Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

povesti sasuke sakura love

#4
Citat: capitolul 2 un bal pe neasteptate ( Aici ar fi mai bine asa- Capitolul 2 - Un bal neasteptat. nu crezi? )
Sakura se trezi din patul ei alb ca neaua si se duse la baie sa isi faca toaleta, apoi se duse la dulap si zise: ( Aici nu crezi ca ar fi fost mai bine sa mai descrii ceva? nu doar " se trezeste, mananca si pleaca" sau ceva de genul asta)
-Of, oare cu ce sa ma imbrac azi?se in grijora Sakura. ingrijora
Pana la urma isi lua o rochie alba cu floricele roz si niste sandale albe.Isi lua micul dejun si pleca. Ajunsa la scoala s-a intalnit cu Neji, prietenul ei.
-Sakura,ce mai faci ? Te simti mai bine?
-Da, Neji, ma simt minunat!
-Ma bucur de asta Sakura,vrei sa mergem impreuna in clasa?intreaba acesta
-Da!raspunde Sakura ( aici e pur si simplu sec dupa parerea mea)
Dar ei doi erau urmarit de 2 ochi negri de inox care ii priveau cu mare atentie . Se pare ca acesti ochi erau al lui Sasuke Uchiha,se vede ca (, ) chiar ii pasa de ea.Toti se puneau in banci cum s-au asezat si ieri, adica:Sasuke langa Sakura si Naruto langa Hinata.Au stat ce au stat ca iata vine si profesorul lor Kakashi Hatake cu o fata vesela. Acesta le spuse:
-Copii, astazi vom avea un bal obligatoriu,dar avem si 2 perechi tot obligatoriu, adica Sasuke cu Sakura si Naruto cu Hinata. Sa veniti la ora 18.00 ( Sincer aici nu am inteles nimic. Adica profesorul face perechile sau cum? Si inca obligatoriu)
Toti copii ramase cu gura casca, adica cum Sasuke Sakura sau Naruto Hinata isi intrebau ei.(N-am inteles nimic aici. Sincer.)Orele trecusera repede si vine timpul balului. Sakura era ingrijorata ca nu stia cu ce sa se imbrace, dar Hinata era la fel de ingrijorata ca Sakura, adica cum va putea ea sa nu lesine?Sakura isi luase o rochie roza cu floricele albe parul la ve (cred ca ai vrut sa spui avea) prins intr-un coc lasandu-si 2 suvite pe langa fata ei. Se intalni cu Sasuke si mersera cei doi (fara "cei doi". suna mai bine) impreuna. Ajunsi acolo au inceput sa danseze. ( Nu crezi ca aici ar fi fost mai bine sa descrii sala, costumul lui Sas'key etc.?) dupa dans a intrebato daca vrea sa vina afara asa ca ii zise:
-Sakura cand te-am vazut in seara asta, am simtin ca te IUBESC!!!spunde acesta
-Si eu te IUBESC Sasuke!!!zise aceasta
(pot sa vad si fara sa scrii cu caps-lock si cu o mie de !)
Atunci cei doi se sarutara,si de atunci sunt iubiti. (O vai, ce romantic!)

Daca te-a suparat postul meu sau te va supara ( ca mai am de criticat) spune-mi.
Deci...let's go!
1) Descriere- nu ai deloc! Ea zboara! E plecata!
2)Actiune- Grabita de turci!
3)Dialog- sec, sec, sec si iar sec!
4) Nu stii sa pui semnele de punctuatie ceea ce e destul de rau!
5) Greseli de tastare cu tonele. Hai, inteleg si eu, nah poate mai am si eu 2-3 pe aici cred nu e nimic, esti la tastatura, nu prea te descurci etc., dar macar mai uitat-te o data pe capitol si vezi ce ai gresit si apoi corecteaza-le!
6) Actiunea la tine se petrece cam asa : se trezeste, mananca, pleaca, ajunge la scoala, iese de la scoala, ajnge acasa, se imbraca si pleaca la bal.

Daca chiar te-a suparat postul meu, da-mi un pm [da,da stiu. ti-am mai spus odata], desi chiar nu cred ca este o problema cu asta. Daca chiar vrei sa te perfectionezi asculta sfaturile mele. Deci nici nu stiu de ce l-ai postat. Ori sa te afli in treaba ori sa te mai perfectionezi. nu stiu cati ani ai, dar stiu sigur ca si eu cand aveam 9-10 ani puteam sa scriu ceva ceva mai bine.
Bye!
[Imagine: Hm757.png]







Răspunsuri în acest subiect
povesti sasuke sakura love - de Sakuraangel - 07-11-2010, 05:51 PM
RE: povesti sasuke sakura love - de Luka - 07-11-2010, 07:31 PM
RE: povesti sasuke sakura love - de Sakuraangel - 07-11-2010, 09:44 PM
RE: povesti sasuke sakura love - de KarinaD - 08-11-2010, 09:48 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)