuseste sa impuste un cinci,cu muuult noroc.Pentru astfel de specimene este facut,ca sa ia toti macar cinci.Sa treaca naibii si sa ajunga undeva.Dar unul de nota 7-8 reuseste sa ia 9,chiar 10 pe astfel de subiecte!Pt ca sunt de nota sapte subiectele astea!Deci,deci,deci domne'!Sunt oripilata!Astia au distrus tot invatamantul!Am urmarit "evolutia" din ultimii patru ani a sistemului si am ajuns la concluzia ca "incadrarea in normele europene" are ca scop prostirea in masa a pustanilor.Cei drept,domne',e mai usor sa conduci un dobitoc care( hai sa facem si o cacofonie,cum ne-au invatat stimabilii care freaca menta pe posturile de televiziune)nu stie pe ce lume traieste decat unul care sa stie cand si cum trebuie sa actioneze.Lasand asta la o parte,hai sa va zic un lucru.La prima vedere,uitandu-va peste subiecte veti zice "Ahhhh!Simplu!" dar se va gresi in masa!De ce?Unu la mana,creierul se va deconcentra.Doi la mana,pt un distrus ca mn care mai greseste la calcule sau la semne din neatentie, subiectul I e fatal!Daca tu gresesti un semn sau vreun calcul ti se duce rezultatul naibii si ti se scade tot punctajul.Daca puteai sa scri toata rezolvarea corectorul vedea ca ai gandit bine si iti scadea jumate.Plus,sunt multi care vin cu medii mari,luate pe ochii frumosi(sa-mi scuzati acest fix,dar este adevarat.imi cer scuze pt cei care se straduiesc).Adunati trebusoara asta cu un examen de doi bani si ce rezulta?un mare terci!Initial,te gandesti ca e bn asa ca reuseste sa treaca tot omul dar asta e ultimul lucru care se va intampla!Aia care sunt praf si nu stiu ce-i ala binom patrat,o tanti Pitagora sau alte alea vor pica!Unul de nota 7 se va descurca.Aia de noua,zece (care isi merita nota pe deplin si sunt evaluati corect la clasa) vor avea de pierdut.Asa.....acum ca m-am racorit,putem sa terminam cu telenovela.Sa-mi spuneti ca exagerez,dar cam asa sta treaba.Anyway,bafta tuturor distrusilor,tovarasi de suferinta cu moi.Cel mai tare ar fi sa se razgandeasca pe ultima suta de metri si sa dea niste subiecte mai smechere. La o adica,mai e pana in iunie.In concluziune copchii,puneti-va cu burta pe carte ca doar asa o scoateti la liman.Nu va bazati ca vor fi subiecte usoare,temeti-va de asta!!
Bafta people!
PS:Nee,Kesha,multam c-ai postat modelele astea.De cand tot spun ca le iau si eu...eheee.
Of course I'm weird.If I wasn't weird, you'd be weird and I'd be out of job:yes:



Răspunsuri în acest subiect
RE: Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Matematica - de noname... - 10-11-2010, 10:49 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Limba si Literatura Romana Ke$ha 52 38.020 14-07-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)